Автор Тема: Сезонни карти  (Прочетена 31599 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Сезонни карти
« Отговор #45 -: Септември 12, 2021, 02:00:35 pm »
Марс/ Нептун си мисля аз?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сезонни карти
« Отговор #46 -: Септември 12, 2021, 02:17:38 pm »
Марс/ Нептун си мисля аз?
Така би трябвало да е- Нептун лекарства, Марс боцкането  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Сезонни карти
« Отговор #47 -: Септември 13, 2021, 06:46:27 am »
Кои са сигнификаторите на ваксина, ваксинация ?
Както Корея и Акрукс и аз мисля ,Марс ,Нептун,1ви,6ти,8ми,12ти домове.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Сезонни карти
« Отговор #48 -: Септември 13, 2021, 08:57:38 pm »
Не разбрах, как Меркурий във Везни не са работници ?
От всеки знак може да има работници. Аз в първия си коментар са посочила, кои професии ще бъдат активни в периода.

Темата "деца" как ще акцентира в периода, с нещо, което към момента не се е случило ?
Защото Меркурий е бавен, не е така ярък, защото е ниско до хоризонта, в падащ дом- няма силата да има по него някакви събития със значимост.

Рени,нали в астрологията аспектът СЪВПАД е най-силен?Слънце и Марс са в сх.съвпад в картата на есенното слънцестоене.Това е най-мощният аспект в тази карта.Домът е падащ и какво ?Значи за периодът от 22.09 до 22.12 .21г ще се случи нещо по този дом-5ти .Събитие със знак минус.И разбира се по 5ти дом не са единствено и само деца,домът на любовта,игрите,спортът,театъра,киното ,публични изяви,концерти,партита,сватби,игри,забавления....
И не разбирам въпросът "как ще се акцентира в периода,с нещо,което към момента не се е случило?„.Днес може да не ми се е случило нещо,но утре да ми се случи ,без да е планувано,ей така,изненадващо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сезонни карти
« Отговор #49 -: Септември 13, 2021, 09:46:38 pm »
Сафо, не съм коментирала никъде силата на аспектите.
Съвпадът Слънце/Марс - предстои, не се случва в сезонната карта.  Има няколко типа съвпад : сходящ- мяу, разходящ- мър, точен- бау ; знаков, по рецепция и т.н.
Попитах защо деца, трябва да има силен акцент върху 5-11, АСЦ да попада в 5-ти от годишната карта, Луната да е на АСЦ на годишната карта, възлите да са в 5-11, планета в 5-11 да аспектира у1, у10; у5 от годишната карта да е активен сега.

Домовете показват значимостта на събитието и колко ярко ще е то. В падащите домове няма толкова енергия, те затова са падащи, разпадат се там нещата, за да може кардиналното да ги вдигне.
Една тронова планета в 6-ти дом, колко събитие ще ти създаде ? ;)
Следващите задържат, те са винаги материално ориентирани. Ето, в картата има превес на следващи и падащи- какво ще е актуално за периода: задължително финанси, икономика, банки, заплати.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Сезонни карти
« Отговор #50 -: Септември 14, 2021, 06:56:48 am »
Сафо, не съм коментирала никъде силата на аспектите.
Съвпадът Слънце/Марс - предстои, не се случва в сезонната карта.  Има няколко типа съвпад : сходящ- мяу, разходящ- мър, точен- бау ; знаков, по рецепция и т.н.
Попитах защо деца, трябва да има силен акцент върху 5-11, АСЦ да попада в 5-ти от годишната карта, Луната да е на АСЦ на годишната карта, възлите да са в 5-11, планета в 5-11 да аспектира у1, у10; у5 от годишната карта да е активен сега.

Домовете показват значимостта на събитието и колко ярко ще е то. В падащите домове няма толкова енергия, те затова са падащи, разпадат се там нещата, за да може кардиналното да ги вдигне.
Една тронова планета в 6-ти дом, колко събитие ще ти създаде ? ;)
Следващите задържат, те са винаги материално ориентирани. Ето, в картата има превес на следващи и падащи- какво ще е актуално за периода: задължително финанси, икономика, банки, заплати.
Рени,благодаря,че имаше търпението да ми обясниш!
Като пример:В соларната карта,ако не е заложено да родя,в никой лунар за годината няма да се случи. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сезонни карти
« Отговор #51 -: Септември 14, 2021, 09:47:52 am »
Сафо, ти това го знаеш, че щом няма подходяща почва, за да се засее,  няма и какво да се роди.  :)

