Автор Тема: Пълнолуние на 05.06. 2020г.  (Прочетена 27760 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #45 -: Юни 06, 2020, 02:39:22 pm »
Прикачвам и карта на пълнолунието така, както ще е, според данни от https://mooncalendar.astro-seek.com/

Според тях, в София пълнолунието настъпва в 22:12ч.


При мен ще е на възлите - СЛВ ми е в Стрелец на 17градуса, в 6-ти дом, не знам какви теми да очаквам, честно казано, предполагам нещо свързано с работата ще изскочи, със здравето ми.
Асцендентът на пълнолунието е в широк съвпад (6гр орбис) с моя десцендент, и това ми се струва интересно, да видим какво ще донесе. :
за съвпад на/с оси допустим орбис е 2гр.
В началото на темата, третия пост, има качена карта от астроком за 22.12ч София

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #46 -: Юни 06, 2020, 02:46:00 pm »
натал с транзити при затъмнението , не можах да я кача в предния пост.
ЛЗ в 5дом върху южния възел, ще активира темите по този дом, като миналото ще е застъпено
Децата са по този дом, както и творчески проекти- приключване за някои от споменатите
Хармоничен аспект с Меркурий, но оттам насетне активира нехармонично опозициите в натала, разположени в 8ми/2ри дом

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #47 -: Юни 07, 2020, 10:06:03 am »
Благодаря,  Акрукс! Мн. благодаря. 

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #48 -: Юни 07, 2020, 01:30:26 pm »

Днес сутринта с мъжът ми, докато пътувахме един го засече и мъжът ми си го върна, като го засече обратно.
После тоя ни преследва докато не спряха на пътя та да се разпрявят.

На мъжът ми Пълнолунието попада в 3-ти дом, но не прави никакви напрегнати аспекти.
не при всички действа по-рано дадена лунация, може да е от някой друг транзит, например Марс в 7д. , Меркурий в Рак да му аспектира нехармонично негов Меркурий или друга лична планета...

akruks,

Права си, тр. Меркурий е опозиция на наталния му в 3-ти дом, както и опозиция с Уран и Нептун :)
Иначе в този ден и тр. Луна му е опозиция на нат. Марс в 8-ми дом... май станаха доста предоставки  ;D
Най-интересното беше, че въпросния мъж от другата кола беше с 2 глави под мъжът ми и в началото излезе много наперен, но когато се приближи доста близо до него, някак си отстъпи 1 крачка в страни  ;D
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #49 -: Юни 08, 2020, 10:38:06 pm »
При мен това лунно затъмнение попада в 7 дом,тригон Марс на к12.
При 2 познати жени е съвпад със Слънцето в 3 ти и 8ми домове.
С ММ пътувахме за морето,3-4 дни плаж,слънце,кеф....... ;)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6477
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #50 -: Юни 08, 2020, 11:06:21 pm »
В 10 дом в съвпад с Юпитер У10, ЮЛВ и Меркурий У4.  Предполагам, че ще е негативно събитие, защото затъмненията винаги са ми давали лоши събития.
с Юпитер няма как да е лошо, а напротив, стига драма!
Засега, на работа се върнахме към предишния начин на работа и график, като изключим носенето на маски и ръкавици. Хубавото е, че не е задължително носенето на шлемове.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #51 -: Юни 08, 2020, 11:11:21 pm »
В 10 дом в съвпад с Юпитер У10, ЮЛВ и Меркурий У4.  Предполагам, че ще е негативно събитие, защото затъмненията винаги са ми давали лоши събития.
с Юпитер няма как да е лошо, а напротив, стига драма!
Засега, на работа се върнахме към предишния начин на работа и график, като изключим носенето на маски и ръкавици. Хубавото е, че не е задължително носенето на шлемове.
При родител нещо?Първи братовчеди?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6477
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #52 -: Юни 08, 2020, 11:17:14 pm »
В 10 дом в съвпад с Юпитер У10, ЮЛВ и Меркурий У4.  Предполагам, че ще е негативно събитие, защото затъмненията винаги са ми давали лоши събития.
с Юпитер няма как да е лошо, а напротив, стига драма!
Засега, на работа се върнахме към предишния начин на работа и график, като изключим носенето на маски и ръкавици. Хубавото е, че не е задължително носенето на шлемове.
При родител нещо?Първи братовчеди?
Освен, че здравето на баща ми е нестабилно пак, но засега не се стига до ходене при лекар. Оказа се, че има разсейки и в черния дроб.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6477
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #53 -: Юни 09, 2020, 12:37:57 am »

Освен, че здравето на баща ми е нестабилно пак, но засега не се стига до ходене при лекар. Оказа се, че има разсейки и в черния дроб.
а как разбрахте, че има разсейки като не е ходил на лекар?
От резултатите от скенера правен му, когато беше в болница Каспела. Те излязоха преди повече от седмица и след това майка ми искаше да го води при джипито на преглед след като имаше влошаване на състоянието му е неразположение, обаче после реши че няма нужда, той като му отмина.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #54 -: Юни 09, 2020, 01:54:53 am »
Миналото ЛЗ в 7-ми дом при мен вече даде резултат. Като ме обзе една ревност заради някаква доста нахална бивша любовница, която е възкръснала като феникс от пепелта малко преди затъмнението, та не мога да се съвзема. Ретроградната Венера вярно не се шегува също. Много бързо взех да нервнича и да блокирам мечтания мъж тук и там, а на сутринта сигурно пак ще намери начин да ме търси. Определено затъмненията в съвпад с планети в хороскопа, веднага си дават събития и то нелеки. Почти навсякъде чета, че Вселената ни дава знаци и ни води по път, който е по-добър за нас въпреки възможните загуби. Тъжна съм. Беше ми важно и се чувствам предадена, а любовта ми сякаш остава недооценена. :'(
Мислите ли, че има нещо положително в цялата тая работа и дали са възможни и обрати, стига да премисляме нещата и да не действаме импулсивно?

Веселин, дано да се подобри баща ти! Здраве и късмет му желая! :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #55 -: Май 28, 2021, 04:14:16 am »
По примера на Сафо, да върна и това частично затъмнение за ОВ.
Действието се прояви мигновено, на следващия ден по памет, резултатът още отеква, предпоставка и утежняващ фактор за влошена комуникация и до днес.
Замесени 3 и 4 дом, Марс, Меркурий, точните мунданни и лични сигнификатори, други транзити.
Непремерени думи или лични интерпретации извадиха на повърхността личната несимпатия.
Нищо вече не е същото, добрият тон отстъпи на обвинения, неприязън, обиди, повече маски.
Последвалите проблеми се наслояват върху тази основа и периодично се претоплят.
Събитието още се вади като довод и оправдание в последващи конфликти и при изкристализиране на други несходства.
« Последна редакция: Май 28, 2021, 04:17:53 am от Люба »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние на 05.06. 2020г.
« Отговор #56 -: Май 28, 2021, 08:55:51 pm »
ЛЗ при мен е в 4д в точен тригон с У4 в 8д, очаквам да финализирам продажбата на едни ниви по това време, понеже точно на 5-ти трябва да е готов последният документ, нужен за целта. Продавам ги на загуба, макар лунацията да е в секстил с Венера У2 във 2д и тригон с Юпитер  :-X
Отказах се тогава от продажбата, само дето похарчих пари за нужните документи :) цената е смешна, все едно подарявам земята на арендатора, който до този момент не ми е платил и лев наем за ползване и по тази причина имам право да разваля договора и да си я продам на реална цена, някой ден, че пандемията осуети доста от плановете ми/ни