Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038657 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #975 -: Юни 16, 2014, 12:10:27 am »
Изпита ми беше по финансови деривати ( борсови и извънборсови сделки ) и беше най трудния ми изпит...и прознавам че изкарах късмет,защото си бях развила сама някои теми и ми се пдна една от тях и успях да си я изкарам и да си помогна, че тези финанси са ужасни :)
Аха, определено е по Юпитер и Венера, благодаря!

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Общи хорари
« Отговор #976 -: Юни 16, 2014, 12:18:57 am »
Оле борси :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ Ужас, добре че си го взела от първия път! Аз имах само няколко страници в учебника по Търговско за борси и сделките при тях и просто ми се плачеше като ги четох.  :85: :85: :85: :85: :85:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #977 -: Юни 16, 2014, 12:51:33 am »
Въпрос от жена: "Ще успея ли да напиша запланувана книга в рамките на поставения срок от издателството? Ще я издадат ли и ще имам ли печалба от книгата?"
По този въпрос обратна връзка, че сега си видях пощата, където ми е писала кверентката- не е успяла да я напише, срока е бил до днес
Но аз друго се замислих като погледнах пак картата и  въпроса,  че не е уточнена годината, дали има вероятност издателството след време да проведе пак подобен подбор за нова книга и питащата тогава да се включи?  :017:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #978 -: Юни 16, 2014, 10:32:33 am »
Тя е Меркурий в 11-ти, освен първи, управлява и 5-ти дом, дебилитирана е и изначално мотивацията й е сбъркана - фиксирана е върху печалбата и славата, не върху вдъхновението. Книгата би могла да се разглежда и като пети дом - продукт от творчеството й, което би ни довело до извода, че сама се е прецакала.

Ако разглеждаме книгата по трети обаче, което е по-правомерно в случая - книгата е по Луна перегрин в девети дом - Луна и Меркурий не се виждат - кверентът няма да я създаде. Издателството е ретрограден Сатурн в шести дом, който е и часови управител на картата, в знак, в който не понася Луната, а аспектът помежду им е квадрат - последният аспект на Луната. Отговорът ми би бил, не, няма да я напише и не, няма да я издадат.

Когато ти е задала въпроса, звучи така, сякаш вече й е поръчано да напише книга и със сигурност ще бъде публикувана, ако успее в някакъв срок. От ОВ оставам с впечатление по-скоро, че издателството е обявило някакъв конкурс с краен срок и тя би била само един от множеството конкуренти. Дори и така да е, шансовете й са били прилични, но все пак превес имат конкурентите й - тя е в знак на Юпитер, Сатурн е в терма на Юпитер, водният тригон в крайна сметка ще завърти мелницата на Юпитер. Картата изглежда много хубава, но като цяло кверентът и мотивацията му са слабото звено.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #979 -: Юни 16, 2014, 11:10:14 am »

Ако разглеждаме книгата по трети обаче, което е по-правомерно в случая - книгата е по Луна перегрин в девети дом - Луна и Меркурий не се виждат - кверентът няма да я създаде. Издателството е ретрограден Сатурн в шести дом, който е и часови управител на картата, в знак, в който не понася Луната, а аспектът помежду им е квадрат - последният аспект на Луната. Отговорът ми би бил, не, няма да я напише и не, няма да я издадат.


Диана, често технически въпрос - защо изключваш тригона на луната с Марс? Явно има някаква тънкост тук ....  ??? И, така и така питам, направи ми впечатление и, че аспектите на Луната към СЛВ също се изключват.

добавка: направи ми впечатление, че не споменаваш секстила на Луната със Слънцето .... секстила не влиза ли в сметките?
« Последна редакция: Юни 16, 2014, 11:14:27 am от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #980 -: Юни 16, 2014, 11:19:36 am »
Тя е Меркурий в 11-ти, освен първи, управлява и 5-ти дом, дебилитирана е и изначално мотивацията й е сбъркана - фиксирана е върху печалбата и славата, не върху вдъхновението. Книгата би могла да се разглежда и като пети дом - продукт от творчеството й, което би ни довело до извода, че сама се е прецакала.

Ако разглеждаме книгата по трети обаче, което е по-правомерно в случая - книгата е по Луна перегрин в девети дом - Луна и Меркурий не се виждат - кверентът няма да я създаде. Издателството е ретрограден Сатурн в шести дом, който е и часови управител на картата, в знак, в който не понася Луната, а аспектът помежду им е квадрат - последният аспект на Луната. Отговорът ми би бил, не, няма да я напише и не, няма да я издадат.

