Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037679 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1605 -: Август 05, 2014, 08:19:05 pm »
Няма проблем, лила, силна си, парите му също са под твое управление, а Луната освен, че тия е твоя, е без курс. Плюс че всички сте ъглови.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #1606 -: Август 05, 2014, 08:32:15 pm »
Няма да постави под въпрос представената от теб сума и ще ти ги изплати

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1607 -: Август 05, 2014, 08:36:47 pm »
Емс, май си е време за нови плавници. Много са ти падащи сигнификаторите.
De omnibus dubitandum est

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Общи хорари
« Отговор #1608 -: Август 05, 2014, 08:55:48 pm »
Какви са вашите предположения по тази хорарна карта? Има ли проблем с плащането?

Не? Пък и не ми изглежда закъсал, май не си имала повод за притеснение. Евентуално нещо с документацията да е куцало...
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1609 -: Август 05, 2014, 08:59:52 pm »
Предстои ли комуникация между мен и Р., в близко бъдеще?

плюс едно Не и от мен
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1610 -: Август 05, 2014, 09:11:17 pm »
Не? Пък и не ми изглежда закъсал, май не си имала повод за притеснение. Евентуално нещо с документацията да е куцало...

Ок, доста хора се включиха, ще взема да кажа как е проработил хорарът.

Стори ми се странен тоя хорар - при все това, че отлично познавам човека и досега с него проблем не съм имала - дотук това ми е най-коректният клиент, работим от няколко години с него.

По-скоро притесненията бяха мои "изфантазирани", но не съм поставяла под въпрос неговата коректност, а да не си помисли, че нещо съм объркала или надписала. Натрупването е станало голямо, доста поръчки се губят във времето назад, но успях мейл по мейл от кутията с изпратени да възстановя всичко и да направя калкулация. Проблемът е изцяло мой, че всеки път така си забатачвам сметките.

И, не, няма финансови затруднения, бизнесът му е успешен и се развива. Както казах, дотук проблем с плащания не е имало, по-скоро забавяне, но не по негова вина, а защото и двамата всеки път бързаме и не ми остава време да му калкулирам дължимите суми. И после все нещо се забравя - не ме бива да водя счетоводство, дори в домашни условия.  ;D

Но въпросът в хорара конкретно беше свързан с това дали днес ще си получа парите (а скритата мисъл беше дали пък няма да има проблем с това натрупване, да не му се стори много?). Получих цялата сума - той пръв повдигна въпроса, още преди да почне сделката пожела да изчисти старото задължение.

Струва ми се, че снощи като гледах хорара, видях рецепция Луна/Венера, май по терма беше. И тригон между двете непосредствено преди задаване на въпроса, но плащането все още не беше факт, а очаквано от мен (с известни притеснения).





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Общи хорари
« Отговор #1611 -: Август 05, 2014, 09:16:50 pm »
Диянка, благодаря!

Не ме радва заключението.  :( Малко като децата, но си искам тези.  :( Видно е, че тази година няма да ги ползвам. Отново преобърнах всички заподозрени помещения и няма помен от тях.
Още няколко морски багажа са залипсвали. Тук крадци не са идвали, а само аз ползвам такива неща. Проблемацията е в мен, не помня къде съм ги сложила/преместила... :012: Така е трябвало да стане.

