Автор Тема: Венера  (Прочетена 170603 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Венера
« Отговор #420 -: Юли 14, 2017, 07:07:32 am »
Предстои тригон Венера-Юпитер, обаче колко ще е късметлийски, след като Венера не вижда Юпитер, нали? :-)
няма пълно щастие след като е в точен квадрат с нептун,освен тригона с юпитер

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #421 -: Август 03, 2017, 02:23:38 pm »
Реших да погледна къде ще е следващия цикъл Венера - Слънце. Леко се поококорих - пада се едновременно съвпад на Венера/Слънце/Плутон и заедно в секстил със съвпад на Марс/Юпитер. На 9 януари ще е. А после ретроградието на Венера  ще е пак заточено - през октомври в Скорпион ... Ще се върне малко на трон във Везни.

При мен се засяга лична планета - Венера и СЛВ. Марс и Юпитер ще са й отгоре в Скорпион и тримата ще секстилират транзитните Венера/Слънце/Плутон.

Знам, че има време, но на когото му е интересно - може да си разгледа  :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #422 -: Август 04, 2017, 12:33:10 am »
Що ли ми трябваше да гледам ... доста злокобен възврат на Венера ми предстои. В натала - тя съвпада със СЛВ и е в точен квадрат с Луната. Сега при възврата - тр.СЛВ съвпада с Луната и се наквадратват от една страна нат.Венера, нат.СЛВ и тр.Венера и от друга - нат.Луна и тр. СЛВ. Тогава точно - тр.Меркурий се качва на МС в опозиция на нат.Марс на IC.
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #423 -: Август 04, 2017, 12:48:44 am »
Е, разправията е почти сигурна, вероятно и няма да излезеш горда от нея, ама чак страшно няма да е

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #424 -: Август 04, 2017, 01:21:34 am »
Алена, какво те провокира да направиш връзка между злокобен и Венера ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Венера
« Отговор #425 -: Август 04, 2017, 09:02:45 am »
Алена, какво те провокира да направиш връзка между злокобен и Венера ?  :)

пред лекарски кабинет,навалица от пенсионери
излиза лекар и пуска млада жена ,току що дошла
предизвиква врив от злобно жужене ,
на които отговаря:
– стига завист,стига злоба,ей го вече идва гроба....

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #426 -: Август 04, 2017, 12:24:13 pm »
Алена, какво те провокира да направиш връзка между злокобен и Венера ?  :)

Злокобно ми изглеждат аспектите не заради участниците. Квадрат между натална и транзитна нодална ос, в комплект нат. и тр. Венера с нат.Луна. Опозицията тр.Меркурий към нат.Марс  по оста МС/IC. В зет са едни дебели черни черти - направо, като черна прокоба изглежда  ;DЗаради участието на нодалната ос - се чудя дали няма да има възможност за кармично разплитане/изчистване.

Да кажем - трудна ситуация, в която ако стъпя на ценностите  - да мога да мина по светла пътека, добра карма. Ако беше с участието на ЮЛВ - бих предположила - че се чисти нещо старо, но не е. Квадратът Венера/Луна е най-точният аспект в картата ми. Венера е заточена, но СЛВ й дава сила и ценности. Луната е в труден дом (6), но сега ще е подкрепена от тр. СЛВ. Венера има подкрепата на Плутон - чрез Секстил. Докато диспозиторът на Луната  - Слънцето ми  - ще е сгазено от Сатрун.

Засегнатите обекти - имат отношение към работата, децата, дома и парите - Венера е У2 в 8 дом, Луната е У6 в 6 дом, диспозиторът и Слънцето е в 10 дом. Опозицията Меркурий/Марс е по оста МС/ИЦ. От 1 ноември влиза в сила първия етап на преструктуриране на работа, а междувременно имам и първокласник, което изцяло поглъща мислите ми. Емоционално ми е, тревожно ми е, вълнувам се много. Промяната за детето ще е голяма, ангажиментите му/ми и вярвам, че следва да му създам навици и отношение към ученето, без да упражнявам преса и натиск. Да имаме здрава комуникация, за да имам откровена обратна връзка - как се чувства, какво го вълнува, има ли проблеми и да се учим как сам да се справя с тях, етика, взаимоотношения. За сега - такива "догадки" имам.

Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #427 -: Август 06, 2017, 01:15:51 pm »
Алена, от средата на декември, да не е и от по-рано Венера намалява видимостта си и почти  няма да се вижда( отива към горен съвпад)- това как според теб, ще повлияе върху очакванията ти за нейните прояви по споменатите от теб сфери.
Марс е в първата си квадратура, активен, целенасочен, ще търси да задоволява интересите си и да завоюва вече набелязаното желано от края на юли, но дали Венера ще му помогне да се справи с изпречелите му се трудности- в тази фаза,  тъй като той не умее да си сътрудничи и общува хармонично с другите, като аналог на родените при първа четвърт; не  може и реално да прецени силите си в тази фаза, а Юпитер тук може да е полезен със съвпада си, този път, защото намалява скоростта си, готов да спре март месец '18 г- така предполагам.
Плутон също е "скрит", с нов цикъл Слънце- Плутон, Сатурн, който е диспозитор на горния съвпад Слънце-Венера, също идва от нов цикъл Слънце- Сатурн и едва ли в началото на януари ще се вижда, но пък по зодиакална дължина е на трон. Марс и той на трон, а заедно със Сатурн същите имат достойнства в знака Козирог, би трябвало цикъла да е под тяхно управление.
В личен план, възвратната карта на Венера е като "подправка" към основното, значимото, което ще движи натива в периода. При теб същата не държи ъгъл, в знак на падение е и в дом, в който не се чувства добре, но беше видима, нали, макар природата й да е "хваната" от възела в капан- ти виждаш посоката в живота си през призмата на нейната природа и принципи и то яко фиксирана в тях, в Скорпион. Може пък твърдите аспекти към нея, да те провокират да изместиш малко фокуса и към останалото в картата- Слънце-Сатурн 0* Козирог не попада ли в твоя 10-ти дом, където е Слънцето ти ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #428 -: Август 06, 2017, 10:32:47 pm »
...Слънце-Сатурн 0* Козирог не попада ли в твоя 10-ти дом, където е Слънцето ти ? :)

Да, точно там попада и така започва следващия ми солар в края на годината - не само, че Сатурн минава през Слънцето ми, но и нов цикъл Слънце-Сатурн започва отгоре. Така, като гледам твоя анализ - само Марс ще е силен и в час.

Хм, сега се загледах, че в солара ми - Сатурн застава над Слънцето, а няколко дни след това Венера , заедно със Сатурн си зависват отгоре.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #429 -: Август 07, 2017, 12:59:54 am »
Алена, ще наблюдаваме за още факти до тогава.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #430 -: Август 07, 2017, 09:35:02 pm »
Това са съвпадите на Венера с другите планети през тази година :

Венера -Нептун              10 * Риби  12.01.
Венера ретро -Меркурий  9* Овен , 18.03.
Венера- Уран                  27 * Овен , 03.06.
Венера- Марс                  19 * Дева , 05.10.
Венера- Юпитер               07 * Скорпион, 13.11.
Венера- Меркурий            17*52 ' Стрелец, 15.12.
Венера- Сатурн                0*39' Козирог  25.12.

Наблюдавате ли как тези цикли се отразяват в сферите по Венера персонално и ако засягат точка, ъгъл, някак по-забележително ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #431 -: Март 08, 2018, 09:47:05 am »
Търсих за пентаграма на венера, мислех, че имаше отделна тема, но не намирам. Само в тази има писано за това - че на 8 години се повтаря долна конюкция със слънцето. Тази година ще бъде на 3 скорпион, почти същата е имало 2010 г. на 5 скорпион.

Какви събития сте имали тогава? За мен 2010 г. беше годината, в която съм била влюбена както никога досега и то нещастно (не щото той не беше влюбен в мен, а защото беше пън и такъв си и остана).

5 скорпион ми е ИЦ.

Сега имам пак някакви такива предчувствия макар от друга страна въобще да не ми се занимава и да нямам нито време, нито енергия за подобни емоции. Нито мисля, че ми е възможно да изпитам нещо подобно.


Вие сте
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #432 -: Март 08, 2018, 10:28:00 am »
Търсих за пентаграма на венера, мислех, че имаше отделна тема, но не намирам. Само в тази има писано за това - че на 8 години се повтаря долна конюкция със слънцето. Тази година ще бъде на 3 скорпион, почти същата е имало 2010 г. на 5 скорпион.

Какви събития сте имали тогава? За мен 2010 г. беше годината, в която съм била влюбена както никога досега и то нещастно (не щото той не беше влюбен в мен, а защото беше пън и такъв си и остана).

5 скорпион ми е ИЦ.

Сега имам пак някакви такива предчувствия макар от друга страна въобще да не ми се занимава и да нямам нито време, нито енергия за подобни емоции. Нито мисля, че ми е възможно да изпитам нещо подобно.


Вие сте
На 5*Скорпион е юпитер при мен,у7,У8 домове в 6 натален.Нали съм любител на производни домове, та се сещам при кой е била проявата. А аз бях просто щастлива.(2010).Сега ще е в точна опозиция на Сатурн.Обаче по прогресия юпитер ми е там 3*  :)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Венера
« Отговор #433 -: Март 08, 2018, 10:33:40 am »
Нямам нищо в този градус, но тогава почина дядо ми по майчина линия. Майка ми е с натална Венера в 5гр. скорпион. Лятото на 2010 имах неприятно събитие, което ме промени коренно. Плутон е на 9гр57'. Незнам дали има връзка, но и ситуацията е плутонова.
« Последна редакция: Март 08, 2018, 11:01:27 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #434 -: Март 08, 2018, 11:33:16 am »
През 2010г - станах майка. Преди това минах и под венчилото. Съвпадът е бил с нат.Уран в 8 дом. Тогава започнах да проявявам интерес към женските неща, но имах и пр.Венера в съвпад с нат.Слънце.

Сега ще бъде в съвпад с нат.Фортуна в 8 дом.
« Последна редакция: Март 08, 2018, 11:35:31 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!