Автор Тема: Венера  (Прочетена 170725 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #300 -: Октомври 13, 2016, 06:43:06 pm »
Проституцията е венерина професия, може да е била добра професионалистка ;D

Имам три женски карти със силна Венера в Риби, тази е една от тях.

Другата проституираше в професията, тръгна по този път още от 19-годишна /безразборност и меркантилни мотиви/, но поне успя да се омъжи за студентската си любов, за което много се радвам. Историята е с хепи енд - има и дъщеричка, която няколко години са чакали. Ражда я на 38, първа бременност.

Третата е най-читава, на моя близка. Привидно охолен и спокоен живот също не липсва, успява да го постигне след сключване на брак, попада на партньор от интелигентно семейство, със съществена разлика в социалния статус. При нея Венера е в съвпад с Юпитер в Риби, който пък управлява изгряващия знак, има и тригон със Сатурн в 7 дом.

Венера няма нищо общо с морала - нейната функция е да дава благинки, да носи наслада за сетивата. На по-тривиално ниво, когато е по-силно поставена, дава сравнително спокоен и осигурен живот, пътувания, удоволствия, празненства, подаръци и почивки. По високите нива носи други дарби, те не са свързани с материални и плътски удоволствия. Има хора, които живеят в много тежки условия, в бедност, недоимък, но са с ангелски души.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Венера
« Отговор #301 -: Октомври 13, 2016, 07:11:30 pm »

Иначе по транзитна Венера в Скорпион и това, което се случва в периода по отношение на взаимоотношения, можем да си направим някакви изводи за нейните есенциални достойнства.


Засили се ревността от страна на партньора, както и интезитета на чувствата. Транзитира през 7-ми.  При майка ми скъпи подаръци от близка приятелка и аз намазах покрай нея.  :012:  Но сякаш и майка ми проявава силна ревност към мен. Все ме разпитва, подпитва, детективското се е засилило.  :012: И майка ми и партньора са с венера в скорпион. Умишлено избягвам конфликти, може би това е най-силно при мен. Успявам да се харесам от първия път с дрехите, които съм избрала като комбинация. Рядко явление. А и навън правя силно впечатление и на мъже и на жени. Добре се чувствам с тр на венера в знака скорпион. Не се притеснявам от вниманието, което получавам. Точно при ингреса от везни, проявих силен творчески импулс и отново прорисувах. Естествено перфекционизмът ми бързо уби това, но определено имам напредък, който е видим за близките ми. :) Извинявам се предварително, ако пак се изказвам неподготвена!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #302 -: Октомври 13, 2016, 07:20:56 pm »
На мен в транзит през градуса на Асцендента, какво вече споделих, ми донесе ново запознанство с жена, по общи интереси. Интересното е, че тя има Слънце в един знак с Венера.

Сега се сетих, че в края на 2012 г. също ми е минавала през АС и вкара нова жена в близкото ми обкръжение. И беше със съвпад на Слънце и Венера също, но на броени градуси /невидима/. Много бързо се разбра, че се опитва да блести с фалшиви добродетели.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Венера
« Отговор #303 -: Октомври 13, 2016, 08:11:07 pm »
Венера в Скорпион напоследък доста изостри неудолетвореността у някои двойки по мои наблюдения.
Явно и категорично. Не е случаЕност  ;D .

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #304 -: Октомври 13, 2016, 08:22:39 pm »
Аз пък нищо не забелязах, минала ми е дори през Луната и Плутон -нищо, все едно не е била никъде никога.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #305 -: Октомври 13, 2016, 08:33:02 pm »
Венера в Скорпион напоследък доста изостри неудолетвореността у някои двойки по мои наблюдения.
Явно и категорично. Не е случаЕност  ;D .

