Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038930 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1575 -: Август 04, 2014, 01:28:45 am »
Я. пита ще спечелили пари чрез Г.?

В случая гледам Я. асцендент, Г. десцендент, луната и евентуално финансовите домове. Само не разбирам Сатурн на к7 какво значи, че Г. е сериозен човек или че няма да стане.
Сатурн У9, 10 на ДСЦ- основната си цел, която има връзка с дела по 9д тя свързва с Г, макар че и без него се е справяла добре
Мерка у2 в разходящ хармоничен аспект с Юпитер у8- трябва да има приходи от Г
въпросът има положително развитие и край- Мерка У2 в сходящ хармоничен аспект с У5 и К5, който е производен 4-ти от 2д, Луната У3,4 в сходящ хармоничен аспект с Венера у1 в 3д, който е последен неин аспект

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #1576 -: Август 04, 2014, 01:37:44 am »
Я. пита ще спечелили пари чрез Г.?

В случая гледам Я. асцендент, Г. десцендент, луната и евентуално финансовите домове. Само не разбирам Сатурн на к7 какво значи, че Г. е сериозен човек или че няма да стане.
Че отговорът на астролога няма да ти хареса, или че той не е запознат с някои тънкости по въпроса, нечувствителен към състоянието на кверента.
Гледаш така, да, ако Я. пита, ако ти сама се питаш-тогава Ял е 7 , а Г.-1 дом.
Не мисля, че ще спечели меркурий отива към изгаряне от слънцето-2 дом на Я., за съжаление целият аспекториум казва "не". А другият има тайни и е силен като самообладание.
Само квадрати и опозиции на все сигнификатори, луна в скорпион също не е добре в хорара. И откъм сделка да го гледаме по 5-те-пак така. Във фиксирани знаци-задълго. венера-неговата планета е на място ,където марс е в падение, др. някак е по-силен в условията по с-ри. Все пак последен аспект луна тригон венера-не би трябвало да има съществено помрачаващо значение за състоянието на питащия.
Има нещо в сянка в цялата ситуация, май, леко непочтено.


Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1577 -: Август 04, 2014, 08:24:51 am »
Я. пита ще спечелили пари чрез Г.?

В случая гледам Я. асцендент, Г. десцендент, луната и евентуално финансовите домове. Само не разбирам Сатурн на к7 какво значи, че Г. е сериозен човек или че няма да стане.

Не се понасят Я и Г. - Венера и Марс си стоят в знаците на дебилитация. Парите на Я. са изгорени, а ресурсите на Г съвсем не се интересуват от интересите на Я. Сигнификаторите на Я, Г и Луна са в падащи домове. На Луната й предстои тригон с Я, но Луната е в падение и седи в заточението на Я. Всички други аспекти са афиф. Часът е на изгорен и перегрин Меркурий.
Няма да изскочи заек от тая трънка.
« Последна редакция: Август 04, 2014, 08:29:37 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1578 -: Август 04, 2014, 08:42:42 am »
Здравейте,моля за вашата помощ :) Въпросът,който зададох е ще спечеля ли този конкурс?(конкурс за работа е в държавна администрация,в момента нямам работа). Благодаря
Работата не изглежда да е точно като за теб - търсят човек със специфично образование и публичен опит (и не съвсем легитимни връзки ;D). Луната - работата ти, вече е направила секстил с конкуренцията - може и да знаят кого търсят. Управителят на часа Сатурн също е в знака на Марс. До голяма степен конкурсът е предрешен.

Какво да се прави при положение, че предварителната нагласа на интервюиращите ще бъде по-скоро като да не си най-подходящият кандидат - проучи много подробно какви са функциите на длъжността и какво конкретно трябва да знаеш и да можеш да правиш - ти си в знака на работата и очевидно сериозно си се захванала с тази задача. Интервюто все пак ще мине добре, а предпочетеният конкурент може и да се откаже от позицията и да стане ясно, че не е за там (Луна и Марс си разменят падения). Тогава именно може да дойде твоят час - с известно закъснение, но може и да те поканят.

