Автор Тема: Новолуние 21 януари 2023г.  (Прочетена 7346 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Новолуние 21 януари 2023г.
« -: Януари 09, 2023, 02:10:04 pm »
Новолуние в 1° 32' на знака Водолей , което съвпада с Плутон.
Ако през последните 2г почти всички лунации бяха в аспект с Уран, който разтърсва и се бунтува срещу остарелите модели, то Плутон трансформира в дълбочина.
Новолунието е в секстил с Юпитер, което ще влияе положително на предполагаемите трансформации във властта.
Съвпада също със звездата Албирео, която съчетава природата на Меркурий и Венера. Албирео се счита за една от най-красивите двойни звезди на небето. Заради нейното положение в края на съзвездието Лебед, тази двойна система се нарича и "Окото на лебеда". Звездата дава доброта, човечност, любов.
В съвпад със Слънцето: Популяризиране на спорта, астрология, право, държавните дела, необичайна активност.
С Луна –  добър човек, той е в състояние да развива лидерски умения.

Марс вече е директен, а Уран е стационарно директен на 14° 56' Телец

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #1 -: Януари 09, 2023, 02:14:55 pm »
Новолунието при мен попада в 5д. и в хармоничен аспект със светилата, с около 7 градуса орбис.

При голямата ми дъщеря е в 9д, съвпад с Меркурий, а при малката съвпада със Сатурн във 2д. – финансова стабилизация  ::)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1175
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #2 -: Януари 09, 2023, 08:50:37 pm »
При мен е в 11 дом, хармонично.
Имам много човеци, които са в битието ми, с планети в началото на фикса. Там не знам.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #3 -: Януари 10, 2023, 05:33:39 am »
При мен в 9ти дом,съвпад с Меркурий ,упр.на 1,2,5ти домове и връх на тао със Сатурн/Юпитер.Няма да скучая.В полу/секстил с нат.Венера и секстил с Нептун.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #4 -: Януари 10, 2023, 05:53:11 am »
Картата е нощтна,Сатурн е малефика и е съвпад с Венера в 5ти дом-дали отново велик спортист ще напусне този свят,или музикант,артист.
Лунацията попада в 4ти дом ,като Меркурий е почти на куспида,Юпитер е ъглов също.Луната ще направи аспект с Марс в 9ти дом и след това ще срещне Сатурн-управленска фигура ,ще капитулира неочаквано.
Водолеят е нестандартен знак,пълен с изненади,мъжки,топъл и влажен,но Слънцето тук е в заточение,а то е упр.на 11 дом в картата-партията ще се размине с очакванията за създаване на правителство,а държавният глава,ще се представи като майка,но мащеха.
По 4ти дом е краят -вероятността да сме свидетели на началото на края за някой е голяма.
Юпитер е упр.на 3 и 6ти домове от картата,ще има видимост по сътвореното преди ,относно сделки,договори,комуникции,транспорт,здравна реформа може да е на дневен ред,проблеми с храни,лекарства,домашни животни.
По сигнификациите на Меркурий-Юпитер,кражби в особено големи размери може да излезат наяве,съдилища,адвокати,домкументални промени и подобни казуси ще се завъртят в публичното пространство.
Нови цени ще ни изненадат-топлофикация,Вик,ток,мобилни оператори.Данъци и такси.Намалиха парите за винетка,какво ли ще увеличат?!

« Последна редакция: Януари 10, 2023, 05:57:00 am от Сафо »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #5 -: Януари 10, 2023, 12:29:07 pm »
Според мен няма да се състави правителство, а служебния кабинет ще продължа да изпълнява нарежданията на сащ и буквално ще затънем още повече. Както е тръгнало, покрай новите евроатлантически ценности, още малко от запада ще поискат да се легализира и канибализма. ???
При мен новолунието попада в 12 дом в квадрат с Плутон в 8 дом, който е управител на 9 дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #6 -: Януари 10, 2023, 04:18:39 pm »
Според мен няма да се състави правителство, а служебния кабинет ще продължа да изпълнява нарежданията на сащ и буквално ще затънем още повече. Както е тръгнало, покрай новите евроатлантически ценности, още малко от запада ще поискат да се легализира и канибализма. ???
Весо, ти верно ли го мислиш това?  Събор на русофилите https://www.youtube.com/watch?v=aOClCnVP-vI&t=10s

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #7 -: Януари 10, 2023, 05:56:14 pm »
Щом се опитват да изкарат, че джендърите не са нещо ненормално и че трябва и у нас да се узаконяват такива бракове, какво остава и за това? И в други страни се започна най-напред с гей паради, а сега такива даже имат много повече права от другите хора. Преди години в Канада имаше предложение да разрешат родители да се женят за децата си, така че не бих се учудил вече на нищо.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #8 -: Януари 11, 2023, 01:59:05 pm »
Щом се опитват да изкарат, че джендърите не са нещо ненормално и че трябва и у нас да се узаконяват такива бракове, какво остава и за това? И в други страни се започна най-напред с гей паради, а сега такива даже имат много повече права от другите хора. Преди години в Канада имаше предложение да разрешат родители да се женят за децата си, така че не бих се учудил вече на нищо.
1. не са паради, а прайд (гордост) – горд с това какъв си и не се срамуваш да го покажеш, и нямат повече права от другите, а се стремят за равни права - сред участниците са бивши затворници, които обществото отхвърля и трудно приема обратно "на чисто" , макар да са си излежали присъдата, работят и спазват закона
2. да, в Испания е легален бракът между гей-двойки, имат право да осиновят и отглеждат дете и никой не го приема за нещо странно и неморално... Неморално е да си обратен, да се ожениш и създадеш деца, а продължаваш да ходиш с момчета срещу заплащане зад гърба на жена си, заради "какво ще кажат хората"

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 368
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #9 -: Януари 16, 2023, 12:32:45 am »
При мен е в 7ми дом, тригон моето Слънце. Водолейските ценности не са ми по вкуса, чувствата ми по въпросите, повдигнати в темата го доказват  :-[

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #10 -: Януари 17, 2023, 01:40:26 am »
Върху нат. Венера, тригон с Асц при мен.
Чакам да видя.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #11 -: Януари 17, 2023, 10:28:23 am »
Новолунието е в опозиция с Лилит (Черна Луна),която направи ингрес в лъв.
Да проследим дали ще има нещо "магьосническо", страстно/любовно, убийствено запомнящо се.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #12 -: Януари 17, 2023, 10:31:53 am »
При мен в 9ти дом,съвпад с Меркурий ,упр.на 1,2,5ти домове и връх на тао със Сатурн/Юпитер.Няма да скучая.В полу/секстил с нат.Венера и секстил с Нептун.
обадиха се неочаквано(очаквано от мен), ще се пътува до друг град, заради дела и документи.
И неочаквано,дори и за мен се обади деветодомна роднина,3ти дом на ММ,покани ни на рд ,от години не е правила това,няма кръгла годишнина/юбилей.Не ми се ходи,отказвам,но ММ настоява.По-добре аз да не се чувствам добре,но да не обидим някой случайно.
О,и тая черна Луна си каза тежката дума,затваря ми таото до голям квадрат,а когато започна всичко,същата беше в опозиция с Луната ми и съвпад Сатурн по транзит.Дирекция Сатурн съвпад нат.Луна.Сатурн е упр.на 9 и 10 домове при мен,обвиниха ме в сатанинство,заради интересът ми към астрологията.Племенницата на мм е в неква секта,моли се по няколко пъти на ден,ритуално(доколкото знам).
Твърде вероятно е да имат право ,защото натално имам Лилит на к4. :)
Охо,купихме си съд за готвене-глинен гювеч(за първи път ),стана много вкусна гозба.
« Последна редакция: Януари 22, 2023, 06:47:45 am от Сафо »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1175
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #13 -: Януари 20, 2023, 09:07:49 pm »
Новолунието е в съвпад с водолейския Меркурий на мъжа, натален секстил Уран.
Той демонстрира учебникарско проявление на секстила в "добри ръце" - като ученик е бил републикански шампион по тенис на маса, после си пада малко майсторче, прави мебели, което му носи реална наслада, не само професия, сам се нае да обнови саморъчно покрива на къщата, в която живеем от позиция "открито небе", пълно изтърбушване.

Днес заяви, че се е картотекирал в отбор от Б-група на държавното първенство по тенис на маса (не знаех, че такова имало) - били го поканили  :D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние 21 януари 2023г.
« Отговор #14 -: Януари 21, 2023, 08:22:47 am »
Люба,супер изява за М-ъто ти.Нещо в 5ти има ли той натално,или да е задействана Планета,куспида?
Имаме у дома маса за тенис и пълно снаражение,едно време играехме всяка вечер ,сега и за това няма време.