Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040214 пъти)

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Общи хорари
« Отговор #6915 -: Август 25, 2018, 05:47:39 pm »
По този хорар, братовчед ми (първи братовчед от страната на баща ми) ядосан или обиден ли ми  е за нещо?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6916 -: Август 25, 2018, 07:28:20 pm »
По този хорар, братовчед ми (първи братовчед от страната на баща ми) ядосан или обиден ли ми  е за нещо?
Луната е без курс, няма какво повече да се случи.
Като назован по име, Луната го представя и е в негов 8д, свързан с наследство, чуждите пари ( в случая твоите), кредити, дългове- може това да са темите, които вълнуват

Svetoslava

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Общи хорари
« Отговор #6917 -: Август 26, 2018, 05:09:20 pm »
Здравейте, има един въпрос, който ме вълнува от години. Мъжът ми назован по име, има ли някаква макар и далечна кръвна връзка с някой от осиновителите му? И ако да, по майчина или бащина линия? Осиновен е още, като бебе, ако трябва още информация съм готова да кажа каквото знам. Незнам защо, но откакто разбрах за това имам едно такова чувство и съмнение. Два дни гледах картата, но се оплетох, а и съм пристрастна в случая и ви моля за помощ. Предварително благодаря.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6918 -: Август 26, 2018, 07:00:28 pm »
Мъжът ми назован по име, има ли някаква макар и далечна кръвна връзка с някой от осиновителите му? И ако да, по майчина или бащина линия?

Много сложен хорар и се притеснявам да не те объркам.
Час на Марс, управлява Асцендента и питащия.

Щом питаш за съпруга, при това назован по име, ще разгледам по 7 дом. Има случаи, когато се разглежда директно по първи.
В неговия производен 4 дом търсим указания за бащата – К4 в Лъв, Слънце в Дева. Рецепция по падение с Венера – сигнификатора на квезита /съпруга/. Само се чудя осиновителите как да ги разгледам – реално те изпълняват роля и функции на родители. Тогава бих предположила, че липсва кръвна връзка с осиновителя, заместващ биологичния баща. В четвъртия му дом има интерсептиран знак /Дева/, при което има и рецепция между Слънцето и Меркурий по управление. Друг мъж е иззел функциите на биологичния баща. Тук не намирам указания за кръвна връзка. В традиционната астрология обаче се гледа по пълнознакова система, интерсептирани знаци не се броят. Затова Слънцето е управител на неговия родител от мъжки пол.

Знакът на ИЦ бележи производния 10ти дом на съпруга ти /майчина фигура/. Негов управител е Сатурн – с есенция, но ретрограден, съответно се изявява като зъл малефик. Луната, като косигнификатор на въпроса, е под Сатурн /неин диспозитор/. Сигнификаторът на квезита е в знака на екзалтация на Сатурн, а Сатурн го приема по триплицитет. Обаче са в знакова квадратура, която е разходяща, т.е. това показва нещо от миналото, което вече се е случило някога. Това по-скоро предполагало връзка по майчина линия, но може да бъде и някаква приемственост между жени. Да речем, осиновителката да е познавала биологичната майка /или е разполагала с някаква информация за нея/, но да не познава бащата на детето /или в досието в графата "баща" да е имало празноти/. Възможно е да е бил дете на самотна майка от неизвестен баща, т.е. без припознаване от страна на биологичния баща. Ретроградността на нейния сигнификатор също говори за отказ, излизане от ситуацията /в отношенията с детето/. Около биологичната майка може да е имало и някакви компрометиращи обстоятелства. При всички положения в роднинския ви кръг има обстоятелства, за които и на двама ви не е известно, пазят се в тайна от по-възрастните жени в семейството /Луната е под Сатурн/. Луната, като естествен сигнификатор на въпроса, е направила съвпад с Кету, при това се намира във фиксиран знак и кадентен знак. Опозицията с Меркурий и последвалата квадратура с Юпитер пречат на сходящия тригон с Венера /сигнификатора на квезита/ да се прояви. Според мен няма скоро да научите истината. Може да чуете само откъслечни факти – изопачени и с недомлъвки. И часовият управител е ретро малефик – не е ок за въпроса.

---
Да добавя, сетих се за още нещо по хорара.
Според мен биологичната майка е била по-афектирана, когато се е отказвала от детето. Биологичният баща или не се е интересувал, или е изиграл второстепенна роля. Рецепцията между сигнификатора на квезита и сигнификатора на бащата по-скоро говори за незаинтересованост.


