Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037882 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #2025 -: Септември 25, 2014, 04:15:30 pm »
Най-трудно ще е решението за напускане, но отдавна искам да се махна от тая клоака!
Управителят на МС от падение се намърдва в домицил след 5 градуса :clap:
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2026 -: Септември 25, 2014, 04:19:16 pm »
Диди, не издържам вече - то бива инерция и деградация, ама две години са предостатъчен срок дори за толкова трудно вземащ решения човек като мен.  ;D
Едно на ръка, че колективът не ми допада, не можем да работим екипно и нямаме никакви допирни точки, има и друго - перспективата да мръднем напред в тази фирма е нула на степен минус безкрайност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2027 -: Септември 25, 2014, 07:38:58 pm »
Давам обратна връзка след интервюто, не е окончателна - решението си трябва да ми съобщят другата седмица.

Останах с доста, хм... противоречиви чувства след събеседването.

Кокошарникът там е по-голям и изглежда, че е злобничък. Интервюираха ме шепа наперени провинциалистки и това бе първото интервю, на което ми се задаваха толкова тъпи въпроси, при това от жени на средна възраст.

Забиха ме с един въпрос - "Можете ли да пишете правилно на български?". Питах ги не са ли прочели мотивацоинното ми писмо и автобиографията. Последва отговор - "Може някой друг да Ви ги е написал".  :043:

Е, тогава не издържах и им казах, че в офиса редовно се налага да редактирам и коригирам неграмотни писма и документи, написани на български от българка, при това цял живот работила в журналистиката. Ококориха ми се насреща, не знаеха какво да кажат. Забих ги с най-сладката си садистична усмивка - "Да, има много неграмотни хора!".  ;D

И въпреки всичко мисля, че са ме харесали, просто се правиха на строги господарки. Езиковият тест се оказа по-специализиран, но се справих. Да видим дали ще се класирам сред конкуренцията.  :d030:

Шегата настрана, но след интервюто остана много неприятна утайка. Не ми допаднаха енергиите там. Но ако ме изберат, ще се постарая да им раздвижа фън шуя.  :012:




« Последна редакция: Септември 25, 2014, 07:42:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Общи хорари
« Отговор #2028 -: Септември 25, 2014, 07:55:54 pm »
  :d030:  Давай с всичките рогИ напред!С теб съм!  :012: :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2029 -: Септември 25, 2014, 08:05:36 pm »
Накрая и "лиценз" ми поискаха за дейността, с която се занимавам. Не правят разлика между юридическо и физическо лице. А уж са юридически отдел.  :57:

Но все пак корпоративната структура е голяма, имат многоброен персонал и няма начин всички да са тъпи. За разлика от малките фирми като нашата, където двама-трима тъпаци могат изцяло да съсипят бизнеса.

И още нещо, което ми направи впечатление - закъсняха! Не е проблем да изчакам, но когато влязох в офиса им, почти никой нямаше и секретарката не бе информирана за интервю в този час.
« Последна редакция: Септември 25, 2014, 08:11:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #2030 -: Септември 25, 2014, 08:13:37 pm »
Е, не бъди толкова придирчива-и моето вице все още пита хората дали имат "лайсънс" за шофиране.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2031 -: Септември 25, 2014, 08:18:28 pm »
Диди, придирчива не съм, но предизвикаха това отношение у мен. През цялото време ме гледаха с недоверие, сякаш лъжа за това къде и какво съм работила. Попитаха ме дали мога да превеждам договори и пълномощни - казах, че от доста години с това се занимавам. И пак ме гледаха с невярващи очи.

Не намирам обяснение. Или са свикнали по интервютата им да се явява куцо и сакато (какъвто е масовият случай тук), или си придават излишна тежест. И някак не им отива да ни гледат отвисоко, няма на каква база.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #2032 -: Септември 25, 2014, 08:25:57 pm »
Много е проста работата - видели са твоето безупречно CV и са се почувствали inferior спрямо теб.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2033 -: Септември 25, 2014, 08:30:42 pm »
Не знам как са се почувствали, но не очаквах да се подходи с такова недоверие. А и нивото им не предполагаше да задават такива идиотски въпроси, макар че като се замисля, май точно това (според тях) им дава такова право - нещо, което редови служител няма да си позволи да пита, някой по-издигнат ще. И същевременно ме питаха кога най-скоро мога да започна работа - и хем бързат, хем са склонни да изчакат да мине срокът на моето предизвестие.

