Автор Тема: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.  (Прочетена 12909 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« -: Октомври 14, 2022, 05:01:10 am »
Новолуние и частично слънчево затъмнение на 2* 06' в Скорпион

СЗ съвпада с Венера, която е в заточение в знак Скорпион
Затъмнението съвпада с фиксираната звезда Princeps , с природа на Меркурий и Сатурн и дава проницателен, ученолюбив и задълбочен ум със способност за изследване. Звездата е маркер за нашата способност да защитаваме и да бъдем защитени, но с добър намек за ролята ни на принцове-регенти и за короната, която е наша за това, че вършим добре работата.

Марс е диспозитор на лунацията и съвпада със звездата Ал Хека, която е с естество на Марс(насилствена смърт, крайна гибел от глупост или гордост.) Тя дава насилие, мъжко насилие и опасност от инциденти.
Астрологично се счита за нещастна звезда, придава боен характер с езика, а понякога и ръчно, което наистина може да доведе до нещастие, въпреки че жертвата може да е убедена, че „всичко е за каузата и че „наградата на небето“ ще компенсира страданието тук по-долу.
Ал Хека представлява 13-ия прешлен от върха на гръбначния стълб (6-ти гръбначен) в човешкото тяло. [4

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2022, 06:08:37 am »
При мен затъмнението е в 6ти дом,точен квадрат с Меркурий,опозиция Сатурн,съвпад прогресивен Юпитер.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2022, 06:12:07 am »
Юпитер изгря в 28*на водолей,това затъмнение активира с антисия.
Картата е дневна ,Сатурн е ъглов.
Затъмнението попада в 9ти дом.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2022, 07:17:18 am »
При мен ще е в съвпад с Плутон У9 в 8 дом. Като знам Плутон с какви неща се свързва и като прочетох това за Марс, инцидент ли да очаквам пак?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2022, 08:54:03 am »
това СЗ е от цикъл сарос
Серия Сароса 6 S
Начало:   б марта 1049 г. (ст. стиль), 15:45:55 GMT
Южный полюс Конец:   8 апреля 2293 г.
Аспекты:
Здесь есть оппозиция Плутон-Марс. Затмение формирует соединение с Венерой, и это соединение находится в средней точке Уран/узел.
Плутон ж Марс Новолуние • Венера « Уран/узел
Эта серия затмений связана с силой и властью. Она имеет маниакальный оттенок, огромная сила проявляется в сфере взаимоотношений. Люди, испытывающие затмения данной серии сароса, могут переживать неожиданные события, это может быть влюбленность или разрыв взаимоотношений, неожиданные сексуальные контакты и т.д. Человек также может прилагать большие усилия в какой-то групповой деятельности.
Затмения в 1950 ~ 2050 гг.:
1914, 1932,1950,1968,1986,2004,2022,2040

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2022, 08:45:26 pm »
При мен е в 5- ти дом, на 5 гр от нат. Уран.
В края на месеца ми предстоят семейни празници и кратка екскурзия до любимо място.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2022, 09:46:15 pm »
При мен ще е в съвпад с Плутон У9 в 8 дом. Като знам Плутон с какви неща се свързва и като прочетох това за Марс, инцидент ли да очаквам пак?
По 8ми дом са завещания,притежания,наследства,секс,операции,психика и т.н.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2022, 05:53:27 pm »
При мен е в 12 , съвпад нат. Плутон У1, а над Плутон е и прогресивен Марс. Затъмнението ще задейства аспекта най- вероятно.Дано оживея! :'(

elfidka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2022, 08:47:27 am »
При мен е в 3 дом в съвпад с Юнона и прогресивен Марс и полусекстил с Плутон.
« Последна редакция: Октомври 20, 2022, 08:50:07 am от elfidka »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #9 -: Октомври 22, 2022, 09:55:45 am »
На работа хакнаха системата, всичко се срина, работата ни се утежни много, някои хора напуснаха.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #10 -: Октомври 23, 2022, 03:12:51 pm »
Слънчево затъмнение в Скорпион - турбулентни времена

