Автор Тема: Къде мога да видя кои планети са отгоре в момента в моя хороскоп  (Прочетена 5092 пъти)

juveplu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Здравейте , когато чета хороскопа си много често казват че в момента Марс е отгоре активен или Юпитер е отгоре активен или Венера , но когато влезна в моята натална карта по рождение винаги еднаква такава каквато е била в момента на раждането или ако е с транзитите в момента се нареждат и планетите къде са в момента извън наталната карта - или около нея.

Обяснявам това защото няма съвпадение или съответствие с дневния хороскоп.
Кое е вярно ?
Почти през ден в хороскопа пише че дадена планета ще е отгоре за мен днес да речем Марс , а в същност тя стои постоянно отдолу като транзит в момента и не се качва за деня никога горе.

Изглежда аз не гледам където трябва или не правя каквото трябва за да се вижда това точно за мен .

Моля кажете къде мога да видя за всеки ден кои планети са отгоре реално за моя хороскоп и спрямо моята натална карта ?
В кой сайт ?
Но това наистина да се показва и  да съответства на хороскопа за всеки ден.
Пълно несъответствие - планетите са на съвсем друго място и посточнно там с леко движение.
« Последна редакция: Юни 12, 2023, 03:15:43 pm от juveplu »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
juveplu, бихте ли поставили, тук, цитата, който четете за дневния си хороскоп ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

juveplu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Цитата няма значение . Той е различен всеки ден.
Общото е едно че това не мога да го видя като отворя картата с транзитите.

Нещо подобно е всеки ден : Сутринта . . . . . а по късно следобяд Юпитер става активен  отгоре . . . . . .

Но аз тук питам къде мога да го видя ? А не да разискваме текста за деня .
В кой сайт ?
Как това се вижда ? Къде да вляза и какво да направя ?  Това е молбата ми.
Вече гледах сайтове в които се виждат планетите в момента . Planet chart today ,  но те не се отнасят за мен а са общи за всички и съответстват на транзитите около наталната карта.

И това не съвпада с дневния хороскоп в който много често се казва че някоя планета е отгоре за мен .
съотносимо е за моята рожденна карта , а реално тази планета е отдолу постъоянно.
А всъщност този който прави хороскопите го вижда някъде . Къде се вижда това ? В коя карта , сайт ? 


« Последна редакция: Юни 12, 2023, 04:20:53 pm от juveplu »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Цитата няма значение . Той е различен всеки ден.
Общото е едно че това не мога да го видя като отворя картата с транзитите.

Нещо подобно е всеки ден : Сутринта . . . . . а по късно следобяд Юпитер става активен  отгоре . . . . . .

Но аз тук питам къде мога да го видя ? А не да разискваме текста за деня .
В кой сайт ?
Как това се вижда ? Къде да вляза и какво да направя ?  Това е молбата ми.
Вече гледах сайтове в които се виждат планетите в момента . Planet chart today ,  но те не се отнасят за мен а са общи за всички и съответстват на транзитите около наталната карта.

И това не съвпада с дневния хороскоп в който много често се казва че някоя планета е отгоре за мен .
съотносимо е за моята рожденна карта , а реално тази планета е отдолу постъоянно.
А всъщност този който прави хороскопите го вижда някъде . Къде се вижда това ? В коя карта , сайт ?
За първи път чувам за такава активност.Попитайте този,който ви изготвя хороскопа всекидневно лично за вас.
Абсолютни глупости сте написали.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Имам чувството, че някой изпробва изкуствен интелект за водене на диалог.Напоследък често чета експерименти на хора задали на изкуст. интелект да напише стихове или статия по тема.Всичко звучи почти нормално, но мементите на пълна неадекватност и ирационалност ,граничещи с лош гугъл транслейт издават ,че не е плод на човешки ум.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Хаха,Ребека,от 2018г е регистрацията ,тоя изкуствен интелект щеше да е усъвършенстван поне малко. ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Хаха,Ребека,от 2018г е регистрацията ,тоя изкуствен интелект щеше да е усъвършенстван поне малко. ;D
Няма значение регистрацията, звучи ,като зададено на из. интелект и постнато тук.  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Като чета заглавието,може би "интелекта"има предвид за "отгоре в моя хороскоп",планетите над хоризонта ,ама не става сутринта Юпитер да е отгоре,в 10 примерно,а следобяд да е отдолу-в 4ти.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Да де, има полупонятие, близко до някакво разбиране и останалото непонятие, далеч от най-широка представа. ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Здравейте , когато чета хороскопа си много често казват че в момента Марс е отгоре активен или Юпитер е отгоре активен или Венера , но когато влезна в моята натална карта по рождение винаги еднаква такава каквато е била в момента на раждането или ако е с транзитите в момента се нареждат и планетите къде са в момента извън наталната карта - или около нея.

