Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040357 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1470 -: Юли 24, 2014, 04:18:09 pm »
Работя по друга система - класическа немска хорарна астрология. Не включвам транссатурновите в разглеждането.

Но аз съм казала вече - пътуването не зависи от нея, а по-скоро от благоволението или подкрепата на друг човек.

Между другото, Луната ще направи и квадрат с Локус Фортуна, разположена в 11 дом - дома на сбъднатите желания, но не съм сигурна доколко е категоричен този фактор и той ли е от основно значение или сходящите аспекти на Луната с реални планети.

Разберете, не всички работят по правилата на руската школа.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1471 -: Юли 24, 2014, 04:25:33 pm »
ами не знам, питай твоите хора защо дават последния аспект с Меркур  :012:

Не чета руска астрология и не разчитам на техните интерпретации и програми.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1472 -: Юли 24, 2014, 04:31:18 pm »
Просто отбелязах, че не се интересувам. Работя с други школи, всеки избира каква система му импонира най-много.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1473 -: Юли 24, 2014, 04:43:05 pm »
Защо да не се интересувам?

Просто си казах мнението по хорара, пробвах се и не държа на всяка цена да съм познала.
Посипвам си главата с пепел, ако сгреша.  ;D

Всеки е свободен да следва каквато система и школа иска - на кой каквато му е удобна и по-лесно смилаема.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1474 -: Юли 24, 2014, 04:46:17 pm »
Предлагам да се отворят и тук теми от типа Хорарната тема на Скарлет, Хорарната тема на Небесна и т.н.  :85:
Така всеки ще си отговаря в неговата си и няма да се изписват по пет страници на хорар спорове и обяснения между отговарящите. Честно, човек да получи уплах да напише нещо, щото после трябва да пише още десет поста, защо така
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1475 -: Юли 24, 2014, 04:48:31 pm »
Предлагам да се отворят и тук теми от типа Хорарната тема на Скарлет, Хорарната тема на Небесна и т.н.  :85:


Тъкмо за това се сетих - как се претендираше картите да са по Кох, иначе нямало да се разглеждат. Но викам си - хайде, от мен да мине - имам транзитна Венера върху Лунището, тоя път ще премълча.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Общи хорари
« Отговор #1476 -: Юли 24, 2014, 04:53:04 pm »
Благодаря на всички за мненията :)
Да, питам за пътуване за приятно изкарване, и не зависи от мен.Много точно!

« Последна редакция: Юли 24, 2014, 04:55:55 pm от poli_z »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #1477 -: Юли 24, 2014, 07:48:40 pm »
Мерси на включилите си, ще кажа какво е станало  :)


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1478 -: Юли 24, 2014, 08:33:20 pm »
Ще пътувам ли в чужбина тази година?

Ще обясня накратко към каква система на разглеждане се придържам, за да не се чудите защо не съм взела под внимание еди кой си фактор.

- за чужбински пътувания отговаря 9 дом - гледаме знака на върха, неговия управител, какви планети има в дома
- сигнификатор на 9 дом е Юпитер - в случая той си е в дома
- ако пътуването по някакъв начин е свързано с мъж, можем да погледнем и Слънцето, когато въпросът се задава от жена - в случая сигнификаторът на 9 дом Юпитер е в съвпад със Слънцето (мъж)
- Луната винаги се приема за косигнификатор - в случая тя може да отразява нагласата на питащата, нейното отношение към въпроса и към възможността да пътува зад граница
- естествени сигнификатори на пътуванията са Луната и Меркурий
- можем да добавим и 11 дом, тъй като това пътуване, доколкото разбирам, е силно желано от питащата - в 11 дом търсим каква подкрепа ще получи в реализацията на желанията си
- самата питаща (кверентът) е представена от знака на Асцендента, неговия управител (Марс в последните градуси на Везни) и Сатурн в първи дом
- нямам особено задълбочени познания в хорарната астрология, но Луната в хорара би трябвало да пренася светлина - гледаме какви планети участват
- първият сходящ аспект на Луната е съвпад с Венера (у7) - преположих, че пътуването би трябвало да е "при някой"
- Луната и Венера са в 8 дом - в този дом се случва съвпадът помежду им - това бе причината да предположа за специфичните финансови обстоятелства във връзка с пътуването
- самият съвпад Луна/Венера по-скоро говори за пътуване с цел отмора, развлечение, удоволствие, приятно изкарване

Общо взето това е схемата, която съм използвала в тълкуването. Следвам естествените сигнификации на планетите, гледам да е по-простичко, като за мен  ;D - никога не съм претендирала, че много ме бива в хорарната астрология.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Общи хорари
« Отговор #1479 -: Юли 24, 2014, 09:23:40 pm »
Благодаря за обяснението на начина на тълкуване :)
Ще дам обратна връзка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1480 -: Юли 24, 2014, 09:48:15 pm »
Общо взето това е схемата, която съм използвала в тълкуването. Следвам естествените сигнификации на планетите, гледам да е по-простичко, като за мен  ;D - никога не съм претендирала, че много ме бива в хорарната астрология.
Лили, в старанието си да обясня, че не ползвам руската школа останах с впечатление, че ти и останалите изтълкувахте изказванията ми в грешна посока- не съм искала да кажа, че моят отговор на въпроса трябва да е единствен, нито че не приемам твоето и други тълкувания на този и други хорари... Излишно е да скромничиш, много повече от мен си чела и писала по всякакви теми из областта на Астрологията.
Честно казано съжалих, че се включих по този въпрос!
Избягвам да върша нещо, което не ми носи радост, както и да  се чувствам натрапена с мнението си, затова ще изтрия коментарите си по въпроса.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1481 -: Юли 24, 2014, 09:59:50 pm »
Няма нужда да си триеш коментарите, аз от такива неща не се засягам. А и винаги съм казвала, че не ми е особено интересна хорарната астрология. От време на време се включвам в такива теми от любопитство, но не държа нещо да съм познала, нито имам за цел да натрапвам някому системите, по които интерпретирам картите. Обикновено хващам една система и по нея работя, останалите не отричам, просто нямам време да изуча всички начини и подходи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sunshineblue

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи хорари
« Отговор #1482 -: Юли 24, 2014, 10:00:43 pm »
Здравейте :)
Тези, които си падат по астрология, биха ли могли да изразят мнение по следния хорар.
Извършва се данъчна проверка на една фирма. Въпроса е, дали ако собственикът (въпроса го задавам аз, като назовавам лицето по име) отиде и говори директно с проверяващия, би могъл да го убеди да му съдейства за облекчаване на сумата на акта. Не става въпрос за подкуп, а логични и разумни доводи.
Ще се стигне ли до обжалване на акта по съдебен ред?
Благодаря Ви за времето и вниманието :)
Спокойна вечер!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1483 -: Юли 24, 2014, 10:11:12 pm »
Ето това вече е доста сложен въпрос, в такива казуси избягвам да се включвам, не се чувствам уверена.

Тук вероятно са навързани няколко дома - лицето Х, назовано по име, го гледаме по 7 дом, оттам нататък отброяваме производни домове по съответната тематика - за глобата, за данъчния орган, за възможността да се споразумеят и нещата да се наредят в полза на заинтересованото лице.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #1484 -: Юли 24, 2014, 10:18:18 pm »
Хм, не е ли данъчният описан по сатурн?
На мен ми изглежда, че фирмата си има нарушение и данъчният съвсем правилно е направил акт, не изглежда да е склонен към подкуп