Когато ти е задала въпроса, звучи така, сякаш вече й е поръчано да напише книга и със сигурност ще бъде публикувана, ако успее в някакъв срок. От ОВ оставам с впечатление по-скоро, че издателството е обявило някакъв конкурс с краен срок и тя би била само един от множеството конкуренти. Дори и така да е, шансовете й са били прилични, но все пак превес имат конкурентите й - тя е в знак на Юпитер, Сатурн е в терма на Юпитер, водният тригон в крайна сметка ще завърти мелницата на Юпитер. Картата изглежда много хубава, но като цяло кверентът и мотивацията му са слабото звено.
Благодаря за отговора!
Не, никой не ѝ е поръчвал да пише книга, по принцип е имала идеята да я напише месеци преди да зададе въпроса и дори я е започнала, а съвсем случайно е попаднала на обявата за конкурса и не славата или парите са я привлекли, а от чисто прагматична страна е подходила към въпроса защото няма в момента пари да плати за издаване, нито пък би могла да си намери спонсор за тази цел... Аз поне не знам някой да е забогатял с писане- за моите познати, издали стихосбирки е радостно ако успеят да си върнат вложените средства   :)
Искам да те питам за споменатия Меркурий, който управлява едновременно 1-ви, 2-ри и 5-ти дом, нали по картата за изпита на Майл написа, че там еднаквия у-л на 1-ви и 3-ти дом показвали, че си е опекла работата, а тук защо няма опичане- заради знака, в който е Мерка ли?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #981 -: Юни 16, 2014, 11:26:55 am »
Да, то това за медицинските е точно от древните - там типове, темперамент, качества и стихии са от значение, не толкова кое У с кое У прави сескиквадрат.

Стандартно в случаите, когато кверентът и квезитът са с общ управител, съветът в съвременните кук-букс би бил да вземеш управителя за едното и да присвоиш луната на другото и квото дойде.
Тенкс, дръпнала съм си Фроули на руски. Той задължително гледа кверент и квезит по природа, есенциално, вражди/ приятелства. Някак ми звучи много правилно и логично. Ще го уважа-с четене. ;)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #982 -: Юни 16, 2014, 11:28:01 am »
Диана, често технически въпрос - защо изключваш тригона на луната с Марс? Явно има някаква тънкост тук ....  ??? И, така и така питам, направи ми впечатление и, че аспектите на Луната към СЛВ също се изключват.

добавка: направи ми впечатление, че не споменаваш секстила на Луната със Слънцето .... секстила не влиза ли в сметките?

Въпросът ти е напълно коректен - тъй като Марс се движи ретро и разликата му със Сатурн е под градус, реших, че докато Луна направи аспект с него, вече ще е достигнал под 22,50. Но като развъртях картата сега, всъщност си напълно права - последният аспект е с Марс.

За СЛВ - по принцип не се препоръчват аспекти към тях в калсическата хорарна - тълкуват се по друг начин - ако има съвпад със СЛВ или той е в дом, който е значим за развитието на въпроса - отговорът е положителен, ако н асъщото място е ЮЛВ, отговорът е отрицателен. Друга препоръка е да се гледа дали има планета в градуса на възлите, независимо дали прави аспект с тях. Ако има - тогава тази планета се оказва със "съдбоносно влияние" за въпроса.

За Слънцето - не съм отбелязала и съвпада с Венера. Разгледах аспектите между сигнификаторите, които на мен ми се струват важни, а не всички аспекти в картата. 
« Последна редакция: Юни 16, 2014, 11:46:14 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #983 -: Юни 16, 2014, 11:37:10 am »
Благодаря за отговора!
Не, никой не ѝ е поръчвал да пише книга, по принцип е имала идеята да я напише месеци преди да зададе въпроса и дори я е започнала, а съвсем случайно е попаднала на обявата за конкурса и не славата или парите са я привлекли, а от чисто прагматична страна е подходила към въпроса защото няма в момента пари да плати за издаване, нито пък би могла да си намери спонсор за тази цел... Аз поне не знам някой да е забогатял с писане- за моите познати, издали стихосбирки е радостно ако успеят да си върнат вложените средства   :)
Искам да те питам за споменатия Меркурий, който управлява едновременно 1-ви, 2-ри и 5-ти дом, нали по картата за изпита на Майл написа, че там еднаквия у-л на 1-ви и 3-ти дом показвали, че си е опекла работата, а тук защо няма опичане- заради знака, в който е Мерка ли?