Благодаря ви, момичета. Ще дам обратна връзка, ако някога се появят.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1612 -: Август 05, 2014, 09:23:13 pm »
Lili, както беше задала въпроса, аз поне разбрах, че си услужила с пари на човека и той има да ти връща...
Сега ще скочи някой, какво значение има, че трябва картата да дава еднозначен отговор  :)
Има разлика- в случая това са пари, изкарани от тебе с работа, а въпросният човек не ти е длъжник, а ти е клиент!
Понеже са твои пари, изкарани от работа, то за финал се гледа К5, с която Луната е в сходящ тригон, което е категорично Да!
 *К5 се гледа за въпроси по 2д, като куспида на производен 4-ти от 2-ри
« Последна редакция: Август 05, 2014, 09:25:54 pm от akruks »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1613 -: Август 05, 2014, 09:24:36 pm »
Емс, последен шанс - около входове/врати у вас - Луна и Парс са ти на куспидата на 1 и съответно четвърти дом. Това са прагови позиции.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1614 -: Август 05, 2014, 09:28:30 pm »
Снощи зададох въпрос дали ще взема от М. дължимите ми пари – натрупала се е немалка сума (от пролетта 2013 дотук), колкото една средна заплата. Успях да възстановя хронологията на услугите и да направя калкулация, но се притеснявах той да не го направи на въпрос, след като види малко по-голяма сума от обичайните ни разплащания. Всичко е сметнато точно, няма надписани суми, но има натрупване и двамата с М. не помним вече.

Какви са вашите предположения по тази хорарна карта? Има ли проблем с плащането?

Това съм написала към хорара. По нищо не би трябвало да личи, че става въпрос за пари, дадени назаем.  ;)

Ставаше въпрос за свършени услуги и за дължими плащания по тях. Както и да е - на мен пък снощи ми се стори, че хорарът не дава отговор - и Сатурн в 7 дом, и Луна без курс...



« Последна редакция: Август 05, 2014, 09:30:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1615 -: Август 05, 2014, 09:47:37 pm »
Есенцията руулс, Лили :012:. И часовият управител се оказа, че си е бил твой.

Сега само се чудя защо на Санти още не му се е отворил парашута с рекламацията. И той беше такъв същи накокържан Марс като теб, пък не казва да си е зел стоката :017:.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1616 -: Август 05, 2014, 09:50:17 pm »
Това съм написала към хорара. По нищо не би трябвало да личи, че става въпрос за пари, дадени назаем.  ;)

Ами аз под услуга разбирам, дадени пари назаем, поне като съм давала пари на колежки, са ми ги искали винаги с въпроса "Ще ми услужиш ли с някой лев до заплата?"  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1617 -: Август 05, 2014, 09:59:17 pm »
В крайна сметка за мен няма никакво значение кой е познал и кой не е познал - хорарът беше даден като пример за карта, която ме затрудни в тълкуването, а съм сигурна в човека М. и неговата коректност.

В повечето случаи съм доста конкретен човек и двусмислени въпроси не задавам - ако парите бяха дадени някому назаем, щях изрично да питам дали ще ми върнат "дадените назаем" пари. С елементарните основи на хорарната астрология и аз съм що годе наясно, затова се старая да задавам максимално ясни и конкретни въпроси и да използвам точните думи, за да не объркам отговарящите.  :)

Разбира се, че за някой е услуга да даде или да му дадат пари назаем.

В моя случай под услуга се разбира свършена работа, особено ако до нея фигурират думички като "калкулация", "разплащания", но това си е икономически жаргон - хората не са длъжни да го знаят.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1618 -: Август 05, 2014, 10:02:05 pm »
И той беше такъв същи накокържан Марс като теб, пък не казва да си е зел стоката :017:.

Накокържан Марс може да съм в хорара - тук нали сме все свои хора  ;D, а с клиентите съм Венера - нали ми дават поръчки и пари.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Общи хорари
« Отговор #1619 -: Август 05, 2014, 10:38:15 pm »
Есенцията руулс, Лили :012:. И часовият управител се оказа, че си е бил твой.

Сега само се чудя защо на Санти още не му се е отворил парашута с рекламацията. И той беше такъв същи накокържан Марс като теб, пък не казва да си е зел стоката :017:.

Дияна забравил съм да споделя в крайна сметка окончателното развитие, хубаво че подсети  :) .

Нещата в крайна сметка се решиха благоприятно и за двете страни, макар след ненужни разправии и загубено време.
Проблемът беше отстранен на софтуерно ниво от сервизът им и вече може би четвърти ден нямам никакви оплаквания.