Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 246252 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #885 -: Август 19, 2015, 04:10:14 pm »
Да, това много често се случва - дългогодишни агонизиращи бракове в името на децата, най-вече за да има кой да им плаща разноските. Не вярвам една изкуствено поддържана и удължавана агония да се отразява благоприятно върху психиката на децата, освен ако вкъщи пред тях не се разиграва постоянен театър, но това надали е възможно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #886 -: Август 24, 2015, 11:56:19 am »
Чудя се тук да се смееш ли, да плачеш ли... пълно безхаберие  :o :012:

Баба реже въжето на алпинист, санирал съседите

http://novanews.novatv.bg/news/view/2015/06/18/115094/
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #887 -: Август 24, 2015, 04:38:03 pm »
Чудя се тук да се смееш ли, да плачеш ли... пълно безхаберие  :o :012:

Баба реже въжето на алпинист, санирал съседите

http://novanews.novatv.bg/news/view/2015/06/18/115094/
О-о, това е стара новина, а иначе сатиричният театър ненапразно е кръстен "Сълза и смях"

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #888 -: Август 26, 2015, 09:05:54 am »
Преди малко по радио Пловдив говореше Г. Коритаров за това, че България не е желана дестинация за бежанците и поради този факт трябва да се замислим защо е така. Той твърдеше, че проблемът по-скоро е в нас, българите. Според вас наистина ли е така?
Лично на мен не ми харесват да идват тук, не заради друго, ами защото идват от райони с ниска хигиенна култура и болести, непознати в Европа. Нямам предубеждения относно цвят на кожата, религия. Подобно ми е отношението и към циганите, понеже много от тях, които съм срещал по улиците, се навират в контейнерите за боклук, а за мен това не е особено хигиенично.
Вие как приемате бежанците? Преди из Пловдив бях виждал билбордове с надписи "Обичайте бежанците! Те имат нужда от вашата помощ и подкрепа!". Преди в едно предаване се изказаха мнения, че българите не сме никакви християни, тъй като мислим най-напред дали за нас има (работа, пари и т.н.), а не за ближния, което било главна християнска ценност. В същото време обаче други духовни течения учат, че трябва първо да гледаме собствения си живот и жизнен път и да не се бъркаме в чуждия, което повече ме обърква.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #889 -: Август 26, 2015, 10:05:39 am »
Когато има излишък нищо против да дам едната риза на ближния,ако е ближен .ИД режат глави на християни,на тях ще помогна ако мога .Интересно защо обаче мюсюлмани бягат в християнски страни,това не е политическа,а икономическа имиграция,нека се покръстят и няма проблем!Как пък не имигрират в богатите арабски страни Кувейт,Дубай,ОАЕ?Не държа на религията,а е просто превенция за фанатични изцепки после .Има предположения кукловодите го управляват тоя процес-първо уж заздравяват Европейския съюз,след това го унищожават .На пръв поглед се внася работна ръка/доброволни роби/ ,но аз арабин и негър да работи не съм видял в чужбина,или да речем 1/1000.Негрите гледам продават дрога,или висят в гей баровете :D,араби само търговци,това са тарикати,унижение е да работят.Въобще пресата в/у емигранти от бившия соц.блок ще се увеличи,няма по-перфектни роби с промити мозъци от нас !