За общия управител - да, важно е есенциалното положение на Меркурий - това го прави добродетел или вредител в случая. Идеята е - от кверента си зависи, той си е крив. При медицинските хорари например се търси есенциалното положение на управителя, за да се види от какво е болестта. След това се търсят планетите, които са разположени в домовете, където тази планета е в екзалтация или владение - тези планети могат да помогнат на болния да се справи. И накрая се търсят планетите, които се намират в знаците на дебилитация на планетите - всичко свързано с тях може да навреди на болния и трябва да се избягва. В случая единствената планета, която може да навреди на Меркурий, си е самият Меркурий.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #984 -: Юни 16, 2014, 11:50:35 am »
За общия управител - да, важно е есенциалното положение на Меркурий - това го прави добродетел или вредител в случая. Идеята е - от кверента си зависи, той си е крив. При медицинските хорари например се търси есенциалното положение на управителя, за да се види от какво е болестта. След това се търсят планетите, които са разположени в домовете, където тази планета е в екзалтация или владение - тези планети могат да помогнат на болния да се справи. И накрая се търсят планетите, които се намират в знаците на дебилитация на планетите - всичко свързано с тях може да навреди на болния и трябва да се избягва. В случая единствената планета, която може да навреди на Меркурий, си е самият Меркурий.
Ако вземем под внимание разходящия съвпад на Меркурий с Нептун У3 в 3д на издателството, то Меркурий не си е навредил, а се е подвел от информацията на споменатото издателство- реално нищо не е загубил кверента, дори голи надежди, защото ако не е имало съмнения, нямаше да има и въпрос.
Последния аспект на Луната, която е сигнификатор на книгата и управлява дома на писането е с Марс У12, съУ6 , който е диспозитор на ПФ, така че би трябвало крайното развитие да удовлетвори питащата. Луната прави хармоничен аспект със СЛВ, което също показва добро бъдещо развитие на въпроса. Луната е в сходящ секстил със Слънцето, което е естествен У5, с Уран, който управлява МС и в съвпад с Венера в 10д, негативни аспекти прави само със Сатурн У9, но според мен това не се отнася за издаването въобще, а конкретно за това издателство, за което е въпроса.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #985 -: Юни 16, 2014, 11:54:33 am »

Не, никой не ѝ е поръчвал да пише книга, по принцип е имала идеята да я напише месеци преди да зададе въпроса и дори я е започнала, а съвсем случайно е попаднала на обявата за конкурса и не славата или парите са я привлекли, а от чисто прагматична страна е подходила към въпроса защото няма в момента пари да плати за издаване, нито пък би могла да си намери спонсор за тази цел...

Разбрах, така картата е повече в сферата на желанията, а не в сферата на бизнес-отношенията. Да, тя би могла да спечели от мечтата си, би могло да намери някой, който да я спонсорира и да оцени книгата й - това е Юпитер (У7, 8 и 11) в нейния втори и "завладян" от книгата й. Но не конкретният издател - това е ретроСатурн, който  не тачи книгата й.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #986 -: Юни 16, 2014, 12:03:19 pm »
Марс е в падение и май беше в шести дом, не тачи Луната, макар и Меркурий да му е тригонократор - може да не достигат последователност и самодисциплина (У6) и фантазия и вдъхновение (У12). Слънцето не е за пренебрегване обаче - подкрепа от родители?

За Нептуните съм пас ;D.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #987 -: Юни 16, 2014, 12:04:21 pm »
Разбрах, така картата е повече в сферата на желанията, а не в сферата на бизнес-отношенията. Да, тя би могла да спечели от мечтата си, би могло да намери някой, който да я спонсорира и да оцени книгата й - това е Юпитер (У7, 8 и 11) в нейния втори и "завладян" от книгата й. Но не конкретният издател - това е ретро Сатурн, който  не тачи книгата й.
Благодаря! От себе си бих добавила също, че Луната е в сходящ хармоничен аспект с К6 и с Венера у6, а 6д е 4-ти от 3-ти, показващ крайното развитие на въпроса.
Happy , благодаря и на теб за включването!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #988 -: Юни 16, 2014, 12:14:24 pm »
Слънцето не е за пренебрегване обаче - подкрепа от родители?

За Нептуните съм пас ;D.
Питала съм, от родители не е възможно да получи подкрепа, но от влиятелен човек може

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Общи хорари
« Отговор #989 -: Юни 16, 2014, 01:57:04 pm »
Ще пътувам ли до... ( извън страната) до края на август? Това пътуване се отлага от доста време и като гледам ретро Меркурий У1 май пак ще се отложи  ??? Иначе Венера У9 е добре поставена та съвсем се оплетох  :017:
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама