Автор Тема: мидпойнти - въпросче  (Прочетена 3061 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
мидпойнти - въпросче
« -: Юли 12, 2013, 03:09:23 pm »
някой забелязал ли е орбисът колко може да е - на теория - 2*, ама...наблюдения?
сега с моринус като гледам - моят меркурий един единствен аспект със сатурн
проста работа, та сега му търся подкрепящи мидпойнти :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: мидпойнти - въпросче
« Отговор #1 -: Юли 15, 2013, 09:56:58 am »
Интерпретация на мидпойнтите на руски език http://www.argo-school.ru/shkola/gamburgskaya_shkola_astrologii/zvyozdnyih_vliyaniy/zvyozdnyih_vliyaniy/

ето още на английски http://www.cafeastrology.com/astrologytopics/meaningsofmidpoints.html
« Последна редакция: Юли 15, 2013, 10:05:06 am от Satin »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: мидпойнти - въпросче
« Отговор #2 -: Януари 24, 2014, 11:58:05 pm »
Някой има ли наблюдения /личен опит от транзити на външни планети,Юпитер и Сатурн върху МП Слънце /Луна и ВЕнера /Марс ?
И вземате ли ги в предвид и по натал ,и при транзити към тях ,при синастрия ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мидпойнти - въпросче
« Отговор #3 -: Януари 25, 2014, 07:12:11 pm »
Навремето опозицията Сатурн/Уран върху мидпойнта Венера/Марс в 29 гр. Риби не ми донесе нищо, никакви събития.
Наскоро Сатурн направи опозиция към мп Слънце/Луна в 20 гр. Телец - показа истинското лице на партньорствата, но и в обкръжението ми има хора с такива проблеми, така че по-скоро идва отвън (от другите към мен), отколкото отвътре.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: мидпойнти - въпросче
« Отговор #4 -: Януари 25, 2014, 07:52:37 pm »
Нещо подобно се наблюдава и около мен при тр. Сатурн опоз. МП Слънце/Луна - лъсват един след друг проблемите във взаимоотношенията на близки хора, без да има каквото и да е пряко значение за мен самия, но пък от друга страна ретроградието на Венера в знак на Сатурн е може би главния виновник за случващото се там. Все пак Сатурн ще тръгне назад и ще повтори още дваж аспекта, така че е и рано да се каже повече.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мидпойнти - въпросче
« Отговор #5 -: Януари 25, 2014, 08:04:44 pm »
А за това ретроградие въобще не ми се говори - лъсна толкова потребителско и грозно отношение, че просто нямам думи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: мидпойнти - въпросче
« Отговор #6 -: Януари 25, 2014, 10:14:36 pm »
Благодаря ,за споделеното.
Попитах ,защото се опитвам да си обясня някои ситуации ,изживявания в периода с мен ,около мен-нямам твърди аспекти към Светилата,лични планети ,главни оси ,единствено Уран/Плутон са върху МП Слънце /Луна .Взаимоотношенията са нестандартни ,палави ,бързо започват и почти толкова бързо приключват,накъсани,егоцентрични,с акцент на "чужбина"/Водолей/Уран на АСЦ,но и обсебващи,"тайни";има и проявление върху здравето,родителите ми .
Сатурн върху МП Венера/Марс -"шепот" от миналото по Венера и Марс,тягостно,бавно ;стагнация и в работните взаимоотношения ,финанси.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: мидпойнти - въпросче
« Отговор #7 -: Януари 26, 2014, 12:23:42 pm »
при точен съвпад на тр Юпитер с МП Юпитер/Уран получих неочаквана сума пари- подарък от мама, с които си закупих билет отиване и връщане за чужбина
тр Плутон септември беше точен съвпад с МП Слънце/Луна за пореден път, а тр Венера съвпад с МП Венера/Марс- отново получих голяма сума пари-  от мама и от моя мъж

Akruks,има ли по натал планета/и върху тези МП-ти и Венера/Марс правят ли аспект ,за Слънце и Луна знам че имат ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“