Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92373 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #315 -: Ноември 06, 2020, 07:51:23 pm »
Аман от конспирации в нечии тъпи глави.
Аз вече имам трима отсъстващи колеги в пенсионна възраст, хич леко не го карат, карантинирани са целите им семейства.
Как да не са, след като ти самата не пожела да отсъстваш от работа дори и ден, докато беше болна, и можеше да ги опазиш.  Дори и да беше обикновено грип, пак щеше да е добре да си вземеш болнични или дори неплатен отпуск, а не само да съветваш другите да го правят и да отсъстват от работа.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #316 -: Ноември 08, 2020, 09:38:33 am »
Весо, не знам как в реалността някой се навива да общува с теб, честно!
Колегите ми са контактни на заразени синове, дъщери и прочие рода, те са от гимназията и нямам никакъв контакт с тях.
Как се взема болничен при отсъстващ личен лекар, я сподели.
Или мислеше да ми пратиш някой лев ти ?
Пневмония от стрес не се предизвиква, вземи малко прочети и се образовай.
Докато човек не изпита нещо на собствения си гръб, няма да му увре акъла.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #317 -: Ноември 08, 2020, 05:28:41 pm »
Това не отменя факта, че отстрани изглеждаш като социално безотговорна. За теб от социална гледна точка, не е толкова важно да спазваш мерки. Стига да не ти се отрази на джоба. Значи на социално ниво омаловажаш, неглижираш ситуацията. А самата ти поне на думи си на мнение, че не трябва да се омаловажава. Противоречиш си - думи - действия. Просто защото иначе ще се наруши личният ти интерес, ако си вземеш неплатен отпуск. В името на социалното добруване. Представи си, че ти не си изключение, а доста хора споделят подобна гледна точка ... мерките в такъв смисъл, нямат особен смисъл, бутафория са, защото всеки ще си гледа на първо място личния интерес. И няма да прави нещо за другите, за сметка на себе си. Ако не му е уреден на първо място личния интерес.
« Последна редакция: Ноември 08, 2020, 05:30:53 pm от starinthenightsky »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #318 -: Ноември 08, 2020, 05:43:39 pm »
Неплатен или платен отпуск се взема с разрешението на директор, а той не толерира подобни своеволия.
Изобщо не си противореча- така е уредена нашта система- карантинира се положителен тест.
Онзи ден се чух с моята приятелка, каза, че  след първия ѝ положителен тест никой не се е обадил и тя два дни е ходила на работа. Прави втори/ и двата от джоба си, фирмата я задължава/ и чак тогава се задейства процедурата.
Чак когато ти дойде до главата, разбираш, че ако сам не си помогнеш, няма кой- държавата я няма.
Ситуацията няма как да омаловажавам, но тя е такава, че всеки се спасява сам- като почнеш от правенето на теста , избора на лекарства и решението на шефа ти.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #319 -: Ноември 08, 2020, 11:17:24 pm »
Корея, когато личният лекар отсъства, винаги има заместник, винаги! Особено в сегашната ситуация! И моето джипи е отсъствала и лекарката в съседния кабинет поемаше спешнитени важните прегледи.
И ако твоят работодател не се интересува от здравето на служителите си, при нас пък е точно обратното. Ако видят някой да проявява някои симптоми и/ или има температура (още при влизане се мери), веднага го връщат, за да го види лекар. Особено пък сега, когато дори със закон уредиха тези неща.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #320 -: Ноември 08, 2020, 11:22:29 pm »
Корея, кое е това твое джипи, което няма да остави заместник при отсъствие? Вярно, и на тях им се налага да отсъстват било то заради отпуск/болнични, но и те си имат задължения към пациентите си и винаги трябва да уредят в такива ситуации да имат заместник. Освен ако не работят в някой отдалечен район, където рядко някой се навива да работи.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #321 -: Ноември 09, 2020, 08:09:13 am »
Наш Весо е на принципа “ Едно си баба знае, едно си бае”,
Не беше далеч времето , когато сам ревеше от безотговорността на лекарите в случая с баща ти.
Сега защо смени плочата?
Джипито ми лекува по телефон до ден днешен, И не, няма заместник. Сега ясно ли ти стана?
Твоят работодател слабо ме вълнува, моят е бил наясно с моите неща и съм постъпила според неговия съвет.
Още нещо?
« Последна редакция: Ноември 09, 2020, 08:12:28 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #322 -: Ноември 10, 2020, 06:02:03 am »
Синът ми беше с положителна проба за Ковид, не си позволи да излезе от вкъщи почти две седмици, а има голям двор. Носехме провизии и ги оставяхме на двора, а той се показваше на прозореца. Понеже съм майка и не ми пука дали ще ме зарази, изпитвах нужда да го прегърна, но той въобще не позволи да вляза при него. Мисля, че е много отговорен, особено по здравословни теми като истинска дева, леко хипохондрик.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #323 -: Ноември 10, 2020, 11:45:48 am »
Той нали вече е добре?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #324 -: Ноември 10, 2020, 10:18:35 pm »
Честито на софиянци, сега вече Мангъров решава как се лекуват болните от корона в инфекциозна

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #325 -: Ноември 11, 2020, 10:01:50 am »
Той нали вече е добре?
Да,благодаря Тери,добре е.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #326 -: Ноември 12, 2020, 10:29:10 am »
""Списание Time много пъти са обяснявали, че избират за личност на годината този, който е оказал най-голямо влияние върху света през годината, независимо дали положително или отрицателно. Тази година трябва да е онзи китаец, който изяде прилепа в Ухан, нали?"" Иван Бедров  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #327 -: Ноември 16, 2020, 07:55:51 am »
Наш Весо е на принципа “ Едно си баба знае, едно си бае”,
Не беше далеч времето , когато сам ревеше от безотговорността на лекарите в случая с баща ти.
Сега защо смени плочата?
Джипито ми лекува по телефон до ден днешен, И не, няма заместник. Сега ясно ли ти стана?
Твоят работодател слабо ме вълнува, моят е бил наясно с моите неща и съм постъпила според неговия съвет.
Още нещо?
Не съм сменил плочата, защото явно и твоето джипи неглежира задълженията си. Здравният министър съвсем ясно беше казал, че по телефона може да се лекува, едва когато има направен първичен преглед на живо и е назначено лечение. Освен това, личният лекар няма право да откаже болничен, ако пациентът наистина е болен и е опасен за здравето на околните.
Защо не помислиш да го смениш?

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #328 -: Ноември 28, 2020, 06:58:18 pm »

Ще слагат роботи при болните. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3436869329762315&id=100003178455564
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 01:09:45 pm от Хермес »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878