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #890 -: Август 26, 2015, 01:58:19 pm »
Нямам нищо против различната етническа и религиозна принадлежност, но да се напълни държавата с хиляди гладни, неуки и неквалифицирани хора също не бих искала. Разбирам в какво тежко положение са бежанците, до да не би България да процъфтява и да има адекватна социална политика? Достатъчно неквалифицирани и трайно безработни хора има сред местното население, които държавата и респ. данъкоплатците не са в състояние да издържат. Освен временен подслон в мизерни и антисанитарни условия какво може да се осигури тук на бежанците? Възможност да работят и сами да си изкарват прехраната? Мнозина от тях не са работили и в собствената си държава. За ЕС България, Сърбия и Румъния винаги ще останат периферни държави, чиято територия може да се използва за приютяване на всичко нежелано. Тук нямаме адекватен пазар на труда, скоро ще има професия "безработен". Масово се работи на позиции, които изискват в пъти по-ниска квалификация от завършеното образование, колкото да вземаш някой лев и да не стоиш без работа - перфектният "бял роб". С какъв ресурс ще издържаме бежанците и техните семейства - с доживотни европейски субсидии? Те ако стоят в мизерия, гладни и в безизходица, ще допринасят за престъпността.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #891 -: Август 26, 2015, 02:45:01 pm »
Наистина трябва да се провери какво правят мюсюлманските хуманитарни организации,много богати на петрол арабски страни,дори са им по-близо,защо не бягат там?Иначе пари за джамии в чужбина имат,много не се виждат,а са в сутерени разни,не правят впечатление,има и общежития към тях.Защо не ги приемат в своите страни,религиозните им организации имат пари,защо не ги подпомагат???

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #892 -: Август 26, 2015, 03:45:45 pm »
А така значи...Е сега вече се ядосах!В чужбина съм свидетел как финансират детски градини само за мюсюлмани,само директорът беше местен,но приели дори закон обучението да е на арабски,заради което напусна човека,за религиозните -финансирането осигурено .Един път социал от държавата,втори път финансиране от мюсюлмански организации,за какво им е да работят? Че това е държава в държавата,даже живеят в сгради,собственост на богати араби ,ходят в арабски кафенета,пазаруват в арабски,турски магазини .Това е завладяване без бой,който го позволява е пълен тъпанар!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #893 -: Август 26, 2015, 05:33:08 pm »
Те не приемат емигранти... Според техните закони няма такъв статут емигранти...Границите им са затворени, не е както при нас... Широко отворени и разкрачени в поза... аре да не казвам каква..
Много жалко тогава.  ???
И на мен ми беше чудно защо не ходят в тези страни, а ето какво било.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #895 -: Август 30, 2015, 07:19:18 pm »
Сега двама се засякоха с колите и скачат да се бият  :57: и всички хора се спряха да ги гледат. Хората са жадни за сеир явно  :012:
Еее не една от клюкарките на входа (младо момиче) кръжи да не би да изпусне нещо  ;D
« Последна редакция: Август 30, 2015, 07:23:17 pm от trendy »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #896 -: Август 30, 2015, 10:51:27 pm »
В някои северни страни кръвосмешението традиционно(а не законово).не.е престъпление. Понякога се чудя дали не е по-добре да ни "превземат" ислямистите.Мисля и друга ерес когато България пада под Османско владичество за първи път след Крум се налага законност и започва да се спазва
Да, то да живее един мъж със 100 жени, като сред тях има такива с роднинска връзка , си е голяма законност. Като ти се живее с бурка- заминавай при тях да се подмиваш с ибрика, ханъма Дракониада  :D

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #897 -: Август 31, 2015, 04:23:09 pm »
http://bultimes.com/blog/v-evropa-obsazhdat-uzakonyavaneto-na-intsesta-seks-s-majka-bashta-brat-i-sestra-video/


 :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:

И как след това ще бъдат защитени децата от сексуални нападения от страна на родители/пра-родители .... ужас ...  :-\ :cheer:  :d030: :d030: - тия съвсем са изтрещели  :57: :57:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #898 -: Септември 08, 2015, 08:35:05 am »
http://bultimes.com/blog/v-evropa-obsazhdat-uzakonyavaneto-na-intsesta-seks-s-majka-bashta-brat-i-sestra-video/


 :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:
:-\ :-\ :-\
Обаче, и каква картинка са избрали за статията...  :-X

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #899 -: Септември 12, 2015, 09:50:17 pm »
През 376 г. хуните нанасят страхотно поражение на готите в степите на днешна Украйна.

Готската държава е унищожена, една част от готите са поробени от хуните, а тези, които успяват да избягат, търсят панически убежище при своя най-голям враг - Римската империя. Близо 400 000 готи, заедно със своите жени и деца, започват да преминават Дунав, който по това време е граница на империята.

Римляните не могат да спрат такава огромна маса от народ.

http://www.lentata.com/page_7902.html