Автор Тема: Венера  (Прочетена 170613 пъти)

verina_69

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Венера
« Отговор #180 -: Януари 28, 2015, 07:38:05 pm »
Прогресивно слънце съвпад натална венера в 11-ти ,там и транзитен нептун съвпада е секстил към натален марс -6-ти ,прогресията е деистваща но все още няма събития,замесени домове 1,5,6,7,9,11,12.Възможни проявления таина 12 любовна връзка 5,7 с чужденец 9,на  работното място 6.А 11 дом където е дома на прогресията как се включва.Някакви идеи.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #181 -: Януари 28, 2015, 08:36:45 pm »
Марс и Юпитер са ми в 10Д,
а Слънце/Мерк на прага на 12Д(броя ги в 12Д),
питах за неговото Слънце, щом го броиш в 12д значи ти е кармичен- имаш да му даваш и може да те манипулира докато си го получи, то и съвпадът между негово Слънце с твоя Сатурн е кармичен аспект, като в този случай за него не е добре

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #182 -: Февруари 25, 2016, 09:13:26 pm »
Стар, какво би ни посъветвала в периода до септември, докато Венера е невидима, за мен ще е приятно споделеното от теб ?  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #183 -: Февруари 26, 2016, 01:27:33 pm »
Новият й синодичен цикъл лятото започва в опозиция на ретро Сатурн и в квадрат с Нептун  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #184 -: Февруари 26, 2016, 02:19:06 pm »
Новият й синодичен цикъл лятото започва в опозиция на ретро Сатурн и в квадрат с Нептун  ::)
и квадрат с Юпитер, само че не се ли гледа когато започва летния сезон на 20 юни, а тогава Венера е в знака на рак  :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #185 -: Февруари 26, 2016, 04:21:22 pm »
Благодаря, Стар.  :49:

 А това, че вече е невидима в периода до средата на септември, придава ли допълнителна специфика върху това, което ти  сподели ? Аз задавам малко (по) детски въпроса, но нещо, което не мога да визуализирам ми е трудно да си го обясня, а с  Венера е така .  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #186 -: Февруари 27, 2016, 12:10:55 am »

Новият й синодичен цикъл лятото започва в опозиция на ретро Сатурн и в квадрат с Нептун  ::)

и квадрат с Юпитер, само че не се ли гледа когато започва летния сезон на 20 юни, а тогава Венера е в знака на рак  :017:

Аз се водих по коментара на Стар - до колкото разбрах - според мястото в картата, на което започва синодичния цикъл на Венера - тя "облича съответната дреха",с която отработва сезонните карти.

Настоящият цикъл е започнал в края на октомври 2014г в скорпион и затова Стар посочва, че Венера е в скорпионска дреха и така отработва сезонните карти. Понеже предстоят пролетната и лятната - в пролетната ще работи със скорпионската дреха. А лятото на тази година  започва новия цикъл в близнаци и в лятната сезонна карта ще е "облечена" с нова дреха :)

Аз така ги разбрах нещата от коментара на Стар :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #187 -: Февруари 27, 2016, 11:13:32 am »
Хм, интересно, явно точно за това бяха акцентирани темите по моята Венера - тя нали е хем в скорпион, хем в 8 дом, управлява 2 дом. А човекът, който тогава ми подаде ръка - съвсем някак непреднамерено - като да спукаш гума на пътя и който мине да ти помогне - има Слънце в Телец - анаретно, като моето и АС в Скорпион. Цикълът е започнал точно на асцендента му.

Ще си проследя как е била поставена венера в сезонните карти след това - при мен в тях Слънцето прави аспект с наталното.

