Автор Тема: Астрология и амулети  (Прочетена 3516 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Астрология и амулети
« -: Октомври 24, 2021, 07:04:10 am »
Човек по фабрични настройки вибрира на някакви честоти. Композиран е като мелодия с някакво звучене. Тези честоти дефинират взаимодействието му на енергийно ниво с окръжаващия свят. Както с аранжимент можем да видоизменим звученето на някаква мелодия, можем ли да видоизменим енергийният отзвук като коригираме, пренасочим определен енергиен потенциал ? По някакъв начин. С амулети, скъпоценни камъни, използване на точно определени цветове. Дали определени взаимовръзки можем на енергийно ниво да им намерим мехлем, баланса ? Какви са Вашите астрологични ориентири, по които се водите, за нещо което искате да балансирате? Сега примерно предстои новолуние в Скорпион. Как бихте хармонизирали, насочили, модифицирали енергията на Марс ? В този контекст. Със спецификата, която притежава индивидуалния. По знак и дом. Защото Марс е огън, червено, рубин, но не всеки Марс е в огнен знак. И има различни взаимовръзки. Или в случая на новолуние в Скорпион и Марс трябва да наблегнем на енергията и противоположния принцип и да търсим баланса по Телец и Венера ? Амулет, специфика с характерното за Телец и Венера ?
Интересува ме как стоят нещата от личен опит. Балансьорите в наталната карта - как астрологично, с помощта на амулети, можем да извлечем предимство от тръните ? Проследявали ли сте доколко и кога подобен опит за баланс на определен тип енергия, чрез амулети, има по-голям шанс да се увенчае с успех, да хване дикиш, благоприятната честота ? Кога нещо е изиграло ролята на кадем ? Талисман. Смятате, че Ви носи късмет. Балансира нещата. С какво го свързвате в рождената си карта ?
« Последна редакция: Октомври 24, 2021, 10:22:24 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрология и амулети
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2021, 11:19:53 am »
 Тези дни си мислех да пробвам  парфюм,  който да подсили, да подчертае сърцевината на тези, които ползвам. Насочих се към тежки ориенталски аромати. Иначе, откакто Марс стана западен, спонтанно реших да боядисвам корените на косата си в тъмночервено. Последно червения цвят си играеше с косата ми преди 20 г. Купих си и бижу в цветовете на Венера. Даже и маникюрът ми от 3 месеца не е класическия червен.
Нямам амулет или нещо от облекло, аксесоари да ми носи късмет, да ми е кадимлийско. Нямам отношение към наричания, магически неща. . Като малка майка ми ми е вързвала червен конец със златна паричка. А, преди година, дамата от която си купувам бижута, ми върза червен конец с някакъв камък на ръката-това е. 
Аз не съм фен на баланса и не го търся, напротив.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрология и амулети
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2021, 12:39:07 pm »
Скорпион е знак, подвластен на Плутон, преди всичко, а неговите цветове не са огнено червени...

Понеже си имам мега Скорпион в семейството- АС, Слънце, Марс, Плутон и Меркурий в този знак, мога да кажа нейните предпочитания от ранно детство- сребро, светло розово (перлите са ѝ такива- прасковено розови на сребро), гланцовете за устни също, а дрехи- черно, сиво, напоследък в гардероба ѝ присъства маслено зелено и бежово. Червено никога не е харесвала и носила.

По това време на годината балансирам енергията с кестени- вчера събрах няколко нападали и ги сложих на нощното шкафче. Като ученичка подмятах един кестен в джобовете и го стисках в ръка за кадем, когато ходех на олимпиади  :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и амулети
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2021, 01:19:06 pm »
С Гугъл видях, че има подобна тема

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Астрология и амулети
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2021, 02:10:26 pm »
Правила съм си опити - когато имам интервю за работа или дискусия с началника да нося цитрин (освен това съм слънце в Близнаци), на Луна във воден знак - син ахат, аквамарин, когато ми е тегаво и чувствам че от всякъде ме заливат с отрицателна енергия - имам черни друзи ахат на колие. Дори да е от самовнушение, смятам че работи. За новолуние в Скорпион, черните камъни също ми се струват доста подходящи, но са по-скоро сливане и подсилване на тази енергия, а не балансиране. За баланс, може би розовият кварц на Венера и Телеца, но това зависи от целта, която иска да постигне конкретния човек.
Не съм сигурна до колко работи носенето на камък, отговарящ на слънчевия знак на човек при условие, че има толкова много фактори в картата, които могат да бъдат по-изразени и доминиращи от него. Не съм сигурна обаче и, че камък, който "не ни отговаря" автоматично вреди, както пише на някои места. С камъните карам "на усет" - ако изпитвам привличане и усещам комфортно енергията на кристала, значи всичко е ок, имало е случаи когато слагам определен и веднага всичко се скапва. Може би на мен тази енергия ми идва тежка за преработка или точно в този момент нямам нужда от нея.
Дванайсетодомния рачешки марс опитвам да балансирам като обикалям с кучето из горите, катеря се по хълмове и чукари докато ми излезе душата, дори в мъгла, дъжд и тъмница. Даже тогава се чувствам още по-добре, от много слънце ми става лошо. След това съм блага и добра, не ми тежи вътрешно насъбрано недоволство и агресия, които не са могли да излязат по друг култивиран начин.