Автор Тема: Венера  (Прочетена 170865 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1035 -: Август 20, 2023, 08:20:49 pm »
Av, през новата рождена година 4 дом и Луна са приоритет, там е фокусът. Разглежда се как е поставена натална Луна, дали позволява събитие и какво- да има добър статус и като сила, и като достойнства, добри аспекти.  След това как е поставена в соларната карта, нейната фаза, аспекти и т.н.. за да се разбере кога са подходящите периоди  за това, за което питаш. Същото важи и за планети в 4-ти дом. Всичко това се комбинира с останалите прогностични техники. Успех!
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Венера
« Отговор #1036 -: Август 21, 2023, 08:49:41 am »
Av, през новата рождена година 4 дом и Луна са приоритет, там е фокусът. Разглежда се как е поставена натална Луна, дали позволява събитие и какво- да има добър статус и като сила, и като достойнства, добри аспекти.  След това как е поставена в соларната карта, нейната фаза, аспекти и т.н.. за да се разбере кога са подходящите периоди  за това, за което питаш. Същото важи и за планети в 4-ти дом. Всичко това се комбинира с останалите прогностични техники. Успех!
Благодаря много Рени! 🌸 Ще следвам насоките и ще се опитам да разчета тенденциите. 💫

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1037 -: Август 21, 2023, 09:09:49 am »

Av, моля.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tsveta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Венера
« Отговор #1038 -: Август 21, 2023, 02:12:45 pm »
Здравейте,по темата за ретроградието на Венера.Аз съм с ретро Лъв по натал,като тя е 25 градуса така ,че засяга картата ми за датите 6-8 август.Отделно изгряването и като зорница се случва върху съвпада ми луна /мард 16/14 градуса всичко това в 11 дом.Това ще значи ,че ще имам трудности ,но после късмет след като изгрява върху луната ми?В началото на ретро Венера започнах продажба на имот и сделката се случи точно на 18 август.Успешно сключена сделка 😊.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Венера
« Отговор #1039 -: Август 22, 2023, 06:23:16 pm »
Сафо, Венера може да изгрее като Зорница още в същия ден при долния съвпад, или след 4, 7 дни, така че,  до 20 август най-късно трябва да е изгряла, много преди края на месеца. Предходният цикъл Слънце- Венера в Лъв, Венера е изгряла около 19 август, сега трябва 2-3 дни по-рано, в противен случай ще имаме прецедент и това ще рефлектира върху финансовите пазари и световни икономики. Ще наблюдаваме. Избирай още отсега място с чиста гледка на изток и около 40  мин преди изгрева за съответната локализация, няколко дни преди 16-17 август, заставаш на едно също място и наблюдаваш. Другият начин е да се довериш на други, които наблюдават или на астрологичните бюлетини. ;)
Все още не е изгряла, кофти ???

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #1040 -: Август 22, 2023, 07:27:11 pm »
Рени2  ;) изгряла била бе, гледах снимки.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1041 -: Август 22, 2023, 08:41:13 pm »
Първо се появи Сириус/ до 19 .08. е крайният срок за изгрев за нашите пирини и време/ 2 дни след него Венера или последната го е заварила. Да, на 20.08. Венера се е появила.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #1042 -: Август 22, 2023, 09:02:54 pm »
На  17 казват е изгряла.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Венера
« Отговор #1043 -: Август 22, 2023, 09:46:13 pm »
До 17.08.ставах рано да наблюдавам, помислих, че я виждам, слаба, мъждукаща светлина, все едно премигва. С програмата на телефона обаче ми показваше Юпитер.
Но, щом е изгряла, добре е.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #1044 -: Август 23, 2023, 12:02:57 pm »
 16 - 31 август 2023г.
Погледнете ли небето преди изгрев през следващите две седмици, ще можете да видите съзвездията Орион, Телец и Близнаци в целия им блясък. 🌌 Юпитер свети на юг, а по-късно този месец Венера ще се появи на изток, за да придружава изгревите до края на годината. 🌟  – информация от кралската обсерватория в Мадрид

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1045 -: Септември 21, 2023, 09:09:49 pm »
Dane Rudyar четох за Венера зорница и вечерница и това, което ме впечатли беше, че според него при вечерницата, ако Меркурий изгрява преди слънцето той може да изземе функцията на Венера.

Цитат
When Mercury rises ahead of the Sun and Venus behind the Sun, Mercury can often substitute for the "Luciferian" aspect of the Venus function. Mental pride, tinged with emotionalism, replaces the typical emotional pride of the Luciferian ego. Emotions are used as a means to an end by the mind, because a basic sense of emotional insecurity may forbid the spontaneous "warmth of feelings" of the typical Venus Lucifer.

Имаше една тема в която бяхме писали за планетите в падение и как компенсират или нещо такова, не мога да я намеря. Там си спомням, че бях писала как съм развила Меркурий дето е в падение и заточение, а Венера (вечерница при мен) също зле поставена, не компенсирам по нея.

Ето къде било обяснението, още повече че Меркурий е в знак на екзалтация на Венера. Явно е иззел нейната функция, затова и само деветодомни работи го занимават - Венера е в 9ти дом.
Сигурно и това, че тя беше ретроградна по прогресия допринася за това положение.

Сега като вече е директна, скъпият ми Меркурий ще може да се занимава с делата на 8-ми дом, където е.

Еротични романи ще почна да пиша :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #1046 -: Септември 21, 2023, 10:25:51 pm »
Е айде, чакаме, ще четем.  :D Дневниците на маркиза Сад с червената обувка и черната брада. Жалко ,че изпусна историческото време,когато моден тренд бяха секс телефоните, ало,алоо охххх.. ;D И при мен са така разположени, но Вечерницата не пуска на моя тиквеник Меркурий да разцъфти. Всеки си е себе си.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1047 -: Септември 22, 2023, 08:12:19 am »
То и еротични романи кой чете - всичко е 30 секундно видео в тик ток.  ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #1048 -: Септември 22, 2023, 10:29:43 am »
Цитат
Когато Меркурий в рождената карта изгрява преди Слънцето, а Венера след него, то Меркурий често може да замени луциферианския аспект и функция на Венера. Менталната дързост (смесена с емоционалност) замества типичната емоционална дързост на луциферианското его. Емоциите се използват като средство за целите на ума, а основното чувство на емоционална неувереност ще възпрепятства спонтанното изразяване на топлота в чуствата типично за луциферианската Венера.

Превод на откъси от “Планеты и личности”, Дейн Ръдиар

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #1049 -: Септември 22, 2023, 10:37:27 am »
Риби освен че има отношение към Венера чрез екзалтация, то и триплицитетният управител на този зодиакален знак за дневна карта е Венера.