Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039951 пъти)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5685 -: Март 17, 2017, 06:14:17 pm »
В тази карта как изчислявате време? Търся кога би се случила дискусия по темата, макар че ако няма да се постигне разбирателство, може би е все едно.

(Име) чувства ли вина за случилото се? По-скоро става въпрос за осъзнаване на отговорност, но така зададох въпроса. Опитах да обясня възможно най-директно и простo гледната ми точка, не знам дали ме разбраха. Като на човек не му изнасят фактите и решава да приема другата страна за "емоционална". Мисля си в случая как стоят нещата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5686 -: Март 17, 2017, 06:35:31 pm »
Въпросът е зададен по много специфичен начин, трудно може да се отговори в конкретика. Но да, акцентът върху Дева и Риби има връзка с вменяване на вина. Сатурн също, но в случая той е сигнификатор на квезита, насрещната страна.

Ако разгледаме хорара, има поне три предпоставки, които загатват за неразбирателство и липса на синхрон между страните:
– управителите на АС и ДС са в квадрат
– опозиция между светилата /близо до възлите, по оста 2-8/
– рецепция между Венера и Марс, но по заточение
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5687 -: Март 17, 2017, 06:45:51 pm »
Благодаря ти, Лили! А може ли да се изчисли време относно последваща комуникация или не е благонадежден този подход?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5688 -: Март 17, 2017, 06:48:24 pm »
В хорарната астрология има указания за евентуален тайминг, но тази карта според мен не е от "говорещите", дори ако се приеме за радикална.

Ти първоначално питаш дали лицето Х. чувства вина, а не дали ще има диалог, разговор, изясняване между вас.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5689 -: Март 17, 2017, 07:31:49 pm »
Така е, започнах да мисля за време на събитията, след като Уран писа, че ще има доизясняване. Аз мисля, че казах много и очаквах да са ми разбрали гледната точка, дори и да не са съгласни с нея.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5690 -: Март 17, 2017, 07:45:32 pm »
Между другото, позовавайки се на горепосочените фактори, изходих от това, че става въпрос за отношения с мъж. Напоследък рядко чета в хорарните теми и не следя всички предистории, пък и бързо забравям.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5691 -: Март 17, 2017, 07:47:57 pm »
Да, правилно, за отношения с мъж става дума, там се получи конфликт по делови въпрос.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5692 -: Март 17, 2017, 07:51:35 pm »
Този хорар е трудно четлив, поне за мен. А и самият въпрос е свързан с очакване насрещната страна да изпита определени чувства, угризения, да се обади гласът на съвестта. Това в хорарна карта трудно може да се види. Третираме моралната страна на въпроса, а не обективната събитийна. По-лесно може да отговори на въпроса дали ще има разговор или не и какъв ще е резултатът, със знак плюс или минус. Но ми се струва, че в този хорар конфликтът засега остава нерешен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5693 -: Март 17, 2017, 08:02:37 pm »
Благодаря ти за коментарите, Лили! Замислих се още при задаване на въпроса дали изобщо може да попитам по този начин. Обаче, ако разбирам правилно, за да проверя дали ще има нова дискусия по темата, ще е нужна нова карта?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5694 -: Март 17, 2017, 08:17:41 pm »
Да, този хорар трудно се чете. И въпросът е зададен некоректно, не предполага ясен отговор. А картата сама по себе си отразява настъпилата криза в отношенията. Питането относно чувството за вина влиза в моралната категория. Астрологичната карта, било то хорарна или натална, не показва моралния избор, а само какви предпоставки съществуват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

paganne

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Общи хорари
« Отговор #5695 -: Март 18, 2017, 06:29:08 pm »
Момичета, картата радикална ли е според Вас?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Общи хорари
« Отговор #5696 -: Март 18, 2017, 06:31:51 pm »
Да, но показва, че ситуацията скоро ще се промени. Какво питаш?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

paganne

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Общи хорари
« Отговор #5697 -: Март 18, 2017, 06:37:47 pm »
Един съсед се е настанил погрешка в моята маза, не е нарочно, просто е решил, че номерът на апартамента му съвпада с номера на мазата, не си е прочел нот. акт просто. Влизайки в мазата, е  направил подобрения по нея. Вчера му се обадих и го информирах, че маза номер Х е моя, той обеща да си погледне НА и да се обади, но не го направи. Тревожно ми е как ще се развие ситуацията и попитах следното: Ще се разреши ли ситуацията е моя полза, тоест без скандали да си ползвам мазата, която фигурира като коя лична собственост в НА.
Наглед елементарна ситуация с ясен изход, но ми е тревожно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5698 -: Март 18, 2017, 06:38:57 pm »
Или върви към завършек/разрешаване – зависи какъв е въпросът, за какво се пита.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

paganne

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Общи хорари
« Отговор #5699 -: Март 18, 2017, 06:42:51 pm »
По принцип съм склонна да заплатя за извършените дейности, хубаво я е направил човека, но зависи как ще подходи, ако тръгне с рогата напред, ще си търся правата с помощта на адвокат,  ако седна и се разберем като хора, както се надявам да стане, ще предложа да поема част от разходите.