Автор Тема: Астрология и политика  (Прочетена 54741 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Астрология и политика
« Отговор #180 -: Декември 14, 2021, 01:50:40 pm »
Толкова сме свикнали с байганювщината и простотията на бившите управляващи, че чинията на Мъск ни се вижда като фантастиката Стар Трек. Само, че хората това вече го живеят, а ние заради Бойко сме 100 години назад.

Хора, които никога не са работели в държавен сектор на дали знаят къде са пробойните и какво се случва наистина там.

В най-бедната държава от ЕС да се говории за иновация е поредната лудост. Иначе най-продаваните холивудски филми винаги са били фантастичните... :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрология и политика
« Отговор #181 -: Декември 14, 2021, 02:09:43 pm »
С този Стрелец си е отвсякъде политика диктувана отвън и налагаща чуждата воля.
Изобщо не мога да ги възприема сериозно, имам чувството, че всичко е на майтап при тези хора.
Явно ще се опитат да въведат някакви нови идеи. В картата на България наложено това комп. Слънце прави само негативни аспекти...

Не мисля, че ще се задържат и ще изкарат пълния си мандат.

Бойо беше видимо зле.
Ама и този ми се струва, че все едно пътува на чинията на Мъск  ;D
Така мисля и аз, дори съм го писала още за предишното нс, че ще има натиск отвън да бъде съставено правителство.
А за останалото- гледала съм този филм, Симеон 2 нали ги беше насъбрал образовани и симпатични млади хора, и щеше да ни оправя за 800 дни... Сега дори са с по-малко, за 100 дни трябвало да се справят... И ще се справят, щом бсп е в кюпа, набързо ще се оправят, вече са се доказали. Както казваше дядо ми навремето, няма по-страшно от червената буржоазия!

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #182 -: Декември 14, 2021, 02:35:34 pm »
Управителят на композитното Слънце е Юпитер в зодиакален знак Рак. Северен композитен възел също е в този знак.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Астрология и политика
« Отговор #183 -: Декември 14, 2021, 03:21:19 pm »
От времето на Шишмановци нищо в България не е ставало недирижирано. Беше ми интересно вчера колко хубаво беше задвижена картата на Киро, огненият тригон. Изборите за НС и свикването бяха на безкурсна Луна, но вчера на клетвата нещата бяха доста прилични. Ще втвърдят обаче тона. Сладко почва Кирил и сладко говори, но ако ще смята да установява непопулярните точки, ще има доста да се усмихва сладко на журналистите, че му се налага да преустанови интервюто.  ;)
И все пак имаше по-особена енергия вчера, нещо различно, позабравено, оптимистично, тези огнени светила може и да помогнат. Можем временно да се направим на слепи и да преглътнем явните недоразумения с надежда, че ще излезе нещо читаво от цялата работа.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Астрология и политика
« Отговор #184 -: Декември 14, 2021, 06:26:59 pm »
Ето, и кака ви е позитивна личност
https://youtu.be/cVx8zlzpEK0

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Астрология и политика
« Отговор #185 -: Декември 14, 2021, 06:50:33 pm »
От политика не се интересувам, но не мога да си кривя душата - по младост и хубост едва ли имаме конкуренция . Приятни за очите са поне.
Дано най- накрая има прогрес , че както сме я забатачили, зор ще видят .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Астрология и политика
« Отговор #186 -: Декември 14, 2021, 07:47:16 pm »
Политиците са хора,които трябва да поддържат една стара къща(БГ).Течове,канализация,отопление,данъци,позамазвана оттук/оттам,позакърпена,сменени една,две керемиди,ама отдолу гредите изгнили и поддават,циментът се пука,избата се наводнява,данъците се трупат,сметта също,никой не го е грижа.Очакваме да дойде някой и да ни оправи бакиите.Съседите се сърдят ,че и в тях смърди от външният тоалет,пардон-нужник.А парите не миришат.
И когато падне сняг и живущите в Манастирски ливади и Кръстова вада,новодомци с регистрации К,Р,М и Вт.и най-вече С.не чакат Йорданка Фън шуй да им разчисти пред входа,а запретнат ръкави и най-вече метли и снегорини ,тогава може и да помръднем нанякъде.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #187 -: Декември 15, 2021, 03:21:49 am »
Понякога се чудя на коментарите на хора, които се предполага, че си имат понятие от астрология. На противоречията в убежденията по линия на съдба, порядък, цикличност - случайност, хаос. Това, което предлага астрологията като познание не е нещо странично извън нас. Астрологията не е психологическа дъвка, локум и борба за "правилни" преработки. Тя е философия на енергийната структура и механизъм заложен в материалния свят. Астрологията функционира на холистичен принцип. „Каквото горе, такова и долу“.