Аз съм соло, мен не ме касае. Но още напролет отсвирих една вечно оплакваща се, сега сигурно щеше яко да ме храни. Вероятно се е пренасочила към друг донор, макар че донори като мен се срещат едно на милион.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Венера
« Отговор #306 -: Октомври 13, 2016, 08:52:10 pm »
Индиректно ов за Венера в Скорпион. Ако може и някоя верига да има по якето, ще е идеално.  :D
Бройте и мен към индиректните, въпреки черното и кожата, моето има и тюл и разни джиджавки- малко Плутон отстъпва на Венера.
Черно дантелено бельо( по принцип изобщо не харесвам) купих освен леопардовото боди.
И никаква неудовлетвореност, напротив, даже ненаситност. :72:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #307 -: Октомври 13, 2016, 09:50:29 pm »
Кои домове отчитате за силни? Ъгловите ли?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #308 -: Октомври 13, 2016, 09:59:51 pm »
Кои домове отчитате за силни? Ъгловите ли?

Също и 11ти, тъй като е близо до кулминация. Откъм 9ти също, там нали е една от гокленовите зони. А ако говорим конкретно за Венера - 5 дом като "дом на радост" според античната и средновековна астрологична доктрина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #309 -: Октомври 13, 2016, 10:21:08 pm »
Благодаря, Лили  :-*

Гледам, че предстои нов цикъл на Венера със Сатурн, на ИЦ (мунданно), Слълцето и Меркурий все още се движат заедно  в Скорпион, Луната на последен градус във Везни.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #310 -: Октомври 13, 2016, 10:26:27 pm »
В основата стои астрономическа логика.

Поставяш Слънцето на Асцендента - източния хоризонт, където изгрява, постепенно издигайки се. Преминава през 12 дом, в 11ти вече набира сила и отива към Зенита - 10 дом, там застава по пладне. После минава в 9 дом и оттам нататък силата отслабва, като започвайки от 8 дом отива към залеза си, т.е. движи се в посока към западния хоризонт.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #311 -: Октомври 13, 2016, 10:30:36 pm »
 :08: :38:

Отчитате ли - колко отдалечена е от слънцето (в натала) и дали свети ярко и т.н. неща? При мен отстоянието е 42 градуса.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #312 -: Октомври 13, 2016, 10:35:10 pm »
Отчитате ли - колко отдалечена е от слънцето (в натала) и дали свети ярко и т.н. неща? При мен отстоянието е 42 градуса.

Да, сериозните астролози го отчитат - разстояние от Слънцето, източна или западна, фазова, директна или ретроградна, невидима /изгорена/ или на максимална елонгация. Това определя нейната изява и темперамент. Също се гледа яркостта, ако е била видима в небето. Скоростта на движение също е важна. Ако тълкуването зависеше само от силата или слабостта по знак /тропикал или сидерал -?/, всеки втори щеше да бъде перфектен астролог.

Твоята е близо до максимална елонгация, със сигурност е видима - в пряк и преносен смисъл. Може би на някои им е трудно да го понесат. Пораждаш ли такива реакции в обкръжението?

А, сега се сетих. Майка ми беше с Венера почти на максимална елонгация - 42 градуса, само че западна. В Овен и по двата Зодиака. Беше красива по много самоуверен и натрапчив начин, без скромност и деликатност, но и без изпадане в крайности. Много проблеми с обкръжението поради красива външност, особено през младите години. Тълпи от изоставени ухажори. Излизаше гримирана дори ако трябваше да изхвърли боклука или до кварталния супер.  ;D

Много агресивно налагаше образа си, външността си. Обичаше да се снима в типично женски пози, като за модна фотография. Докато аз с моята ретро Венера в Овен бягам от камери и фотоапарати, чувствам се скована пред обектива. И абсолютно не умея да позирам.

« Последна редакция: Октомври 13, 2016, 10:48:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #313 -: Октомври 13, 2016, 10:48:56 pm »
О, да ... все едно им насочвам фенерче в очите  ;D :29: Има повратна точка, обаче и е интересно  - ще ти пиша на лични. Предполагам, че с изследователска цел ще ти е интересно  :) При все, че перфектно ме усети и описа  :38:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #314 -: Октомври 13, 2016, 10:50:34 pm »
Тия неща се усещат, защото съм от същата кръвна група, т.е. с подобна проблематика, но не толкова драматично изразена. А при мама беше, скачаха като разярени кучета.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui