Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038059 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #2100 -: Октомври 02, 2014, 02:38:47 pm »
Бравооо, Лили :) Сега само мъж трябва да се появи, че до края на годината съм решила, че ще те омъжваме  :29:

Гледай да ни уредиш с покани :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2101 -: Октомври 02, 2014, 03:07:20 pm »
Реших да задам въпрос: как ще ми върви на работата сега? И ще ми плащат ли редовно? Ще успея ли да се задържа засега там?
не се притеснявай за заплащането, ще ти плащат, а дали ще се задържиш зависи от тебе- ако нямаш прекалено големи очаквания и приемеш факта, че работата си е работа, а не място, където да градиш кариера

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2102 -: Октомври 02, 2014, 03:17:44 pm »
Благодаря, akruks!
Аз нямам въобще такива очаквания, а и знаеш, че за мен кариерата не е важна. Повече ме притеснява, както писах и преди, че в лунара ми за ноември имам Луна в 10 лунарен дом, а лун. ИЦ е на натален Уран (т.е. да не стане нещо вкъщи, поради което да има някаква промяна в работата ми).
ама какво ѝ е на тази Луна в лун 10д- ще имаш подкрепа от жени, а лун куспида над натална планета, това не си заслужава вниманието ти
гледа се лун куспида в натален дом и линарни планети в лунарен дом, аспекто между тях

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2103 -: Октомври 02, 2014, 03:47:01 pm »
Ами защото в предишни лунари, в които съм имал Луна в 10 лун. дом, е имало или започване на нова работа, или край на настояща. Освен това, в този лунар, лун. МЦ е точно на нат. ИЦ.
така се е случило, а може би и защото при теб Луната е У6 в натала
всъщност теб какво те притеснява- да не започнеш сега работа, а ноември да приключиш ли?
 в настоящия лунар имаш лун Мц в нат 6д и лун Юпитер У3, съУ5 в лун 10д- възползвай се от късмета си и не мисли за после, после лунарната Луна у11 в лун 10д- подкрепа от приятелки ще имаш, гледай другото, че ще изкарваш пари- лун Меркури У1, У10 в лун 2д в съвпад с Плутон в 8д

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2104 -: Октомври 02, 2014, 05:26:17 pm »
Последна ОВ по моя хорар - ще ме вземат.

Средата е много по-висока и ще се работи с компетентни хора, не с лаладжийки.  :)

Окончателното решение ще зависи от мен, но вече съм почти узряла да приема. Спазарих се да изчакат един месец (да пусна предизвестие и да спазя срока), към края на идната седмица трябва да им се обадя с потвърждение и съответно да поставя въпроса ребром пред сегашния работодател. Мисля да му предложа дистанционно обслужване, по граждански договор - в негов интерес ще е, ще плаща по-малко, така нашите служебни отношения няма да се прекратят окончателно.

Много хубава новина, Лили  :012: И идеята за гражданския договор си идва точно :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2105 -: Октомври 02, 2014, 06:14:03 pm »
Договорих същата заплата, но ще ме осигуряват на доста по-нисък праг, не като в нашата фирма - върху реалната. Пълният размер осигуровки им идва множко върху тази заплата.

Цитат
И идеята за гражданския договор си идва точно

Имам двама добри съветника, за разлика от мен ги слуша главата  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2106 -: Октомври 02, 2014, 07:38:22 pm »
Договорих същата заплата, но ще ме осигуряват на доста по-нисък праг, не като в нашата фирма - върху реалната. Пълният размер осигуровки им идва множко върху тази заплата.

Имам двама добри съветника, за разлика от мен ги слуша главата  ;D

Важно е да имаш възможността да смениш средата, кой знае - може тази позиция да ти е трамплин  за нещо, за което едва ли ти хрумва сега и което ще си изплати липсата на пълното осигуряване  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2107 -: Октомври 02, 2014, 07:40:39 pm »
Да, за мен това е най-важно - да сменя средата. Ще работя с хора, които са доста в час, а не с радио Варна.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2108 -: Октомври 02, 2014, 08:02:54 pm »
Ще я запазя ли тази връзка (със сегашния ми партньор)?

