Автор Тема: Привидно болни и измамно здрави  (Прочетена 17176 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #45 -: Юли 04, 2013, 02:37:01 pm »

Освен това има и друг заземяващ  нюанс - при все саморазрушителното си поведение, настойчиво търси начини да убеди баща си (включително организира коалиции и преговорни екипи с участието на майка си и негови приятели), че един фитнес-център, който да въртят тя и гаджето й, е много "рентабилно" бизнес-начинание. Тоест защитава идеята си с помощта на прагматична, бизнес-аргументация - тук няма емоция, заплахи, изнудване и ултиматуми.

малко примадонщина туй,дали и хапчетата не са част от манипулацията за изнудване
от юрист- фитнес център,що се е хабила толкоз години да учи закони

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #46 -: Юли 04, 2013, 02:54:38 pm »
Фитнес-центърът е "идеал" и програма-максимум на мутричката.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #47 -: Юли 04, 2013, 03:05:55 pm »
Щом тя манипулира, родителите да опитат със същото, за да могат да я откъснат от него и да я изпратят в чужбина.
Нещо от рода, че ще получи това, което иска при условие, че.... да кажем завърши някаква специализация в чужбина. Но да не звучи като натиск.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #48 -: Юли 04, 2013, 04:47:11 pm »
Доколкото опитът ми показва, в подобни ситуации помага най-много поемане на отговорности и много работа, колкото по-широко им е около врата, толкова повече глупости мислят
Иначе те са по-манипулативни от всички наоколо, именно защото са способни на крайности, а хората около тях-не

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #49 -: Юли 04, 2013, 04:48:04 pm »
В рождената й карта Хирон е на Дсц.
От опит съдя, че Хирон по осите идва малко в повечко.
На мен ми е в съвпад с Иц, опозиция Уран(у1). Майка ми има душевно заболяване, което силно се отразява и в моя живот.
При мен ситуацията наистина е въпрос на избор - ако отдам живота си на нея и заболването й, аз умирам - душевно, духовно, а предвид болестта и проявленията й, може и физически. Тя е агресивна единствено спрямо мен.
Трябва да избирам между себе и и мой път и нея.
Много труден избор. Ако избера нея - умирам. Ако избера себе си - болестта й се задълбочава, обричам я на гибел. Тази опозиция направо ме раздира на моменти и осъзнавам, че ако не я контролирам някак, ще полудея и аз. За щастие имам силен 8 дом. Няма случайности, ако ти е дадено нещо трудно, все ще има подкрепа, за да го издържиш. Ако не е бил 8 дом в рождената ми карта, досега да съм мръднала и аз с акъла. Но някак се справям, осъзнавам, че трябва да се оцелява и това е, нямам избор, защото ми се живее зверски, обичам живота, макар и труден.
Това е, привидно болните ще вкарат в лудница здравите.

Папи е чела Кастанеда, по мненията й съм убедена, че е наясно с енергията, която децата отнемат от родителите и как несъзнателно те се опитват да си я върнат. Чрез прегръдка, чрез други методи и т.н.
При майка ми има много фактори, изследвам я според всякакви гледни точки, за да си го обясня някак това поведение. И намирам в Кастанеда някакво обяснение защо толкова зверски тази жена ме мрази и обича, маникални чувства, с които не може да се справи, саморазрушава се или се опитва да ме убие физически, психически, всякак.

Навярно и при това момиче има подобен избор - аз/партньорите.

Разгледала съм карти на много хора с душевни болести. В много от тях Хирон играе някаква роля. При майка ми е в съвпад с Луната, каре Нептун.
При това момиче също има аспект на Луна и Хирон - квадрат и половина. И опозиция Нептун.
В момента транзитен Хирон е стъпал на Южен възел.

При нея Луната е у7, Хирон е в знак на Луната, има и опозиция към Нептун.
При майка ми има подобно саморазрушително поведение. Физически е здрава като бик, но е изпаднала в някаква депресия, с която се опитва да ме манипулира. Опитите й за самоубийство се свеждат до нехранене, постоянно гълтане на всякакви хапове. Тя не иска да се самоубие реално. Иска да загърбя своя живот и да направя това, което тя желае - да съм до нея. А когато съм до нея, избуява желание да ме убие.

Според мен това момиче също се "самоубива" с цел да манипулира.
Хирон се оказва доста силен.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #50 -: Юли 04, 2013, 05:03:49 pm »
Ема  :)
Ще се радвам да си поговорим за кастанеда, макар че другите ще ни заклеймят сериозно-да си готова :)

За енергията и родители/деца-не е точно така
Става въпрос повече за магическа енергия, не толкова за жизнена
Тоест майка-магьосник ще има и ще усеща липсата
Обикновена майка почти нищо няма да усети, доколкото всеки човек е роден магьосник

За хирон си права-моят е в седми и си проявява..проявите :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #51 -: Юли 04, 2013, 05:24:36 pm »
Папи, ние сме от бунтовните уранички(истерички).  ;D Забелязвам, че и ти вземаш от всяко нещо извод и го приобщаваш към разбиранията си. Това са ми наблюденията от мненията ти.