Мунданната или световна астрология, може да се нарече също и астросоциология, защото анализира обществените процеси и нагласи, тяхното развитие във времето. Глобалното. Общата специфика и характеристика на някакъв период от време. Според астрологията като познание всичко е взаимосвързано от най-малкото до най-голямото. Всичко е неделима част от едно цяло, а цялото е съставено от отделни части. Дори да сме капка, в рамките на глобалното, когато има резонанс по едно и също време с други капки, можем да сътворим океан и сме в състояние да повлияем на живота на някой човек или голяма група от хора. Всеки човек има зададени някакви да ги наречем фабрични настройки, космическо ДНК, които можем да видим засяти на небесната нива чрез планетите от Слънчевата система и астрологичната карта. Тези фабрични настойки не са нито добри, нито лоши – това са субективни оценки на човешкия ум. Светът не е черно-бял, има много цветове, комбинации от цветове, с много нюанси. Реално в небесната нива нищо не е засято.  Реалността не е линейна, а пространствено-многопластова.

Общите, глобални процеси, условия и обстоятелства поставят рамката на индивидуалното. Ничий потенциал и тенденции за развитие, този на малка или по-голяма общност, сфера на обществения живот, не функционира по собствени правила сам за себе си извън цялото, глобалното. Глобалните условия и обстоятелства. Глобалното обаче е съставено от сумарното лично. Глобалното е своеобразен камертон, който отзвучава в преобладаващите нагласи на големи групи от хора. Те на свой ред прокарват някакъв вид преобладаващ тренд – в социален, икономически, политически аспект.

Астрологичният анализ, интерпретация или прогноза, представляват само тенденция, възможности за развитие, потенциал, който предполага някаква конюнктура. Прогнозират се условия, които са характерни за някакъв период. От този момент не произтичат еднозначни, еднопластови случки, събития.

Няма как обществено-политическите процеси да тъпчат на едно място. Астрологична справка - ефемеридите. Възможностите са в това, което предлага и разполага периода. Да изразяваш несъгласие с тях, е като да заклеймиш някоя синастрия като "погрешна" - астрологичен нонсенс. Това, което е актуално по света като тенденции в политиката, го има като отзвук и в България под някаква форма. Понастоящем символиката на Юпитер и Стрелец е това, което предполага периодът като енергийна структура.
 
Ако нямаше и такива, които гледат в звездите, щяхме да сме си все още по пещерите.

От досегашният ми опит съм стигнала до извода, че не е препоръчително да се правят прибързани и категорични заключения. Те са условни от позиция на времето. Ние не знаем цялата история. В предварителното условие, момент, не се виждат всички възможни сценарии, които последствие може да изникнат. Животът е най-добрия сценарист.
Астрологично, но не само за България, но и глобално. Предполага се, че всяко време си има своите личности - герои и антигерои, които обществото като едно цяло излъчва като свои представители, поставя напред, които по някакъв начин са обществени личности. Според потребностите и спецификата на периода. Тези отпред в някаква степен са представителна извадка, отзвучават и в отделния човек, малката група, обществото като цяло, нагласите в световен мащаб.


Идеята за "спасяването", е че всички сме част от цялото. Всички сме зависими - едни от други, от постъпките на други хора, среда и обстоятелства. В случай, че няма достатъчно на брой хора, които искат нещо, то няма как да се случи. На магия и с магическа пръчка. Промените на глобално ниво зависят и от участието на всеки индивидуално. Колкото по-голяма група хора са в синхрон, толкова по-голям е обществения ефект.
Това са философските основи на астрологията.