« Последна редакция: Август 26, 2018, 08:09:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ka16

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Общи хорари
« Отговор #6919 -: Август 27, 2018, 09:56:19 am »
Здравейте ,може ли помощ по този хорар.
Да купя ли тази кола е въпросът.

Преди бях питала пак и тогава се отказах,сега се чудя над друга.
Благодаря  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6920 -: Август 27, 2018, 10:12:03 am »
По принцип хорарен въпрос не се задава по този начин "Да направя ли...?". Ако гледаме дали ще купиш колата и въпросната кола разглеждаме по 7 дом, то между У1 и У7 предстои квадрат, Луната ще направи квадрат с У1 и опозиция с У7, така че малко вероятно да я купиш.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6921 -: Август 27, 2018, 10:40:41 am »
Здравейте ,може ли помощ по този хорар.
Да купя ли тази кола е въпросът.

Преди бях питала пак и тогава се отказах,сега се чудя над друга.
Благодаря  :)
Не.Притежания по 2 дом,кола пи 3 , управителите на тези домове ретроградни,не добре поставени.Меркурий и Марс като сигнификатори на автомобили не са добре поставени.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6922 -: Август 27, 2018, 10:49:01 am »
Здравейте, има един въпрос, който ме вълнува от години. Мъжът ми назован по име, има ли някаква макар и далечна кръвна връзка с някой от осиновителите му? И ако да, по майчина или бащина линия? Осиновен е още, като бебе, ако трябва още информация съм готова да кажа каквото знам. Незнам защо, но откакто разбрах за това имам едно такова чувство и съмнение. Два дни гледах картата, но се оплетох, а и съм пристрастна в случая и ви моля за помощ. Предварително благодаря.
Мисля,че да,има кръвна връзка. ДЦ,който представя съпругът в 17 градуса телец в антисия с Меркурий в негов 3 дом.Възможно е да е дете от тайна любовна връзка на някой от семейството.
« Последна редакция: Август 27, 2018, 10:53:42 am от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6923 -: Август 27, 2018, 10:53:20 am »
Антисията трябва да бъде по градус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6924 -: Август 27, 2018, 10:54:30 am »
Антисията трябва да бъде по градус.
Не те разбрах Лили? Антисия на 17 гр.телец нали е 13 гр.лъв,където е Меркурий.
« Последна редакция: Август 27, 2018, 10:58:52 am от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6925 -: Август 27, 2018, 10:56:39 am »
Има таблички, в които е показано как се определят антисии и контраантисии.

Ас. 17 гр. 41 мин. Скорпион, Меркурий излиза в 16гр. 43 мин. Телец. Това дори не е контраантисия. Трябва да бъде в един градус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #6926 -: Август 27, 2018, 11:56:23 am »
Ще намеря ли дом на кучето?
Намерихме я преди три месеца, полу жива, полу умряла, от тогава е на хотел във ветеринарна клиника, но вече финансово почвам да изнемогвам, излекувана е, но хотелските разходи не са малко. Варианта е днес да я върна обратно на улицата, а там я обричам на смърт и ми се къса сърцето

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6927 -: Август 27, 2018, 12:06:35 pm »
Това кученце наистина създава доста главоболия, представено е от ретро малефик в кадентен дом.
Но днес Марс е стационарен и тръгва в директен ход, а в хорара е важен сигнификатор.
Защо не пробваш да пуснеш обява в някоя фейсбук група за взаимопомощ и грижи за домашни любимци? Може пък да се намерят добри хора, които да живеят в къща с двор и да го приютят. Друг вариант е да се свържеш с Animal Hope, но това трябваше да стане веднага, след като си го намерила на улицата. Доколкото знам, те поемат разходите по лечение, кастрация и чипизация, после им намират стопани в Германия. Но може би и те имат някакъв лимит, не могат да приемат всички бездомни животни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #6928 -: Август 27, 2018, 12:53:01 pm »
Писах из фейсбук, дано се намери някой. По приютите нямат места, писах на разни организации, но засега от там нищо, а повечето или нямат телефони или не ги вдигат. Аз нямам възможност да я взема, заради Моли, много я е страх от кучата, сестра ми има две кучета и тя няма възможност. Върне ли се на улицата, умира, а е такава душица, очите ѝ са толкова тъжни, мелезче между чао-чао и нещо друго  :(

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Общи хорари
« Отговор #6929 -: Август 27, 2018, 01:03:58 pm »
Антисията трябва да бъде по градус.

Меркурий и градуса на десцендента са в антисия в рамките на градус.