Автор Тема: Новолуние на 27.08.22г в знак дева  (Прочетена 11607 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« -: Август 15, 2022, 07:34:30 pm »
Карта
Новолуние на к11 ,дневна карта ,Марс хвърля ляв квадрат от 8ми дом.
Венера упр.на 1 ви,12ти и 8ми домове в 10 дом,лъв,сходяща опозиция Сатурн в 4ти.
К1 секстил к3 и тригон к9.(много точни )
Меркурий упр.на 9 и 11 домове в точен аспект с к10 и к4.Сменил е знак.
Луната предстои на направи тригон с Уран,опозиция с Нептун и тригон с Плутон.
Партии,сдружения,обединения и коалиции,всякакви организации по 11 дом.Какво друго?
Какво мислите по картата?
Новолунието е в антисия с 26*на овен.,(к7)
« Последна редакция: Август 15, 2022, 08:01:53 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #1 -: Август 15, 2022, 08:00:22 pm »
При мен новолунието е почти на к5,откъм 4ти в квадрат с асц/дсц.,тригон Сатурн,секстил Юпитер.
При баща ми е върху съвпада Слънце/Меркурий/Венера.На 28.08.има Р.Д.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 368
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #2 -: Август 16, 2022, 09:46:08 am »
При мен се пада във 2ри дом, на градус от К3. Има доста точни аспекти - тригон Уран, секстил Хирон, квадратура Меркурий все на 4 градуса. В 0.15 градус на Дева ми е ЮЛВ. Оста IC-MC също ми е на 4 градуса Везни-Овен. Малко манджа с грозде.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1174
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #3 -: Август 16, 2022, 10:38:21 am »
Какво мислим за картата ли?
Тази карта я гледам и мисля,  мисля и гледам и това,  което ме вълнува е това точно каре с Марс. Усещам страх,  защото на 4* имам Уран.
Обаче друго ме впечатлява. В основата си почти не останаха активни хора в матрицата с Плутон в Лъв. Онези,  които значително творят,  създават,  пътуват,  трансформират с видово значение вече са от Плутон в Дева насам. Останалите имат по-скоро индивидуална стойност.
Значи по фикса и кардинала трудно може да се затвори голям кръст с резониращ мащаб.
И обратно,  огромен дял имаме нещо в подвижни знаци,  което да завърти рулетката. Това е.
Но не знам това да ме плаши повече или да ме успокоява.
Иначе за мен това е поредната транзитно-мунданна конфигурация,  която аспектира Венерата ми,  този път и с енергия, която тя си носи. Тя все още седи и се чуди ще я удря ли транзит или няма да я удря. Но считам,  че Венерините въпроси са бял кахър и с прежалим житейски ефект.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12461
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #4 -: Август 16, 2022, 04:27:28 pm »
АСЦ е съвпад с Неподвижна звезда, която макар и слабо по това време на годината, все пак се вижда, значи ще окаже влияние в периода. Управителят на АСЦ, Венера  е перегрин и с диспозитор, който също е перегрин,  значи личния интерес няма да е подкрепен.  Венера е  в огнен знак, в кардинален дом, в дневна карта, силно активирана, по-скоро ще действа като малефик, т.е няма да има удовлтворение, комфорт, в нейните сфери; липса на добра преценка. Понеже е в дом с предимство, всичко по нея ще се забелязва, най-вече морала, лоялността, показността, но със знак "-". Има акцент върху кардиналните домове, ще се приключва радикално в някои сфери и ще се подемат импулсивни, бързи промени в други сектори. В дневна карта, нощните планети са над хоризонта, а дневни-под. Значи, нито Юпитер може да подкрепя, нито Марс и Сатурн ще бъдат овладени в своите не добри прояви.  Тази лунация активира растящия квадрат Слънце- Марс, който предхожда ретро периода. Доста Марсов период в изброените сфери :инфраструктура, транспорт, места, които са известни с образователни институции
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #5 -: Август 16, 2022, 05:20:28 pm »
Най-точен аспект на Новолунието е квадрат с Марс - енергията е прекалено ускорена, дори да се канализира и използва положително, води до изтощение; в повечето случаи енергията е разрушителна, следствие прибързаност, импулсивност, агресия, злополуки, Марс в 8д Близнаци може да означава вирус на дихателните пътища
Новолунието и Марс са с общ диспозитор Меркурий Везни в 11д, енергията ще е насочена към партньорства и групи, към обединения, общ интерес са парите – Меркурий в хармоничен аспект с Марс, който управлява 2-ри и 7-ми дом, красиви думи и обещания, брак по сметка

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #6 -: Август 16, 2022, 07:13:19 pm »
Оракулки,Весталки Височайши,

Нима Венера толкова е зла?!
Да пипнеш сифилис не е шега.
Да бъде на върха -готова е на всичко,
прелюбодейката ще блесне в кратък миг
във своя пик на слава извратена,
преди да падне  с адски вик
пак покосена от селянина със остена. ;D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #7 -: Август 17, 2022, 06:18:27 am »
Марс е упр,на 4 и 8ми от 11 дом,където е Лунацията и е в 10 от 11.Значи,ще има видимост по тези домове.
По близнаци,да допълня Рени,са договори,сделки,новини,документи,говорители,ученици,транспортни средства,писатели,журналисти,пощи,шофьори,медиите,училища.В тялото -ръце,крака,рамене,бели дробове.Марс квадрат Светила поразява очите.
Дева е 6ти знак от зодиака-работници,домашни любимци,здравеопазване и т.н.Вероятен инцидент при пътно/строителни работи,мостове,асансьори.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12461
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #8 -: Август 17, 2022, 10:52:03 am »
Марс квадрат Светила поразява очите.


Това важи за левия квадрат, който е в момента, защото Марс се налага и то ако слаби СВетилата. При десния квадрат, няма как, там Слънцето води.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #9 -: Август 18, 2022, 06:42:57 am »
Да,Рени,в първият ми пост съм написала,че е ляв квадрат.
Според теб,ако аспектът е тригон(Марс/Слънце),ще важи ли същото?Относно зрението.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12461
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #10 -: Август 18, 2022, 10:03:56 am »
Сафо, щом Марс вижда Светилата,и то  с ляв аспект, няма значение каква е природата му, просто при твърдите аспекти цял живот полагаш усилия, поддържаш режим, докато при леките - няма такава дисциплина.
При мен Марс вижда СВетилата с ляв аспект знаков, Слънце с квадрат, Луна с тригон. Имам астигматизъм, не съм предприела корекция, не е толкова наложително. Ето ти разликата с аспектите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #11 -: Август 18, 2022, 12:36:45 pm »
Рени,благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12461
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #12 -: Август 18, 2022, 12:39:43 pm »


Нима Венера толкова е зла?!


Не е, Шекспир. ;)

Венера вижда своята обител, значи може да хармонизира или умиротвори делата в домовете, които управлява, но няма да се чувства комфортно там, значи баланса ще е плод на суетата, лукса.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12461
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #13 -: Август 18, 2022, 12:41:48 pm »
Рени,благодаря!

Моля. :)

Искаш ли да ти препоръчам четиво ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #14 -: Август 18, 2022, 12:45:19 pm »
Рени,благодаря!

Моля. :)

Искаш ли да ти препоръчам четиво ?
Да.