Автор Тема: Венера  (Прочетена 165154 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #720 -: Август 13, 2020, 11:55:08 am »
Може да спечелим, като не загубим. :)
На мен вече ми се случи днес.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Венера
« Отговор #721 -: Август 13, 2020, 12:28:23 pm »
Венера като Зорница, максимално отдалечена от Слънце. В такива моменти е печеливша.

В какви моменти-максимална елонгация или зорница, или и двете?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #722 -: Август 13, 2020, 01:22:18 pm »
Венера като Зорница, максимално отдалечена от Слънце. В такива моменти е печеливша.

В какви моменти-максимална елонгация или зорница, или и двете?

Максимална елонгация.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Венера
« Отговор #723 -: Август 13, 2020, 01:35:20 pm »
Хареса ми и реших да го сложа тук

« Последна редакция: Август 13, 2020, 01:37:39 pm от Papy »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #724 -: Август 13, 2020, 06:28:19 pm »
Венера като Зорница, максимално отдалечена от Слънце. В такива моменти е печеливша. Може да се провери това твърдение, чрез домовете с знаците Телец и Везни, Рак и точките в 4*-6* на кардиналния кръст, във водната и земни стихии. :)
Имам Юпитер на 5*скорпион.ММ Луна 4*везни,Слънце 6*везни-днес само дава. ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #725 -: Август 13, 2020, 10:39:20 pm »
Сафо, да си печеливш не е аналог на взимам, получавам,имам, нали ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #726 -: Август 13, 2020, 11:03:01 pm »
Сафо, да си печеливш не е аналог на взимам, получавам,имам, нали ?  :)
тъй вярно,като се замисля....

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #727 -: Септември 28, 2020, 07:27:22 am »
не намерих къде сме писали за цикъл Венера/Уран в 3*на телец,при мен съвапад нат.Сатурн у9,у10 домове,активира тао квадрата ми.Кулминация на 27.11.20г.в 7*на скорпион,съвпад с Юпитер на мъжа ми ,у1,у4 домове.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #728 -: Септември 28, 2020, 05:58:34 pm »
не намерих къде сме писали за цикъл Венера/Уран в 3*на телец,при мен съвапад нат.Сатурн у9,у10 домове,активира тао квадрата ми.Кулминация на 27.11.20г.в 7*на скорпион,съвпад с Юпитер на мъжа ми ,у1,у4 домове.
писала си за Меркурий/Уран миналата година, също на 3* Телец
https://astra.la/forum/index.php?topic=1223.msg180263#msg180263

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #729 -: Септември 29, 2020, 06:28:45 am »
Да,мерси Акрукс :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #730 -: Февруари 12, 2021, 05:50:43 am »
Да възродим малко темата Венера.Съвпадът с Юпитер,големия Благодетел нещо не ни облагородява ,вероятно,защото и двете планети са невидими.
Венера е финансова планета,по Юпитер са чужденците,религиозните лидери,юристи,адвокати.Какво се случва когато двете планети са в знак на високите технологии,интернет пространството,летищата,музиката,футбола,бъздухоплаването,електрониката,електрификацията,електронните автомобили,астрономията?
Водолей като 11 знак,партии,групи,организации,то е ясно,че сега се договарят коалиции,сбирщини разни,от кол и въже.
Каква е Венера в знака на мутациите и високите технологии?Какво харесва,как и се харесва,къде инвестира.Дали в алтернативна енергия?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #731 -: Февруари 22, 2021, 11:22:12 am »
Не само Венера, а и Юпитер има отношение към материалното благополучие. Водолей е фиксиран знак, значи също толков ае ориентиран към материалното. И двете планети са социално ориентирани, Венера - в близкото обкръжение, Юпитер в по-широк смисъл. Венера във Водолей и е лесно  да хареса всички, но й е трудно да  хареса един. Иска да има дистанция във взаимоотношенията, без да й предоставят излишни емоционални обвързаности. В момента, на Венера й е трудно свободно да изразява характеристиките на Водолей защото не са в синхрон с нейната фаза. Юпитер във Водолей няма достойнства. Юпитер в този знак не се присъединява към групи, организации, ако той самия не е поел ролята на Учител, Просветител, Гуру . Но може да подпомогне онези, които им липсват цели, мечти, да имат идея за бъдеще.
Алтернативна енергия ?- енергия без Марс, даже и Слънце, колко да е алтернативна .Няма Огън,живец, искра, които да задвижат интереса, прогреса, вярата ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #732 -: Февруари 23, 2021, 06:48:14 am »
Не само Венера, а и Юпитер има отношение към материалното благополучие. Водолей е фиксиран знак, значи също толков ае ориентиран към материалното. И двете планети са социално ориентирани, Венера - в близкото обкръжение, Юпитер в по-широк смисъл. Венера във Водолей и е лесно  да хареса всички, но й е трудно да  хареса един. Иска да има дистанция във взаимоотношенията, без да й предоставят излишни емоционални обвързаности. В момента, на Венера й е трудно свободно да изразява характеристиките на Водолей защото не са в синхрон с нейната фаза. Юпитер във Водолей няма достойнства. Юпитер в този знак не се присъединява към групи, организации, ако той самия не е поел ролята на Учител, Просветител, Гуру . Но може да подпомогне онези, които им липсват цели, мечти, да имат идея за бъдеще.
Алтернативна енергия ?- енергия без Марс, даже и Слънце, колко да е алтернативна .Няма Огън,живец, искра, които да задвижат интереса, прогреса, вярата ?  :)
Поради тази ли причина пролетта "живваме"?
Алтернативна енергия си представях нещо извън Марс,по Меркурий(вятър), слънчеви панели,тук трябва Слънце,водно електричество (Юпитер/Луна).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #733 -: Февруари 25, 2021, 01:52:07 pm »
Сафо, трябва да са силни сигнификаторите за това, за което си представяш. Такива в периода са трудно откриваеми.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #734 -: Февруари 26, 2021, 10:40:49 am »
Сафо, трябва да са силни сигнификаторите за това, за което си представяш. Такива в периода са трудно откриваеми.
Рени, тези със "слаба" Венера се влюбват само когато е "силна" по транзити ли?