Скорпион е зодиакален знак подвластен на Марс и Плутон. Олицетворение на енергията, която протича на субтилно, инстинктивно ниво. На ресурси, средства и енергия на други хора, от външни източници. На проучване,  разследване, задълбочаване, детективски наклонности, дълбочина, шпионаж, алхимия, психология, влияние, подсъзнание, голяма амплитуда, магнетичност, висок градус, алкохол, опиянение, магично, запленяващо, въздействащо, силен магнетизъм, преекспониране. Скорпионската енергия увлича, пристрастява, внушава, грабва, засмуква, поглъща, заслепява, обсебва, влиза под кожата, със силен енергиен отпечатък. С потенциал да въвлича, владее, грабва и подчинява безпрекословно, дори и заобикаляйки и изключвайки естествените защитни механизми и разумни доводи.

Марс - физическа енергия, активност, действия. Скорпион си е един вид Овен, но пробива стени не … с глава и физическа сила, а „влиза“ налага се на енергийно ниво. С постоянство. Скорпионът притежава енергиен радар. Затова може да усеща слабостите, тъмната страна на другия, неговите инстинктивни желания, подбуди. По-присъща му е манипулацията на енергийно ниво. Може да е атрактивен и да насочва вниманието към себе си от гледната точка на енергиен наркотик. Екзотичен, забранен плод, който прекрачва някакви табута. Като енергийно въздействие. Скорпионската символика предполага пораждане на енергийни зависимости.

Плутон е от трансатурновите планети. Надличностни. Невидими за човешкото око. Понеже се намира далеч от Слънцето, неговото движение през зодиака е бавно и зодиакалният знак, в който се намира Плутон важи за цяло едно поколение. Като символика е отражение и изразява процеси с определена специфика като част от глобалната, обществената, колективната съдба.
Плутон на езика на астрологията изразява колективни и глобални процеси със следната специфика: колективната енергия с голям интензитет, политика, плутокрация, власт, метаморфоза, реформа, трусове, разместване на пластове, земетресения, изригване, натиск, преса, сондажи, ядрена енергетика.

Плутон, Скорпион в комбинация с планета Предполага интензитет, наситеност, дълбочина, преекспониране на символиката на планетата, участваща в тази комбинация. Горен съвпад на Слънце и Венера в Скорпион. Влияние чрез предлагане на големи изкушения за сетивата, на които човек трудно може да устои, затова им се отдава. Разтърсващи до дъно силни, драматични страсти. С големи амплитуди. Изясняване и метаморфоза на затлачени взаимоотношения. Финансови постъпления.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2022, 04:12:31 am »
Според астрокома това затъмнение е видимо за нас, при това на цели 49%! А и дават слънчево време  :)
Вещиците тръгват на лов по обед  :) :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #12 -: Октомври 24, 2022, 01:47:14 pm »
Ааа ,никъде не смятам да ходя.

valeriana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #13 -: Октомври 24, 2022, 10:15:10 pm »
При мен в точен съвпад с уран в 5 дом.Малее ще сбъдва мечти усещам ;)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние и СЗ 25 октомври 2022г.
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2022, 02:23:26 pm »

При мен също е в 6-ти дом, с голямата навалица на Венера, Меркурий и ЮЛВ. Имаше огромно напрежение на работа, дори бях готова да пусна молба, но се разминаха нещата.
Новолунието ми прави тригон към Луна - У3 в 10-ти, Мекрурий (У1,У2 и У5 в 11ти) и Венера(У6 в 10-ти), секстил към Уран(У10 в 7ми) и Нептун(У11 в 7ми), съвпад с Плутон и квадратура към МЦ (предполагам, че това е напрежението) :(



Ааа ,никъде не смятам да ходя.
  :D
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.