Дръж се здраво и си я избачкай тази работа.  :)
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1579 -: Август 04, 2014, 09:13:12 am »
Благодаря за отговора,май повечето конкурси са такива,а иначе за образованието, моето юридическо е едно от необходимите,алтернативно с икономика,имам и малък опит в администрацията,ще видим :)

Работила съм с възложители на такива конкурси - изброяват цялата академична номенклатура като допустима диплома, а имат предвид всъщност нещо твърде специфично като право на ЕО примерно. Намери им устройствения правилник - има ги публикувани на сайтовете или в специфичните правни информационни системи и проучи какви са хората, които преди това са заемали длъжността и какъв е специфичният професионален сленг, който ползват. Не е проблем да научиш две-три фрази, а отхвърлят прилични кандидати, само защото не използват достатъчно често определени сигнални думички в активния си речник.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1580 -: Август 04, 2014, 01:53:15 pm »
Здравейте,моля за вашата помощ :) Въпросът,който зададох е ще спечеля ли този конкурс?(конкурс за работа е в държавна администрация,в момента нямам работа). Благодаря
Аз пък мисля, че ще имаш късмет- Луната У10 във взаимна рецепция с Мерка У9, последен неин аспект е секстил с Венера У1, У8 в 9д (9д е 4-ти от 6-ти), АСЦ съвпад със Спика, ПФ в 1д, с диспозитор Марс У7, с които Луната е в секстил, а Слънцето съУ10 в 10д е извършило съвпад с Юпитер У3, У6- според мен шефът е решил вече да ти даде работата, още когато си кандидатствала, макар че е затруднен да покаже открито предпочитанието си, защото Слънцето е диспозитор на вмъкнат знак в 10д

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #1581 -: Август 04, 2014, 03:11:07 pm »
Много ти благодаря, Акрукс, съвпада с Идзин :58:
9 дом - парите може би ще дойдат чрез юридически дейности, а меркурий - комисионни, контакти.
Енигма - позна за това, че има нещо непочтено.
Аз не участвам изобщо в хорара, не съм питала аз, а Я., затова той е асц., а Г. е дц - той е точно човек тип сатурн - известен, политически обвързан, по-възрастен, сериозен човек.
И сега трудното ми е у1 е в опозиция с у7, но у2 съвпада с у8, т.е май не трябва да гледаме отношенията на асц/дц, а на парите им.

Съни, ами то не пречи те самите да не се долюбват, но пък по отношение на парите (демек самите им пари) да си другаруват. :), щом са се гушнали в съвпад. То дори малко си съвпада с това на Диана :) - че не се понасят (те може и да са роднини и пак да изпитват някаква неприязън)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #1582 -: Август 04, 2014, 03:19:49 pm »
Трето различно тълкувание ::)
Мерси, но явно ще трябва да се науча да си тълкувам сама хорарите.
Я. и Г. са роднини и приятели, няма такова нещо, че не се понасят.
Това не е буквално, тук гледаме есенциалната сила на техните с-ри на тези хора и то във връзка и по смисъла на въпроса-за пари. Понеже не е синастрия, нито натална карта-нали и тук в хорара си има специфика. Предполагам, че това има предвид Диана. Ако съм с грешка,моля да ме извини. :58:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1583 -: Август 04, 2014, 03:23:01 pm »
Трето различно тълкувание ::)
Мерси, но явно ще трябва да се науча да си тълкувам сама хорарите.
Я. и Г. са роднини и приятели, няма такова нещо, че не се понасят.

Това, че са роднини и приятели - добре, личи си по това, че и Венера, и Марс са в общ триплицитет - в случая са в триплицитет с тригонократор Марс - родът е повече на Марс, демек  ;D.

Обаче, Венера е в знака на падението на Марс - сигурно го уважава като приятел и по-възрастен роднина, но едва ли има кой знае колко високо мнение за заниманията му, за действията му, за делата му.

Марс на свой ред може и да се държи приятелски и роднински с Я., да си ходят по семейни сбирки, но също е в знака на падението му - няма кой знае колко високо мнение за професионалните качества на Я. например, не би го препоръчал на важните си "контакти", за да не компрометира сам себе си.

Нали знаеш, с приятели и роднини най-трудно се върти бизнес. А Марс е твърде самовлюбен, за да направи безкористна услуга и няма да си мръдне пръста - стои в свой дом, триплицитет, деканат, терма и градус по есенция, но в шести, бездеен дом по акциденция.

