Автор Тема: Липса на ретроградни планети  (Прочетена 3241 пъти)

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Липса на ретроградни планети
« -: Август 12, 2020, 04:59:49 pm »
Здравейте, от известно време се опитвам да намеря информация за липсата на ретроградни планети в наталната карта. Бихте ли ми казали според вас какво означава? Това хубаво или лошо е общо казано? В интернет изобилства от инфо. за ретроградните планети, но не и за тяхната липса. Знам, че е рядко срещано, но все пак има и такива натални карти. Моля, някой вещ по темата да сподели.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #1 -: Август 12, 2020, 05:56:46 pm »
Планетите след сатурн дори ретро не е важно. В този смисъл не е чак толкова рядко карти без ретро планети от септенера.

По- важно е по прогресия някоя да не става ретро щото тогава почти винаги е кофти като изключим меркурий
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #2 -: Август 12, 2020, 07:36:31 pm »
 20200812_191811.jpg

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #3 -: Август 12, 2020, 07:38:50 pm »
Това е наталната карта

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #4 -: Август 12, 2020, 07:41:58 pm »
На много малко дете.

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #5 -: Август 12, 2020, 07:46:17 pm »
Да , на бебе на шест месеца. Като майка ми стана любопитно, какво означава липсата на ретроградни планети. Аз имам шест ретроградни планети в наталната ми карта. Уау Как разбрахте, че е на малко дете?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #6 -: Август 12, 2020, 08:04:09 pm »
Нептун, Уран, Плутон са поколенчески планети. Години пребивават в един знак. Тези от картата, която сте пуснала са в близък градус като настоящите. Юпитер и Сатурн са идея по-бързи, но и те са в същия знак. По-съществена разлика има само в личните. Слънцето показва датата на раждане. Приблизителният час на раждане също може да се разбере.
« Последна редакция: Август 12, 2020, 08:07:54 pm от starinthenightsky »

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #7 -: Август 12, 2020, 08:24:03 pm »
Стана ми ясно, благодаря.
 Сега и някой да разкаже нещо и  за липсата на ретроградни планети ще съм много благодарна.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #8 -: Август 12, 2020, 10:21:21 pm »
7-8% от хората нямали ретро планети; отпада едно от възможните отслабвания при управлението на планетите, но като всяко нещо и това може да е и добро и не чак толкова

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #9 -: Август 13, 2020, 07:55:25 am »
Нещата са условни. В зависимост от цялата карта. Добро и лошо в такъв смисъл са относителни категории. Разликата грубо между тези, които са родени с Меркурий, Венера и Марс, Сатурн, Юпитер, Уран, Нептун, Плутон в ретрограден и тези директен ход, е че първите обичат да си усложняват живота или им го усложняват и са по-зависими от външни условия, среда, а другите просто се носят по течението.
Независимо, че човек е роден с директна Венера, Меркурий, Марс, по някое време през годините, по прогресии, те могат да се обърнат в ретрограден ход.

Човек от невръстна възраст показва своя характер. По някакъв начин. Буйно ли Ви е детето ? Държи ли Ви постоянно нащрек да не пипне там където не трябва ?
« Последна редакция: Август 13, 2020, 09:08:03 am от starinthenightsky »

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #10 -: Август 13, 2020, 09:40:06 am »
За сега е много кротка. Не е като другите бебета да плаче без видима причина. Седи си кротичко сякаш "няма бебе" и нещо сама си се занимава.
Тъй като родих секцио, нещо което категорично не желаех да става или поне да бяха ми изтекли водите и т.н , но се получи с дата избрана от лекарката по спешност. Това много ме притеснява и все се терзая, че не тя си избра датата и часа на раждане, пък и нямаше как да се допитам до астролог за евентуална "добра" дата за раждане. Просто буквално следобяда ми се обади лекарката и каза, утре сутрин идваш за спешно секцио, тъй като имах аритмия и беше опасно за мен и бебето. Та по този повод бих искала да помоля накой желаещ да каже нещо по-конкретно за наталната карта на бебето. Да знам, че няма само добри или само лош, но като цяло дали е хубава просто с няколко изречения. Аз се интересувам от астрология, но чисто любителски, пък и познанията ми са много бегли и се свеждат до по-елементарни неща.

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Липса на ретроградни планети
« Отговор #11 -: Август 13, 2020, 09:45:40 am »
20200813_094332.jpg  поствам и моята натална карта, ако нещо трябва за съпоставка.