Star, имаш ли детайли за новия синодичен цикъл на Венера - кога точно започва, аспекти между планетите? Аз при първо свободно време ще ги извадя :)

« Последна редакция: Февруари 27, 2016, 11:22:28 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #188 -: Февруари 27, 2016, 11:24:38 am »
Благодаря :)

Гледам, че новолунието през юни ще съвпадне с Венера :) Това ще бъде в секстил с моя Юпитер, а после Слънце и Венера заедно ще съвпаднат с моя Марс :)

Доста време ще се движат заедно Венера и Слънцето  :)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #189 -: Февруари 29, 2016, 12:33:07 am »
Тези цикли не се ли гледат заедно с действащия към началото на цикъла Венусар?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #190 -: Февруари 29, 2016, 09:45:19 am »
Хм, имаш право. При мен във венусара Венера е на венусарен МС, а в солара е на АС. Явно ще ми акцентира годината.
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #191 -: Май 14, 2016, 08:44:13 pm »
Копи-пейст от Звезден навигатор:

Цитат
ВЕНЕРА - ИЗГОРЕНА ОТ СЛЪНЦЕТО
Венера навлезе в зоната на изгаряне от Слънцето. Това са 8 градуса и половина преди и след градуса на Слънцето. Изгарянето на една планета силно смъква нейните достойнства. До към 06.07 Венера ще е със статут на изгоряла планета. Това е непрепоръчително положение за сериозни инвестиции, покупка на ценности, инициативи в сферата на изкуствата. В любовен план дава силна зависимост от партньора, който става нейно Слънце - един вид Венера не свети със собствена светлина, няма собствен блясък. Изгорената Венера е вид непълноценност за партньорските отношения. С бракове и годежи може да се изчака.
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Венера
« Отговор #192 -: Май 14, 2016, 09:14:23 pm »
Копи-пейст от Звезден навигатор:
Тук ще оспоря!За Венера в Телец изгарянето не важи,защото е тронова.
Ето и една карта за доказателство(не ми се търсят повече в момента),където съвпадът Венера/Слънце изразява в най-висша степен качествата в Телец.  ;)

Цитат
Остава в историята, от една страна, като покровителка на изкуството и науката, а от друга, като фатална жена, богата на любовни приключения
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #193 -: Май 16, 2016, 11:52:35 am »
В тази карта, ако часът е верен, има специална йога в благотворен дом, в която участва и силен Лагнеш. Слънцето е в знак на екзалтация и управлява АС, Марс е в собствен знак, Венера е в един знак с тях и са в 9 дом.

Само да не съм се объркала с разликата григориански/юлиански стил, но привидно така изглежда, нямам време да пресмятам. Мисълта ми беше, че при изгарянето не само знакът има значение, а и в какви конфигурации /йоги/ участват планетите, как са поставени спрямо Асцендента

Имам пример с изгорен екзалтирал Марс в комбинация с Луна и Сатурн - изявата е негативна. Липсват такива качества като мъжественост, смелост, инициативност. Има страхлив и мързелив индивид, отпуснат, инертен и зъл, но много силно привързан към собствеността и парите, а също към властта, която дава материалният статус /екзалтирал Марс в 8 дом, тронова Луна във 2 дом/.

« Последна редакция: Май 16, 2016, 12:02:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #194 -: Май 16, 2016, 01:12:13 pm »
Ето го изгарянето тази година, според астрото на 16°35'44'' в Близнаци.

Венера изграря в началото на новия си синод. цикъл голям квадрат Юпитер, СЛВ, Нептун и Сатурн. А паралелно голям земен тригон оформят Меркурий, Плутон и Юпитер+СЛВ.

Меркурий на мен ще ми е върху ЮЛВ, така, че с нодалната ос - тругонът става хвърчило и хваща и нат. Мерк. в съвпад с тр.Плутон. Уран е в тригон с МС. Юпитер и СЛВ са на ДЦ и заедно с ъгъла участват в големия квадрат ... Сатурн ще е в съвпад с нат. Нептун. ТРябва да го обмисля, още повече, че в солара Венера ми е на сол.АС  :)
Над силата е само умението да я владеем!