Прочетох няколко книги на Кастанеда, не са всичките, но не са и малко. Не мога да ти кажа кои точно са(не помня заглавия на книги, филми и като цяло не съм много системна в запомнянето на четива).

За майка ми имам някакви съмнения. Откакто се разболя, страхотни медиумни и ясновидски способности има. Заковава ме със сънища, мисли, предчувствия. Има страховити попадения.
Често ми се обажда по телефон, за да ми каже, че имала усещането/видяла е в мислите си, че в този конкретен момент слушам някаква песен. Обикновено е забравена от Бога и хората тази песен, но на мен ми е хрумнало да я послушам. Някак... малко е стресиращо това.  :o
На моменти имам усещането, че постоянно ме наблюдава, макар да не живеем заедно.
Не знам как се пренася при мен, какво прави, просто ясновидство ли е, но болестта й отключи страшни неща.
По тази причина, а и от разговори със заклет кастанедец съм склонна да вярвам, че си иска енергията.

Аз не съм фен на Кастанеда, просто любопитстващ елемент съм.
Имах няколко изживявания и при опит това със сънищата ми се получава на моменти, но навлизането в материята е било от любопитство. Контактувам всеки ден с кастанедец.  ;D

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #52 -: Юли 04, 2013, 06:02:32 pm »
Папи, ние сме от бунтовните уранички(истерички).  ;D Забелязвам, че и ти вземаш от всяко нещо извод и го приобщаваш към разбиранията си. Това са ми наблюденията от мненията ти.


Какво имаш предвид?
Всеки по-изграден характер прави така, лесната промяна и смяна на нагласа е характерна за младите
И тука ние двете попадаме в различна графа :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #53 -: Юли 04, 2013, 08:02:22 pm »
Имам предвид, че търсиш отговори, истината, разучаваш, но не се доверяваш сляпо на всичко.
Имаш своя концепция, която обогатяваш, допълваш. Не сменяш, а обогатяваш.
Може би не ме разбра нещо правилно. Или аз теб.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #54 -: Юли 04, 2013, 08:39:10 pm »
М/у другото относно майка ти-може нищо всъщност да й няма, само да се опитва да те манипулира
А може да е тежка критическа и да й мине, тия способности винаги да са дремели и сега да са проявени
Ако искаш-сложи карта

За кастанеда-и аз не съм фен, всичко е въпрос на практика :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #55 -: Юли 04, 2013, 09:02:31 pm »
Ето картата й.
Папи, тя е с доказана душевна болест.
Болестта се разви, когато окончателно взех решение да следвам моя път в живота. Тогава се влоши до степен чуване на гласове, халюцинации и всички останали екстри на душевните болести.

Втората карта е от приблизителен период на диагностициране.

По-късно ще коментирам.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #56 -: Юли 04, 2013, 09:41:58 pm »
Тази карта малко ме обърква
Всичко, което си изброила горе, сигурно оказва влияние, плюс слв в пети, с марс и сатурн там, а съвпадът юпитер/плутон е много силен-аспектира тези в пети
Силните и крайни чувства към децата щеше да ги има независимо от болестта й, юпитер е у6, плутон-у5

Обаче винаги съм мислила, че има ли положителен аспект, има изход
При нея няма нито една точка без положителен аспект, а имаме трайно, сериозно заболяване
При това положение можеше да е вманиачена по нещо друго, защо не пари, или изобщо-имане, изкуства, и да не се стига до болест-а не-да притежава децата

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #57 -: Юли 05, 2013, 01:49:17 pm »
Сега-мания обикновено е обобщаващо за биполярно разстройство, циклофрения
Характеризира се с редуващи се периоди на еуфория и депресия, меланхолия
Има някаква зависимост - при високо кретивни, общителни, творчески и дори гениални хора, честотата на заболеваемост е по-висока
Както и шизофрениците по правило са доста интелигентни

Относно агресията към теб-едва ли е било заради теб самата, вероятно е проектирала нещо, или просто си била близо

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #58 -: Юли 09, 2013, 01:04:22 pm »
А дали си изследвала картата й откъм мидпойнти, арабски точки-за повече признаци на описаното държание и заболяване?
Трудно ми е през тел с картите...

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #59 -: Юли 11, 2013, 11:50:21 pm »
Близо е Сатурн, ама още ли тик-така? Брей, обикновено за него по-малък обхват забелязвам (даже най-вече на точен и като се отласква, особено на специфични фази), ама май има логика, че ретрограден като се връща и да помачка още...   

Нали знаеш саде-сатито - знак преди и знак след = 7,5 години цветя и рози ;).

Тъй вярно. Едно такова и Юпитерово да бяха измислили.

Скептична съм относно съвети за външен натиск и опити за хитруване с нея, полетът на Венера/Плутон към дъното мисля, че никой не може да спре. А може би не е и нужно.
« Последна редакция: Юли 11, 2013, 11:53:06 pm от sunrain »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred