Автор Тема: Проба, грешка, проба ... Еврика  (Прочетена 4213 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Проба, грешка, проба ... Еврика
« -: Януари 23, 2021, 06:45:34 am »
Хрумна ми една идея. След като в един друг форум повдигнаха въпроса. Дали можем да разберем какъв е пола на човек само по астрологичната му карта. Необходимо ми е Вашето съдействие, за да видим дали има хляб в тази идея. За тази цел използвам космобиология или мидпойнт системата.
Търси се средната точка между мидпойнта Asc/MC и точката на Овена, на нула градуса в Овен. Когато тя попада в женски знаци - Телец, Рак, Дева, Скорпион, Козирог и Риби евентуално се ражда момиче. За момче - в мъжките знаци - Овен, Близнаци, Лъв, Везни, Стрелец и Водолей.

« Последна редакция: Февруари 07, 2021, 07:08:25 am от starinthenightsky »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #1 -: Януари 23, 2021, 12:56:53 pm »
Много често раждането е провокирано и не е естествен процес. Не съм астролог, но по-логично за мен е да се гледа зачатието - сблъскът на най-пъргавия сперматозоид с яйцеклтеката и образуването на диплоидна клетка/зигота, ако помня правилно.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #2 -: Януари 23, 2021, 06:45:56 pm »
По-логично е ако искаме да разберем какво дете ще се роди - момче или момиче. Въпросът беше като гледаме една астрологична карта, по какво в нея можем да разберем дали картата принадлежи на жена или мъж. Вероятно се има предвид, случаите, в които това поради някаква причина не ни е ясно.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #3 -: Януари 24, 2021, 06:51:13 am »
При мен митпойнта АС/МС е на 5*овен,или 7*(ако ползвам часа от общината).Средната точка между митпойнта и овена се пада пак в овен,правилно ли смятам?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #4 -: Януари 24, 2021, 11:11:29 am »
Да, а си момиченце. Ако си сигурна в точността на рождения си час, то другия вариант е че не е правило, щом има изключения. Направих проверка само в няколко карти. Поне в тях се припокрива с полът на човека, на който принадлежи астрологичната карта. Третият вариант - може пък това да не е начина.  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #5 -: Януари 24, 2021, 06:01:07 pm »
Стар,ако гледам додекатемория е женски знак при мен средната точка овен-МС/АС(додекатемория телец-Венера е в риби).
В твойте карти може да разгледаш дали отговаря.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #6 -: Януари 25, 2021, 06:17:21 pm »
Мидпойнт Асц/Мц е на 17,75 Дева. Там ли е средната и между овен и тази точка? Ако да не отговаря и при мен, а часът ми е точен. При мен додекатемория на Луната е в Телец почти точен съвпад с Асц.
« Последна редакция: Януари 25, 2021, 06:38:37 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #7 -: Януари 25, 2021, 07:55:30 pm »
Стар,ако гледам додекатемория е женски знак при мен средната точка овен-МС/АС(додекатемория телец-Венера е в риби).
В твойте карти може да разгледаш дали отговаря.

В моята по додекатемория - не.
maimunka365, приблизително на 6,7 градуса в Близнаци е средната точка. Значи нъцки.
« Последна редакция: Януари 25, 2021, 07:57:28 pm от starinthenightsky »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #8 -: Януари 27, 2021, 03:34:38 pm »
Сгрешила съм при смятането на Мидпойнт Асц/Мц и всъщност е 22,55 в Риби. Средната точка АП и тази е 26, 27 в Риби, което вече отговаря. Не знам как съм сметнала преди, но е било грешно.
« Последна редакция: Януари 27, 2021, 08:33:24 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #9 -: Януари 27, 2021, 03:55:46 pm »
Сметнах ги преди няколко дни, но явно не съм писала. При мен излизаше правилно, но тръгнах в главата си да водя дискусията за полова идентичност и не непременния й съвпад с биологичния пол на човек, затова и съм се спряла да пиша в темата. Но да, при мен работеше (няма ми го листчето, на което съм смятала, за да говоря в числа).

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #10 -: Януари 27, 2021, 04:04:03 pm »
Това е доста трудно начинание, статистически за да е най-сигурно трябват около 15-20 натални карти на които знаем пола и максимално точна минута на раждане. Понякога има близнаци с няколко минути разлика които са момче и момиче, следователно минутата е важна.

Ако даден метод познае 16 пъти, то шанса да е случайност е 1 към 65000.

« Последна редакция: Януари 27, 2021, 04:17:12 pm от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #11 -: Януари 27, 2021, 04:36:10 pm »
Логиката ми е следната  - Асцендентът представлява средата, пространството, а МС - моментът на раждането. Точката на Овена  - тук на Земята
Средната точка между Асц/МС и точката на Овена -  Кой се е родил Тук и Сега на Земята.
Поначало считам определянето на пол - мъжки, женски като несигурно начинание. Енергията е мъжка или женска, но тя не определя пола във физическия му смисъл.

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #12 -: Януари 27, 2021, 04:38:59 pm »
Логиката ми е следната  - Асцендентът представлява средата, пространството, а МС - моментът на раждането. Точката на Овена  - тук на Земята
Средната точка между Асц/МС и точката на Овена -  Кой се е родил Тук и Сега на Земята.
Поначало считам определянето на пол - мъжки, женски като несигурно начинание. Енергията е мъжка или женска, но тя не определя пола във физическия му смисъл.

Нямам никаква идея кое трябва да се гледа, енергията сякаш е по-лесно да се определи. Вече за физическото състояние на човек и телесните органи... може би Марс? Слънце...

Също в момента на раждане вече полът е ясен, неясен е в момента на зачеването. Може би този момент трябва да се гледа, причината да е преди резултата.

В смисъл, ако на ехографа се вижда че е момче, а от наталната карта зависи... по тази логика това означава че момчето не може да се роди кога да е, щом вече е ясно какъв пол е.
« Последна редакция: Януари 27, 2021, 04:46:26 pm от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #13 -: Януари 27, 2021, 05:10:32 pm »
Предполага се че не се ражда кога да е. По принцип. Картата на зачатието се предполага, че описва бременността. И зачатието обуславя раждането астрологично като момент във времето. Рожденият ректифициран час като повод за ректификация на картата на зачатието.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Определяне на пол според астрологичната карта
« Отговор #14 -: Януари 27, 2021, 06:49:50 pm »
Moят час на раждане е точен. Асцендентът ми е във втория  градус на лъв, а МЦ - в 16-ия на овен.