Всеки си има съдба. Никой не изниква ей така случайно в случаен момент. Неастрологично, който има нужда си търси отговорите в разни конспиративни теории, гадателки или като си потърси поредния сапун в лицето на някого, на който да делегира и личната си отговорност/безотговорност. В очакване на Годо. На някакъв имагинерен Спасител. Само за да си измие ръцете за собственото недоволство, че примерно градът е мръсен, но това не ни пречи да хвърляме боклуци през терасите. Да се правят специални дни за почистване на България, които дават пример и през останалото време от годината да хвърляме боклуци в общото, но да пазим нашето, защото общото слабо ни интересува. И после да плюем политиците що били такива или онакива. Що гледали своя интерес ? Ама нямаме нищо против да ни се падне ей така едно депутатско кюфте, нищо че следим как се раздават кюфтетата и заплатите на депутатите и изказваме недоволство ?





« Последна редакция: Декември 15, 2021, 06:45:53 am от starinthenightsky »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Астрология и политика
« Отговор #188 -: Декември 15, 2021, 10:13:30 am »
От политика не се интересувам, но не мога да си кривя душата - по младост и хубост едва ли имаме конкуренция . Приятни за очите са поне.
Дано най- накрая има прогрес , че както сме я забатачили, зор ще видят .

И за очите ми дори не са приятни, лъха ми на фалш и ми иде на задавам "неудобни въпроси". Греда, защото по изчисления трябва да попадам точно в потенциалната група поддръжници. Пък аз ще се окажа агент под прикритие  :P. Ден преди изборите, шефът ми, също дългогодишен "млад и красив" възпитаник на "западната школа" дойде да ни апелира как и за кой трябва да гласуваме. Защото само такива като нас и него трябвало да решават. Другата част от населението, работеща определени неща и живееща на определени места (различни от някои софийски квартали) била негодна и не заслужавала да избира, защото няма акъл и не знае кое е добре за нея. Много ми заприлича на едни други хора, които по ред причини няма как така видно да си кажат мнението, което обаче се подразбира. Иначе като не го познаваш и го слушаш/ гледаш само отстрани в други ситуации може да се излъжеш, че е читав. Но това разбира се е перфектната маска за пред обществото, така характерна за хората на някои места.
Като го чуеш и видиш как действа разбираш, че е желанието във фирмата да е "на ниво" се ограничава до неговия офис и заплата, лицемерието и политкоректността са стандарт, някои са по-равни от другите винаги и например, е съвсем нормално хора да взимат 3 пъти по малко от други за същата работа и да бъдат уволнявани защото не споделят еднакви възгледи с него или са от друго населено място. Не се учудвам - това е "Европа", която виждам аз и за това не искам някакви да ми натрапват този  маниер на живот и поведение особено. Паралела с другите хора, времето ще го покаже дали е правилен. Ненужно ми се струва, но все пак да кажа - не, не съм поддръжник нито на ББ, нито на Корни. Изводите си правя напълно на ниво душевност и държание на конкретната личност, та ако ще да е от партията на лудите мечоци  ;)
« Последна редакция: Декември 15, 2021, 10:26:57 am от Лисана »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Астрология и политика
« Отговор #189 -: Декември 15, 2021, 10:38:10 am »
Политиците са хора,които трябва да поддържат една стара къща(БГ).Течове,канализация,отопление,данъци,позамазвана оттук/оттам,позакърпена,сменени една,две керемиди,ама отдолу гредите изгнили и поддават,циментът се пука,избата се наводнява,данъците се трупат,сметта също,никой не го е грижа.Очакваме да дойде някой и да ни оправи бакиите.Съседите се сърдят ,че и в тях смърди от външният тоалет,пардон-нужник.А парите не миришат.
И когато падне сняг и живущите в Манастирски ливади и Кръстова вада,новодомци с регистрации К,Р,М и Вт.и най-вече С.не чакат Йорданка Фън шуй да им разчисти пред входа,а запретнат ръкави и най-вече метли и снегорини ,тогава може и да помръднем нанякъде.

