Автор Тема: Енергийна криза  (Прочетена 6686 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Енергийна криза
« Отговор #15 -: Декември 30, 2021, 08:43:04 pm »
https://desebg.com/2011-01-13-09-24-44/4087-2019-08-13-20-16-14
През 1964г.цикъл Юпитер/Марс започва на к4 от картата ,където са Слънце/Уран.
Сатурн е в риби опозиция Уран.
По рано ,през 61г.цикъл Сатурн/Юпитер започва в 25*на козирог,съвпад нат.Юпитер.
[/color]
« Последна редакция: Декември 31, 2021, 06:31:39 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Енергийна криза
« Отговор #16 -: Декември 30, 2021, 08:52:01 pm »
Сафо, за да приемем, че картата е радикална, е нужно да я проверим. Записано ли е в картата, че ще има такова събитие и тогава се определя времето кога ще се случи събитието.
Например: Управителите на 8 ми дом, като дом на :препятствията, злополуките, фатални злополуки, епидемии,наводнения, земетресения , циклони, бури;значителни неуспехи за страната, включително нейната териториална цялост и ресурси, ако са зловредни ще носят кризи.
У11: неуспехи в икономиката
У2 :загуба на репутация и неуспехи за финансовите ресурси.
При АСЦ Козирог, нощна карта, управителите са : Луна, Венера, Марс

 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Енергийна криза
« Отговор #17 -: Декември 30, 2021, 09:09:25 pm »
Сатурн в изгнание,Луна в изгнание,Юпитер в падение и всички те са ъглови.
Слънце упр на 8ми на к4-Меркурий упр.на 8ми съвпад Плеяди.Марс съвпад с Полярна звезда
.
Марс и Сатурн,Венера,Меркурий са западни,Луна,Юпитер-източни,за което не съм сигурна и не съм научила какво е значението им.
Венера е в дом на радост.
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 09:12:33 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Енергийна криза
« Отговор #18 -: Декември 30, 2021, 09:15:54 pm »
Управителите на 8-ми са Юпитер, Слънце, Сатурн. Никой от изброените няма есенция, но Юпитер освен, че е със Слънце, ъглов, би трябвало да е в собствена терма. В рецепция с диспозитора си и е наранен от него.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Енергийна криза
« Отговор #19 -: Декември 30, 2021, 09:25:39 pm »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Енергийна криза
« Отговор #20 -: Декември 30, 2021, 09:37:31 pm »
Управителите на 8-ми са Юпитер, Слънце, Сатурн. Никой от изброените няма есенция, но Юпитер освен, че е със Слънце, ъглов, би трябвало да е в собствена терма. В рецепция с диспозитора си и е наранен от него.
Което е предпоставка за кризи(може и енергийни),войни,робство и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Енергийна криза
« Отговор #21 -: Декември 30, 2021, 09:39:27 pm »
Да кача и аз една карта, да се усеща изобилието, да уважим Юпитер.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Енергийна криза
« Отговор #22 -: Декември 30, 2021, 09:56:46 pm »
В тази карта  Слънцето е на трон и в дом на радост.Би трябвало да има ползи по дома.Венера у6,у11 домове на видно място.Какво показва там?Къде в тази карта се вижда 500г.турско робство?Луна в 12д,скорпион?Територията по 1ви-защо стрелец......не ,не ми се връзва.
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 10:02:45 pm от Сафо »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Енергийна криза
« Отговор #23 -: Декември 31, 2021, 07:54:14 am »
Картата на държава поначало е нонсенс. На мен лично ми е неразбираемо как някои могат да се придържат и да вземат предвид теория, която е построена и стои на плаващи пясъци. Как и кога се ражда държава, а не процеси случващи се в нея, в някакъв отрязък от време ? Това че някой някъде нещо е написал и казал, не значи че трябва безрезервно и без да се замисляме, да използваме тази теория. Щом основата е съмнителна, как някакъв анализ построен на тези плаващи пясъци, може да е достоверен ?
Може да има карта на събития от обществено значение, в различни сфери, по които да анализираме тяхното развитие, но държавата е много повече от това. Тя е природни дадености, ресурси. Как една държава може да се роди повече от един път и природните дадености, ресурси, дори сеизмологичните зони, да са си същите ?

България и всяка друга държава логично е част от цялото, света. От един по-голям организъм, система. Не са изолиран остров. Като отделни парченца от глобалния пъзел/система би трябвало да имат връзка и да си пасват, за да функционира в някаква насока общото.