Точно това е неприятната утайка - обиди ме тяхното недоверие. Във връзка с което аз лично отдавна съм на мнение, че тук толкова са свикнали на лъжи и неискреност, че ако си на 100% откровен и искрен с тях, започват да те гледат с невярващи очи и търсят за какво да се хванат. Не ми се случва за пръв път - лъжци и неискрени хора винаги са се опитвали да ме набедят в такива качества. През цялото време на събеседването не ме напускаше усещането, че изглеждам хлъзгава в техните очи - такава отсрещна реакция получавах. Не са ли виждали добри, но сдържани маниери?  :017:

« Последна редакция: Септември 25, 2014, 08:39:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2034 -: Септември 25, 2014, 08:41:28 pm »
Нов хорар - въпросът е "Ще ме вземат ли на работа във фирма Х."?
Имаш шанс да започнеш нова работа на голяма заплата- Марс У11 е в сходящ тригон с Юпитер У1 за теб и У2 за новата работа, който е в твоя 8д., Луната съУ7 ще направи последен хармоничен аспект с Меркурий У1 и У3 за назованата фирма, Меркурий е в твоя 10д и във взаимна рецепция с Венера У10, така че ще оценят професионалните ти качества и може би ще си на по-висока длъжност. Венерката е съвпад със Спика  :29:
« Последна редакция: Септември 25, 2014, 09:04:47 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2035 -: Септември 25, 2014, 08:52:39 pm »
Дано си права Акрукс, но ще трябва да се абстрахирам от неприятните си впечатления при първа среща. Е, в крайна сметка няма да работя само с тия - колективът е голям, а работата е динамична и предполага срещи, движение, не само в офиса. Заплатата вероятно ще е същата, каквато и сега вземам (сравнително висока), но ще се бачка повече - това е факт.  :57:

В нашия офис вече деградирам - не само като преводач, а по принцип - инерцията и заобикалящата глупост ме съсипват.

А иначе съм достатъчно заядлива, за да им отговоря на очакванията спрямо потенциалния одобрен кандидат - изрично подчертаха, че им трябва човек, който много да внимава в детайлите и не само да превежда, а да извършва корекция и проверка на документи. Ако знаеха как съсипвам в това отношение нашата офис мениджърката, само че на нея нищо не може да й се набие в канчето - Слънце и Марс в Лъв, Луна в Стрелец - тя е над граматиката и правописа.  :043:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #2036 -: Септември 26, 2014, 06:22:03 pm »
Ще може ли помощ и по моя хорар?Благодаря предварително.

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2037 -: Септември 26, 2014, 06:48:16 pm »
Ще може ли помощ и по моя хорар?Благодаря предварително.
На този хорар по би му подхождало да е в темата с любовните хорари- Меркурий У5, У8 в съвпад с Луната У7 - има игра тука  :29:
Не си написала и опосала въпроса си, но ако е това, което пише на самата карта, дали е приятелски настроен, то Да- Меркурий У11 за него е съвпад с негов У1-Луната в негов 3д на комуникациите
Понеже негов 3д е твой 9д, човекът за когото питаш може да е надалеко, освен това му предстои скорошна промяна, понеже негов У1 е в последен градус на знака.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #2038 -: Септември 26, 2014, 07:00:22 pm »
 :38: Благодаря ти,akruks!!!!  :58:
(шокира ме малко първото ти изречение...  :012:  :29: )
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

sunshineblue

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи хорари
« Отговор #2039 -: Септември 28, 2014, 04:26:51 pm »
Здравейте! Моля Ви за помощ по хорара -  до края на 15 октомври ще ми бъде ли преведена заплатата за месец август. Благодаря Ви предварително!!