Този начин на разглеждане на хорара разчита основно на есенциалното положение на сигнификаторите. Не твърдя, че е правилен, дано на Я. му се подредят нещата.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1584 -: Август 04, 2014, 04:17:00 pm »
Akruks, благодаря ти,много хубаво звучи, :) само едно нещо-конкурсът предстои,сега кандидатствам.
И още нещо,понеже споменаваш 3 и 9 домове,а конкурсът е в друго населено място,това дали има значение и в този смисъл.
ама ти си задала въпрос, без да си подала дори документи ли?  :)
е как така си задала въпрос дали ще спечелиш конкурс, без да си кандидатствала :-\
ето какво показвало липсата на връзка между У1 с 3д, както и между 3-9д, 9д е 3д на отсрещната страна, а 3д описва комуникацията, кореспонденцията, документите, договорите, интервюта, изпити
Юпитер У3 е в сходящ квадрат със Сатурн У4 в 1д- твоето населеното място и дома те затрудняват да пътуваш до друго населено място, може и по тази причина да не кандидатстваш
Ти за дете ли се грижиш в момента или се занимаваш с някое твое хоби- фото, поезия, музика?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1585 -: Август 04, 2014, 04:40:44 pm »
Може все още да не е подала документи за конкурса, но е достатъчно ясното намерение да го стори, когато е задавала въпроса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1586 -: Август 04, 2014, 06:27:25 pm »
Здравейте,имам ли шанс за тълкуване на тази карта с толкова ранен АЦ? Мислех да не я качвам,но времето за подаване на документи изтича,а аз не мога да реша какво да правя и така въпросът ми беше имам ли шанс за тази работа(юридическа е)? Благодаря!
Този въпрос за същата работа ли се отнася, за която днес разглеждахме новата (от преди 5 дни) карта?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1587 -: Август 04, 2014, 07:13:12 pm »
Еее, Драко, понеже не остана някой друг, когото "си имала предвид", да зема да се обадя и аз.

Задала съм за 2 месеца 3 конкретни въпроса.

Пропуснала съм двата, а към този лично ме насочи :d030:

Това е картата.  :)

Общият ви триплицитетен управител е ретрограден Сатурн в Скорпион - ако имате някаква стара история, минало, което ви свързва, можеш да очакваш А. да поеме инициативата и да направи нещо. В противен случай, инициативата трябва да дойде от теб, а ретросатурн в първи дом означава, че ти нищо няма да направиш.

Така като гледам, след още пет-шест твои уточняващи въпроса, съм ти отговаряла все същото, но все по-многословно, за да стане най-после ясно какво съм имала предвид с първото НЕ.

Да не би да има вече промяна в ситуацията по картата, но да си пропуснала да дадеш обратна връзка?

ПС. За философстването си права. Пробвала съм да отговарям и само с Да и Не, ама пък после ме разпитват защо, и пак трябва да ровя отначало, да търся карти, та не знам вече кому как. Пък и "аз не съм астролог и никога няма да бъда", но то тоя дисклеймър не хваща дикиш вече, по астрофорумите  :P.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1588 -: Август 04, 2014, 11:31:38 pm »

 Моите знания по астрология на фона на вашите са нищожни и нямам намерение да ги обогатявам ,защото нямам време.Попрището ми е друго.Аз се самооценявам на лаик и непоследователен изследовател в астрологията.И това сигурно го пише някъде в картата ми,особено за другото поприще.

Дай да сме реалисти и прагматици, а? Реалистично погледнато никой тук няма знанията, опита и самочувствието на професионален астролог. Всички сме лаици, тези, на които това им е професия и прехрана, не се задържат комай по форумите. Съжалявам, ако не съм на нивото на нечии очаквания, но като отидеш в доброволчески лагер на БЧК не е много разумно да се сърдиш, че манипулацията не ти се извършва от мозъчен хирург. Единственото, което мога да предложа, е максимално добросъвестно и с достъпните ми познания да чепкам някоя карта или казус. Ако ми е интересно. Толкоз, гарантиран резултат не предлагам. Мога да си го сложа и в подписа, ама не хваща дикиш. Пробвала съм.

ПС. Ама верно много бързо ти свършва горивото, май я караш само на бързи транзити с почасов цикъл. :012:
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1589 -: Август 04, 2014, 11:37:27 pm »
Въпрос на приоритети.

Аха, глей как схващаш
De omnibus dubitandum est