Обяснявам това защото няма съвпадение или съответствие с дневния хороскоп.
Кое е вярно ?
 
Къде четеш хороскопа си и на какъв език е сайта, където четеш, защото преводът може да е буквален, а не астрологичен? Сподели хороскопа си, за да видим какво не ти е ясно...
Иначе под "отгоре" или "върху" се обозначава съвпад/съединение/конюнкция – когато тук разглеждаме лунация или цикъл, или стационарна планета така се изразяваме, например, че Пълнолунието попада отгоре, на, върху наталния Меркурий и т.н., който може да е в 4д., а не над хоризонта  :)
« Последна редакция: Юни 13, 2023, 12:12:34 pm от akruks »

juveplu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Просто ще се обидите ако напиша че е жалко разбиращите тук да обявяват въпроса за създаден от изкуствен интелект или за глупости.
Ясно е за мен че нямяа да питам повече нищо тук.
Намерих отговора в друг сайт . Изглежда тук хората не са астролози а нещо като мен
Важното е че вече знам отговора и къде да питам друг път
Когато разберете отговора на този супер интересен въпрос ще усъзнаете какви глупости вие сте писали
Затворете темата това са глупости от изкуствен интелект
Аз излизам
« Последна редакция: Юни 13, 2023, 02:02:24 pm от juveplu »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Просто ще се обидите ако напиша че е жалко разбиращите тук да обявяват въпроса за създаден от изкуствен интелект или за глупости.
Ясно е за мен че нямяа да питам повече нищо тук.
Намерих отговора в друг сайт . Изглежда тук хората не са астролози а нещо като мен
Важното е че вече знам отговора и къде да питам друг път
Когато разберете отговора на този супер интересен въпрос ще усъзнаете какви глупости вие сте писали
Затворете темата това са глупости от изкуствен интелект
Аз излизам
Никъде не съм написала, че въпросът ти е плод на изкуствен интелект.
Но след този ти  обиден коментар, написан неграмотно при това, спокойно мога да кажа, че ти липсва естествен!
Влизай си където искаш, няма да ми липсва "усъзнатото" ти тролене.  ИНХ

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Просто ще се обидите ако напиша че …

Аз излизам

И вие ще се обидите, ако напиша, че от 2018 насам нищо не сте научили, пък и астролози посещавате, затова-успех занапред!

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
За толкова време 4 - 5 години, дори и по-малко, някои се смятат достатъчно подготвени за професионална консултантска практика. Да преподават астрология. Да учат хората на астрология. Дори книги издават.

Изкуственият интелект може да дава невярна информация, но от това, което съм чела от неговите "разсъждения" - има добре структурирана мисъл със смисъл, на които някои с естествен интелект, може да завидят.
Изложеното запитване по-скоро прилича на бета версия на Гугъл транслейт. Объркани в превода, но горе на черешата.
« Последна редакция: Юни 14, 2023, 05:05:14 am от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Честно казано, мисля ,че някои "астролози" ще започнат да ползват изкуствен интелект за прогнозите си.Ще им спестява мн. време за поточната линия.Ако не са се сетили досега... Но пък може и да дава точни прогнози,като отстрани емоционалните проекции. ;D Чела съм есета и стихотворения, е -любовното си беше прочувствено.Представям си как мъжът дарява любовно послание ,а жената възтрогната, бърше сълзи... :D