Забавното в последните 100 г е, че точно в обратното искат  да ни накарат да повярваме, приемем.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сезонни карти
« Отговор #52 -: Септември 20, 2021, 07:14:34 pm »
Меркурий е ефектен защото е специфичен и преобладава, но не е ефективен. Нощна карта, най-ефективен ще е Сатурн, в случая, но със знак минус. Добре че, все пак е бавен и няма да е толкова 'студен " минуса. И Юпитер, и Венера, са най-ярките на нощното небе, но есенциално нямат сила, в смисъл ще липсва умереното, баланса. Юпитер вече залязва, тук не може максимално да се очаква подкрепа, но ъгловата позиция, в 10 -ти знак от АСЦ,  не може да се пренебрегнат изявите, по-скоро по 11 ти/ Риби са там/, но в посока материално. Венера е в 6 ти знак от АСЦ, не го вижда, но въпреки че е в знак на заточение, Скорпион е в синхрон с влагата на фазата й на Вечерница, ще се бори за интереса си или ще създава интриги с цел да задоволява интереса.

Тук в коментара да се поправя, в нощна карта, Сатурн не може да е най-ефективен, защото е дневна  планета, няма значение, че в периода е западен, но това ще намали вредата му, защото  той ще е най-опасен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Сезонни карти
« Отговор #53 -: Октомври 12, 2021, 12:33:41 pm »
Оста на катастрофите,да ,освен това Меркурий-Луна в опозиция,Венера-Уран също.Деца?
деца пострадаха при пожар, дете в кома след побой.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сезонни карти
« Отговор #54 -: Октомври 12, 2021, 04:14:39 pm »
Оста на катастрофите,да ,освен това Меркурий-Луна в опозиция,Венера-Уран също.Деца?
деца пострадаха при пожар, дете в кома след побой.

+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сезонни карти
« Отговор #55 -: Октомври 12, 2021, 04:16:44 pm »
Сафо, ето карта на равноденствието от 2014 г

Как би я тълкувала, а след това аз ще ти кажа  важните събития за периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Сезонни карти
« Отговор #56 -: Октомври 12, 2021, 05:29:00 pm »
Рени, непременно ще разгледам картата. Не хитрувам и няма да търся събития, случили се тогава.
Замислих се, че правим сезонни карти с координати на София. Планети от картите могат да попадат на ъгли, или други важни точки, ако координатите са на друго населено място. Защо непременно трябва да е София?
Ще разгледам картата и ще пиша....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сезонни карти
« Отговор #57 -: Октомври 12, 2021, 07:56:46 pm »
Сафо, защо има столици ?
Можеш да правиш карти, с която географска ширина си пожелаеш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сезонни карти
« Отговор #58 -: Октомври 12, 2021, 08:25:24 pm »
Сафо, ето карта на равноденствието от 2014 г

Как би я тълкувала, а след това аз ще ти кажа  важните събития за периода.
Марс на ИЦ показва вирус, тогава не беше ли плъзнала Ебола?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Сезонни карти
« Отговор #59 -: Октомври 12, 2021, 08:48:16 pm »
Сафо, ето карта на равноденствието от 2014 г

Как би я тълкувала, а след това аз ще ти кажа  важните събития за периода.
В тази карта МС/ИС са на оста на катастрофите.Асц е в дева-здравеопазване,работа,ежедневие,домашни любимци,Луна,Венера и Слънце в 1ви дом.Грижи ,сплетни ,Тайни ,около жени ,Детски градини,или учители са в полезрението,не с добро,Луната е у11,Венера на 9ти и 2ри дом и са в 1ви-организация ,издига жена ,жена става популярна.Меркурий у1,у10 е във втори дом-неаспектиран,но в антисия с Нептун у7ми .Финансови сделки,източване на пари,счетоводни измами.Марс у8,у3 в 4 ти дом-пари идват в дома за някакви проекти(стрелец е двоен знак).Но Марс в 4ти може да е взривоопасен ,в нощна карта ,извън секта-не е добре поставен,но силен .Стрелба,Но у4 и 7ми домове-Юпитер е в 12дом-Някой отпатува в чужбина,на топло-взел едни пари и ги изнесъл,или се е покрил.Юпитер на к12-задейства и 6ти дом,водолей-сделки за ток,електроника,електропреносни системи,машини,не са успешни-провал на някакви преговори,дадена е гласност,разчуло се е.Възможно е да е пострадал уред/машина ,у6 в 8ми(Уран),инцидент по време на работа с ток.Сатурн е в 3ти дом в картата в напрегнат аспект с Юпитер-някой,нещо е спряно ,спряла е някаква сделка.По 12 ти дом са затворите и болниците,възможно е сделката да е свързана с апаратура за болнично лечение.Бих пратила и някой в затвора ,но лъв не е такъв знак,по-скоро ,човек с висок ранг се е забалявал по лъвски и всичко е излязло наяве-Слънце у12 е в 1ви дом.Още много неща мога да пиша по картата,за домашни любимци например,или хрумва ми,че може нещо голямо да е било сензация за малко-слон.
Но,жена ,която ще е популярна за периода с нещо.