Автор Тема: Пълнолуние 18 януари 2022г.  (Прочетена 12544 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Пълнолуние 18 януари 2022г.
« -: Януари 15, 2022, 11:31:50 pm »
Пълнолуние в Рак 27*50' в дом 9

Пълната Луна е в опозиция на Плутон в 3д, ще изкара наяве секретна информация, документация

При мен е в 11д., секстил с Мерка У1,10 в 1д, с орбис 6*

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #1 -: Януари 16, 2022, 05:25:00 am »
Малефици на ъглите,неаспектиран Юпитер ,съдебната система,транспорт,пътувания,спорове.
При мен в 3ти дом,няма мажорни аспекти,при сина ми в 8ми върху съвпада Марс/Венера и опозиция Нептун.
Януари,2014г.пълнолуниеото е било в 25*на рак,но тогава Сатурн е в скорпион.
« Последна редакция: Януари 16, 2022, 06:15:45 am от Сафо »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #2 -: Януари 16, 2022, 02:08:09 pm »
Това пълнолуние ми е на Асц (25° рак). Притеснява ме физическата ми форма :(

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #3 -: Януари 17, 2022, 07:31:44 am »
Това пълнолуние ми е на Асц (25° рак). Притеснява ме физическата ми форма :(
И физическа и психическа-може би ще отслабнеш,теч от носа,промяна във външен вид,променливи настроения,психиката не е устойчива.Предишното такова пълнолуние е било в точен аспект с асц.ти-има ли нещо,което да помниш по-специално?През януари,2014г.
ТАм има една неподвижна звезда,Процион.Бях чела ,че този градус е градус на астролога.
За Процион пише,че е магическа звезда,покровител на астролозите.Дава откровения,пророчества,изобретателност,неочаквано щастие.Аз я свързвам и с кучета.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #4 -: Януари 17, 2022, 11:51:02 am »
Сафо, малефиците по ъглите няма. Има бенефик.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #5 -: Януари 17, 2022, 05:38:14 pm »
Сафо, много интересно, поотърсих информация за Процион. Както за всичко има и + и -. Щом ми е кацнала точно на Асц си заслужава да се вземе в предвид. Мога да се съглася с някои от твърденията - бързо паля, сръчна съм, бързо уча и постоянно чета. А обичам и кучета :) въпреки че прочетох, че в кофти аспекти води до агресия и ухапвания. Имала съм и такива.
Иначе 2014 ми е било доста безгрижно - поработвах, постоянно излизах с приятели, весело, морета, кафенета :) хубаво беше. През този период експериментирах доста с външния си вид. 2014 точно се направих червенокоса, после розова, после черна...лелемале.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #6 -: Януари 17, 2022, 05:44:33 pm »
При мен е точно на куспидата на IC, а там в момента е и прогресивен Марс У7, У12, на 5* от тях е и наталният ми Меркурий У2, съУ5. В секстил е към прогресивно Слънце У5 също така. Притеснява ме много опозицията с Плутон У7, а и в сряда чакам резултатите от биопсията на баща ми и се надявам да не е тумор. :'(
« Последна редакция: Януари 17, 2022, 05:46:34 pm от guapa79 »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #7 -: Януари 17, 2022, 07:01:49 pm »
Сафо, малефиците по ъглите няма. Има бенефик.  ;)
Рени,Сатурн е малефик,но в тази карта действа като бенефик?Така ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #8 -: Януари 17, 2022, 07:23:58 pm »
Сафо, в тази карта Сатурн е в 3ти дом, даже не може и да действа. В нощна карта Сатурн не може да действа като бенефик, въпреки ...усилията.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #9 -: Януари 17, 2022, 07:26:35 pm »
Сафо, малефиците по ъглите няма. Има бенефик.  ;)
Сатурн на IC Уран на ДС = предполагам това е имала предвид Сафо, като малефици по ъглите

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #10 -: Януари 17, 2022, 07:32:13 pm »
Външните планети не могат да носят "етикета " бенефик или малефик, защото не са установени техните качества.
Но поставени в ъглите дърпат към  себе си вниманието, както всяка друга планета там.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #11 -: Януари 17, 2022, 07:41:59 pm »
Външните планети не могат да носят "етикета " бенефик или малефик, защото не са установени техните качества.
Но поставени в ъглите дърпат към  себе си вниманието, както всяка друга планета там.
Външни планети:Юпитер,Сатурн,(Уран,Нептун,Плутон).
Кой бенефик е ъглов в картата?
И да знаеш,Рени,"следя те"много внимателно ,заради екзалтираната ти Венера ,която сега е задействана от Лунацията и вероятността да имаш прозрения и да ги споделяш във форума(9ти дом)е голяма. ;)
« Последна редакция: Януари 17, 2022, 07:57:09 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #12 -: Януари 17, 2022, 07:55:45 pm »
Външни планети, които са ъглови е само Уран.
Юпитер е социална планета и  бенефик,   ъглов. Вижда двете Светила, вижда у1, АСЦ, което е един голям плюс.
Сатурн, в нощна да вижда АСЦ, у1, не е добре, но не е и толкова зле, защото ги вижда от дом, който не е нещастен. Или всикчо, което ще се осъществи по пълнолунието в Рак с подкрепата на Юпитер, все пак ще бъде съпроводено с някои неприятни ситуации, и в личен, и в обществен план.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #13 -: Януари 17, 2022, 08:00:25 pm »

И да знаеш,Рени,"следя те"много внимателно ,заради екзалтираната ти Венера ,която сега е задействана от Лунацията и вероятността да имаш прозрения и да ги споделяш във форума(9ти дом)е голяма. ;)

 ;) ;) ;)

Сафо, аз не съм човек, който споделя, но заради усилията, които полагаш- обещавам.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Пълнолуние 18 януари 2022г.
« Отговор #14 -: Януари 17, 2022, 08:05:52 pm »
Аз, както писах там, където не трябва , имам опозиция Сатурн У 7,8 К2 Рак/ Мерк У 4 на  К8 Козирог, майка ми пък днес е рожденичка.
От десет дни съм с настинка, правих ПСР и сума евтини тестове- отрицателни. Снощи бях супер зле и мислех днес да не ходя, сутринта се обади колежката , че е болна и да я замествам. Не знам как оцелях цял ден, на всичкото отгоре имам силно проблемен ученик, който ме е страх да оставя за секунда. Крив ми е света. Чувствам се безсилна, че едно 7- годишно л..но разиграва майка си, която утре заминава и го оставя на бабата, мен, деца, колеги , психолог. Имало опит за задушаване на друго дете с възглавница в детската градина. Постоянно съм на тръни.
Похарчих много пари за парцалки- някак избивам стреса с тях, за това заместване ще получа пари. Та 2/8 са си отчетени.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...