И най-наивно се надявам, че може да се появи някой, който вместо да ми обяснява колко нови блока, улици, лидъла и детски ще направи за тези новодомци в М. Ливади и прочее квартали, ще помисли какво да се направи откъм работни места в градовете от където са дошли тези хора. Защото там те си имат и пътища и жилища и детски и училища, но няма кой да ги ползва, защото няма къде да работи :(  И тогава няма да се налага да загрозяваме прекрасния софийски пейзаж и да дразним местните с гадните си муцуни и колите ни с рег. В. Р. М. Но разбира се и това е бизнес на държавно ниво, ако няма преселение и всеки си е у дома, строителната фирма на нашите хора за кой ще  работи и кой ще върши на целия ЕU  мръсната работа за 1/3 заплата.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Астрология и политика
« Отговор #190 -: Декември 15, 2021, 12:36:39 pm »
Политиците са хора,които трябва да поддържат една стара къща(БГ).Течове,канализация,отопление,данъци,позамазвана оттук/оттам,позакърпена,сменени една,две керемиди,ама отдолу гредите изгнили и поддават,циментът се пука,избата се наводнява,данъците се трупат,сметта също,никой не го е грижа.Очакваме да дойде някой и да ни оправи бакиите.Съседите се сърдят ,че и в тях смърди от външният тоалет,пардон-нужник.А парите не миришат.
И когато падне сняг и живущите в Манастирски ливади и Кръстова вада,новодомци с регистрации К,Р,М и Вт.и най-вече С.не чакат Йорданка Фън шуй да им разчисти пред входа,а запретнат ръкави и най-вече метли и снегорини ,тогава може и да помръднем нанякъде.

Хм. Тук ще си позволя да не се съглася. Да, имаме основание да изискване от политиците и местни, и държавни именно те и само те да оправят бакиите. Те за това са се цанили. За това им плащаме, за това получават заплати, за това аджеба се кандидатират и натискат, за това събират данъци, които ние плащаме. И не, в България не са малки данъците, особено ако ги плащаш. И не, не съм против големите данъци, всяко развито общество се отличава с големи данъци, трябва и по-големи да са.
Значи моят шеф чака от мен да свърша работата, за която съм се кандидатирала и за която ми плаща. Аз, като шеф на тези малчугани, също очаквам те да оберат бакиите. Ако аз ще ги обирам, те за какво са ми?
Когато сме се обединили с другите маймуни от пещерите, сме се разпределили и сме разделили труда - ти ще пазиш селото (войска),  ти ще създаваш ред и ще ринеш (местно управление) или ще го организира друг да го прави и ще контролираш, ти ще месиш хляб, аз ще доя кравата и т.н.
Ами същото е и сега. Киро като е учил да ръководи ринене на бакии, аз не съм учила за това. Йорданка не знам какво е учила, ама щом е там, то тези от Манастирски ливади имат пълното право да й сритат задника и да й връчат лопатката.
Какъв е иначе смисълът от изпълнителна власт, ако не изпълнява или дотолкова през вековете се изкривихме в представата си за големците и властта им, че по дефолт те не са отговорни.
Алабала на Кенеди, не питай какво държавата прави за теб, а какво ти правиш за държавата. Колко политически удобно. Ами за къв чеп ми е тогава Кенеди!?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрология и политика
« Отговор #191 -: Януари 19, 2022, 08:05:40 pm »
Президента и вицето встъпиха днес официално в длъжност и положиха клетва за втория си мандат, на ретро Меркурий

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #192 -: Януари 25, 2022, 07:23:40 am »
Интересно е каква астрологична символика и синхрон, стои зад Министърът на културата - Атанас Атанасов. Реновирането на читалище и младежкия ентусиазъм като достатъчно условие, за да бъде номиниран и избран да ръководи културата на държавата. Изглежда като извадено от сюжет на филм. Нереално. В реалния живот идеалите и човешките ценности не са толкова важни и чудеса не се случват.
« Последна редакция: Януари 25, 2022, 07:36:11 am от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрология и политика
« Отговор #193 -: Януари 25, 2022, 02:33:27 pm »
Доколкото знам има нужното образование за този пост, а реновирането на салона в читалището, със събрани от него средства, е сериозен показател, че (ще) допринася за културата.
Предишният, служебен, министър повече ли заслужаваше поста, като разнасяше ковчега по жълтите павета и замеряше с яйца обществени сгради?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #194 -: Януари 25, 2022, 04:42:37 pm »
Много хора допринасят за културата, защото работят в тази сфера, но малцина стават Министри на културата - ръководен пост в държавата. Още повече на 31 години. Така че това не е нещо обичайно. Не се случва на всеки.
Заслугите са без значение, ако не са част от пътя, съдбата.