На мен очевадно ми е трудно да съжителствам с някого, особено с бащите на децата си, трудно ми е и да се разделям - утре имам среща с адвокат, за да чуя как хората се споразумяват и подписват споразумения в името на спокойствието и разбирателството. Това с адвоката го нямах и на идея, когато зададох въпроса си :) Сега, когато ще бъда жена с кредит, мъжът до мен започва да се страхува, че няма вече да раздавам пари както преди и че дори можело да го накарам той да ми плаща кредита. Затова пък отново постигна целта си - аз ще платя новата дограма за неговото наследствено жилище, защото той нямал пари и не се знаело дали другият месец няма да е безработен. Платили сме половината от дограмата и ще е глупаво да се откажем... За протокола - говорим за мъж с висока редовна заплата... Болен здрав носи :) Може би ми е време не за адвокат, а за психолог...


 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2109 -: Октомври 02, 2014, 09:04:27 pm »
Eaglet, според мен ти си човекът, на който му се е паднала честта да поеме отговорност за връзката - за нейното оцеляване и по-нататъшно надграждане (ако има с какво да се гради). На този етап ми се струва, че партньорът ти е заел пасивна и нарцистична позиция. Къртовският труд по запазването на връзката ти се пада на теб, но също така на теб ти се пада правото да направиш или да не направиш компромис, да бъдеш по-категорична и да поставяш ти условия.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2110 -: Октомври 02, 2014, 09:31:37 pm »
Eaglet, според мен ти си човекът, на който му се е паднала честта да поеме отговорност за връзката - за нейното оцеляване и по-нататъшно надграждане (ако има с какво да се гради). На този етап ми се струва, че партньорът ти е заел пасивна и нарцистична позиция. Къртовският труд по запазването на връзката ти се пада на теб, но също така на теб ти се пада правото да направиш или да не направиш компромис, да бъдеш по-категорична и да поставяш ти условия.  :)
Точно така го усещам 1:1 - той щял да мълчи, за да не пречел на нашето бъдещо щастие с голямата ми дъщеря... тотална пасивност, вместо да седнем и очертаем накъде вървим и какво правим, след като 2 години си развява коня, а аз мълчаливо търпях  :) Направих поредната грешка - събирам се с мъже за общ бизнес, но това не се получава, все пак не всяко семейство си имат семеен бизнес и са си щастливи, но на мен нещо не ми се получава. Ще се боря не за семеен бизнес, вече ми е ясно, че прекалявам с мечтите, а ще се боря да си поеме той отговорностите на баща - и това няма да е малко  :)

sunshineblue

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи хорари
« Отговор #2111 -: Октомври 02, 2014, 10:23:27 pm »
Здравейте, по-рано бях пуснала хорар за това, дали ще ми преведат РЗ за август до средата на този месец. Давам  ОВ - да, преведоха я.
Благодаря ви мн за анализите по хорара.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2112 -: Октомври 03, 2014, 12:01:56 am »
Здравейте, по-рано бях пуснала хорар за това, дали ще ми преведат РЗ за август до средата на този месец. Давам  ОВ - да, преведоха я.
Благодаря ви мн за анализите по хорара.
Благодаря за обратната връзка! Луната в хорара е отчела като по часовник времето- има последен хармоничен аспект с Венера в 8д след 4гр и получаваш парите след 4дни  :)
Ще си получиш парите, те са преведени от работодателя, но явно банките ги бавят с изплащането

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2113 -: Октомври 03, 2014, 12:12:22 am »
Ще я запазя ли тази връзка (със сегашния ми партньор)?

 Може би ми е време не за адвокат, а за психолог...
Да, с този заключен Нептун в 1д действително имаш нужда от психолог...
По въпроса, според мене няма да запазиш връзката си с този човек или ако я запазиш ще е трудна- Луната прави последен аспект със Сатурн, а Уран У1 за теб във 2д (мислиш за парите, които бързо печелиш и бързо харчиш) е в сходяща опозиция със СЛънцето у1 за партньора ти, който вероятно е хубав мъж, но егоист, мисли за себе си и за собственото си благоденствие- венера у2 за него в негов 1д съвпад с У1

Karmen

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Общи хорари
« Отговор #2114 -: Октомври 03, 2014, 02:59:24 pm »
"Ще бъде ли намалена заплатата, която получавам сега след връщането от майчинство на прекия ми ръководител?" Отне ми малко повече време докато формулирам въпроса. В момента аз замествам мениджъра като при назначаването имах обещанието как дадената по-висока заплата в последствие няма да се промени..доста се съмнявам, в което..;-) Ще съм благодарна за отговор.