Моето предложение - как се вписват тенденциите в картата на зимното слънцестоене по отношение на енергийната криза за актуалното тримесечие.
« Последна редакция: Декември 31, 2021, 08:03:07 am от starinthenightsky »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Енергийна криза
« Отговор #24 -: Декември 31, 2021, 08:34:45 am »
Картата на България, откогато хан Аспарух, след като е хапнал на обяд, е забил меча и е казал, че тук ще бъде България с високо вдигната ръка и гръмовен глас, отекващ във вековете, е много забавна. Чудесен земен тригон с цял Юпитер, Уран и У на МЦ тронов Меркурий в зенит. Уаааааа! Ако не знаеш, че е за България, ще решиш, че е за някоя Швейцария на Балканите. Както и да е.
Защо наблюдаваме енергийната криза сега само в България? Защото като най-смотани, въпреки земния Тригон в натала ни, пак ще го отнесем? Другите ще се оправят и ще ни наредят по техен вкус?
От това, което четох, кризите от соца са от нечия лакомия, 90те от общия недоимъй. Така е и сега. Значи трябва да се търси Сатурн в материален знак и го имаме теоретично 90-92 Козирог, Водолей; 85 Скорпион, края на 70те Телец?
През соца има и неразвита технология, лоши мрежи, значи Уран. Днешната е резултат от квадратурата Уран-Сатурн, класика, под мотото на екоидеали да реорганизираме бизнеса. Обаче тази квадратура ще си ходи. Има шанс наднационални недоволства да принудят овластените да преосмислят началните си планове.
Да чакаме ли налагане на нови енергийни технологии при съвпада на Сатурн с Уран в Близнаци. Ако сме идеалист, можем да повярвам, че Ел. Технологиите на Никола Тесла ще се наложат с помощта на Плутон във Водолей. Може ли Нептун в Овен да размие дотолкова егото, егоценъризма и егоизма?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Енергийна криза
« Отговор #25 -: Декември 31, 2021, 09:03:33 am »
Не знам откъде е тази карта с Хан Аспарух, 1300 години България дрън - дрън. Санстефанския договор или Съединението (там със сигурност се знае дата и час) и това е.

Режим на тока имаше зимата на 1991-1992 г., много добре го помня, бях в гимназията, едни рожденни дни на съученички, катерехме стълбите, вместо с асансьор.
« Последна редакция: Декември 31, 2021, 09:05:50 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Енергийна криза
« Отговор #26 -: Декември 31, 2021, 04:16:40 pm »
Картата на държава поначало е нонсенс. На мен лично ми е неразбираемо как някои могат да се придържат и да вземат предвид теория, която е построена и стои на плаващи пясъци. Как и кога се ражда държава, а не процеси случващи се в нея, в някакъв отрязък от време ? Това че някой някъде нещо е написал и казал, не значи че трябва безрезервно и без да се замисляме, да използваме тази теория. Щом основата е съмнителна, как някакъв анализ построен на тези плаващи пясъци, може да е достоверен ?
Може да има карта на събития от обществено значение, в различни сфери, по които да анализираме тяхното развитие, но държавата е много повече от това. Тя е природни дадености, ресурси. Как една държава може да се роди повече от един път и природните дадености, ресурси, дори сеизмологичните зони, да са си същите ?

България и всяка друга държава логично е част от цялото, света. От един по-голям организъм, система. Не са изолиран остров. Като отделни парченца от глобалния пъзел/система би трябвало да имат връзка и да си пасват, за да функционира в някаква насока общото.

Моето предложение - как се вписват тенденциите в картата на зимното слънцестоене по отношение на енергийната криза за актуалното тримесечие.
[/color]Много разумно предложение.Сега остава някой да направи карти на зимното слънцестоене в годините на енергийни кризи.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Енергийна криза
« Отговор #27 -: Декември 31, 2021, 05:22:41 pm »
Карта на Зимно слънцестоене за 21 декември 1984г. София

Нептун управлява МС и съвпада със СлънцеУ2 в 6д. секстил с Плутон в собствен знак в 4д.
Юпитер

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Енергийна криза
« Отговор #28 -: Януари 07, 2022, 06:22:00 am »
Има ли енергийна криза към момента?Какво се случва в Казахстан?Дойдоха ли ви по-високи сметки за тока?Квадратурата Сатурн/Уран ли да набедим? И Марс.Съвпадът Сатурн/Юпитер,който се случи в 0*на водолей ,има ли отношение.
« Последна редакция: Януари 07, 2022, 06:30:52 am от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Енергийна криза
« Отговор #29 -: Януари 07, 2022, 10:07:12 am »
Цената на тока за битовите потребители не е променяна. Парното доколкото знам - също, газта за битовите потребители се вдига с много.
Frankly, my dear, I don't give a damn.