Автор Тема: Новолуние 12 април 2021г.  (Прочетена 17857 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #30 -: Април 13, 2021, 09:21:46 pm »
Новолунието тази вечер отбелязва началото на най-свещеният ден в годината. За прогнози още е рано, преди да сме видели новата Луна, която ще изгрее след залезът на Слънцето, в меркуриевата терма на Овен. За сега можем да кажем че доминиращия Марс в Телец и невидимия Меркурий в Риби,без аспекти с новата Луна не дават добра прогноза и по- скоро описват развитието на неконтолируемо и стихийно развиващи процеси с ефекти върху финасовата стабилност и психическото здраве, наводнения и материални щети. Хелиакалния изгрев на Венера, като Вечерница след около седмица, в мястото на изгрева на Луната днес, вероятно ще оформи по-осезаеми предпоставки за задълбочаване на финасовата криза, но и инструменти за справяне с нея. Предвид доминиращата позиция на Марс, засега епидемията остава неовладяна
И докато светът се пренарежда повече или по малко извън нашия контрол, изцяло подвластни нему са нашите съзнателни импулси и чисти намерения. 😇 Светли и чисти да бъдт те тази вечер и през утрешния ден.
А, ако условията където се намирате позволяват наблюдения, след залез слънце на югозападния хоризонт потърсете новата Луна и се свържете с новото начало ,което тя носи със себе си.
Elena Pencheva 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #31 -: Април 14, 2021, 06:46:51 am »
Хелиакалния изгрев на Венера не е ли при ингреса и в близнаци?Около 10.05.,поне такава информация намерих.
Началото на най-свещеният ден,защото е Рамадан,или Рамазан?(как е по-правилно)
И защо китайци и мюсюлмани празнуват новолунията,а християните-слънцестоението,зимното?
« Последна редакция: Април 14, 2021, 06:55:05 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #32 -: Април 14, 2021, 10:44:53 am »
Сафо, ражданв на Слънце, Луна, Венера и т.н., и т.н.  са езически ритуали, а това че, религиите по-късно под сурдинка ги вкарат във философията си е друга тема. На Изток ползват лунния календар. Луната е изстудява, там където са географските области с повече горещина, а Слънцето=сгрява. По-подробно може да прочетеш за ритуалите преди религиите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #33 -: Април 14, 2021, 11:16:40 am »
Сафо, ражданв на Слънце, Луна, Венера и т.н., и т.н.  са езически ритуали, а това че, религиите по-късно под сурдинка ги вкарат във философията си е друга тема. На Изток ползват лунния календар. Луната е изстудява, там където са географските области с повече горещина, а Слънцето=сгрява. По-подробно може да прочетеш за ритуалите преди религиите.
Рени,благодаря!За това не съм се замисляла,полезно ми е.
Но защо цитираш някой,който казва,че еди кой си ден е най-свещен?Ти съгласна ли си?Кое му е свещеното?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #34 -: Април 14, 2021, 01:15:16 pm »
Сафо, преди да го цитирам, съм мислила върху това в последните 2 г , наблюдавам го.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13499
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #35 -: Април 14, 2021, 04:02:41 pm »
И защо китайци и мюсюлмани празнуват новолунията,а християните-слънцестоението,зимното?
Християните празнуват Възкресението- подвижен празник, свързан е с Луната- Великден се пада след пасхалното Пълнолуние
 Православни и католици/протестанти ползват една и съща формула за изчисляване на Великден, приета от Никейския съвет, само че използват различни календари- стария Юлиански и новия Григориански
При католиците тази година беше първата неделя след Пълнолунието на 28 март, а при нас се пада първата неделя след Пълнолунието на 27 април

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #36 -: Април 14, 2021, 04:03:58 pm »
Деветия месец от ислямския календар-месецът на Корана. Броят се новолунията, нали така. И след това се разглеждат лунните стоянки. Ал Бруни. Тук са важни съзвездията. Отварят се вратите на Рая. Та, къде е Рая? Кое съзвездие.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #37 -: Април 14, 2021, 04:06:04 pm »
Акрукс,  Коледа имах предвид.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #38 -: Април 14, 2021, 05:08:00 pm »
Сафо, всички ритуали, празници от древността са свързани с битието на хпрата по онова време - когато се е въртяла най-много търговията, богат е бил пазара, имало е урожай, улов и това е давало знак за някакво начало или изход от криза. Защо толкова Луната на Изток- лунния ден е заповал от залез с;ънце и е завършвал със залез слънце, затова и Новолунието започва от 7/ДСЦ, първа четвърт през МЦ и т.н. Помисли какво и защо се случва в този порядък. Съзвездията не са с една и съща големина , това нали създава някои неточности. Има значение, дали Луната ще стои в съзвездие Дева, което е доста голямо или в Скорпион, което е ню-ню ? Луната непрекъснато променя формата си, за разлика от Слънцето, а където има пустиня най-добре, чисто може да се наблюдава тази й изменчивост, както и другите звезди. Там, какво се отразява като природни форми ? Луната носи влагата, водата, няма ли вода няма живот в пустинята. Значи тя е факторът, който трябва да се изследва от хора, които не са разполагали с язовири, хладилник и т.н.
« Последна редакция: Април 14, 2021, 05:11:39 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13499
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #39 -: Април 14, 2021, 05:49:21 pm »
Акрукс,  Коледа имах предвид.
питаш за връзката на лунации и религиозни празници, отговорила съм
Коледа е Рождество Христово и по юлиански календар, по който са все още повечето православни, се чества на 7 януари, няма нищо общо със зимно слънцестоене

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #40 -: Април 14, 2021, 06:23:20 pm »
Рени, питах защо на 13.04.21.г.е най-свещеният ден в годината и се опитах да предположа нещо.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #41 -: Април 14, 2021, 06:25:11 pm »
Акрукс,  Коледа имах предвид.
питаш за връзката на лунации и религиозни празници, отговорила съм
Коледа е Рождество Христово и по юлиански календар, по който са все още повечето православни, се чества на 7 януари, няма нищо общо със зимно слънцестоене
аз чествам Коледа на 25 декември и не само аз, а и всички православни християни, които познавам. Ти вероятно не си по моя календар.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #42 -: Април 14, 2021, 06:27:31 pm »
Освен това Коледа, или Рождество Христов се свързва със зимното слънцестоене, когато в древен Египет слънцето изчезва буквално за един ден след това изгрява от съзвездие Дева... Ражда се слънцето, бог Ра от девицата.... Та така и до днес

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #43 -: Април 14, 2021, 09:01:09 pm »
Рени, питах защо на 13.04.21.г.е най-свещеният ден в годината и се опитах да предположа нещо.

Сафо, отговорих. Тази година на 13.04. изгрява първия лунен сърп на Новата Луна и по него се предсказва какво ще предстои за цялата година. Миналата година трябва да е било на 25.03.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #44 -: Април 14, 2021, 09:04:01 pm »
Освен това Коледа, или Рождество Христов се свързва със зимното слънцестоене, когато в древен Египет слънцето изчезва буквално за един ден след това изгрява от съзвездие Дева... Ражда се слънцето, бог Ра от девицата.... Та така и до днес

Датата не е била фиксирана, а е била между 22-25 декември, свързана с празниците на Сатурн в Римската империя. Със зимного слънцестоене започва Новата година.1 януари е произволна избрана дата, за унифициране.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“