Автор Тема: Рождена карта таро  (Прочетена 10557 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Рождена карта таро
« -: Юли 27, 2013, 10:47:46 pm »
Изида като каза колко мистика има в тези карти и колко време се учат, взех да търся информация и попаднах на тема за определяне на рождена карта таро
Най-лесно е да копирам каквото намерих, но ще изчакам Изида да се изкаже, пък и който друг знае за какво иде реч :)

П.п. Моята карта ме описва доста точно

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Рождена карта таро
« Отговор #1 -: Юли 27, 2013, 10:52:08 pm »
Ще кажете, че съм фаталист, обаче рождената карта на детето съответства астрологично на луната ми, а на мъжа-на моя марс

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Рождена карта таро
« Отговор #2 -: Август 01, 2013, 07:44:35 pm »
Как се определя това чудо?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Рождена карта таро
« Отговор #3 -: Август 06, 2013, 10:06:57 am »
Папи, къде има инфо за това?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Рождена карта таро
« Отговор #4 -: Август 06, 2013, 12:29:33 pm »

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Рождена карта таро
« Отговор #5 -: Февруари 11, 2014, 02:02:19 pm »
Аз, личн, използвам само големите аркани, за да видя духовното израстване, духовното, небесното и земните предназначения. Относно декадите на Таро, пак използвам големите аркани по почина на един приятел, таролог и езотерик от Украйна.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12461
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Рождена карта таро
« Отговор #6 -: Февруари 11, 2014, 02:35:17 pm »
Калкулатора за рождена карта не работи, жалко, стори ми се интересно. Мисля, че бях срещала някъде, че моята е Колесница.  :012:


Едит: Намерих как се правят сметките, не само за рождена карта, но и за някакви други: http://www.biddytarot.com/tarot-birth-cards/ Нацвъкала съм едни Луни и Отшелници.  :D :D :D :D А колесницата явно от нещо друго я помня аххаах.  :D :D

Thunder,а защо излизат две карти таро,като си задам датата на раждане ?!? ::)

Не ,че мога да ги тълкувам ,но защо 2  ;)


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Рождена карта таро
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2014, 02:48:28 pm »
Моята карта на Съдбата ми е Магът, а на мъжът е Жрецът,таман :D
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Рождена карта таро
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2014, 02:51:19 pm »
Едит: Намерих как се правят сметките, не само за рождена карта, но и за някакви други: http://www.biddytarot.com/tarot-birth-cards/


:-\  Моите са дявола и влюбените. :012:



"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12461
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Рождена карта таро
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2014, 02:52:12 pm »
Това е виждането на някаква школа, забравих коя, че първата карта показва личността ти в сегашният живот, а втората е същността на душата ти. Втората карта се получава като се редуцира сбора от първата, но това е, ако ти се е паднала карта след 10, при теб 11. Значи за 11 - 1+1 = 2 - картата на душата е 2.

Това, което ти имаш, е една доста идеалистична комбинация. Чиста по природата си някак, няма грам егоцентризъм в нея. Карата на личността ти е Справедливост, така че се старае към хармония и еквивалентност. Има го този момент при справедливостта, че в едната ръка държи меча, в другата - везните, нали. Така че дали чрез книга, чрез силата на словото или чрез меча, справедливостта, идеала за справедливост, трябва да е обслужен. Тук идва противопоставимостта с Жрицата, която е карта на душата ти, защото жрицата е пасивна - тя си седи на трона и си пази тайните, които са зад завесата. Тя просто мистериозно омайва. Това, в което Жрицата и Справедливостта биха си подали ръце е търсенето на баланса и спокойствието.

Thunder,благодаря за тълкуването  :58:

Ха,много "познавали " тези карти и отразяват темперамента и на астрологичната карта  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Рождена карта таро
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2014, 05:42:18 pm »
Тъндъре, много интересен начин на смятане. Ама то едни луни и отшелници ми се паднаха малиии  :012:... По метода на Кабала пък съм жреца. А по дата на раждане съм императрицата... Все интересни карти, които отразяват различни аспекти от аз-а ми.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Рождена карта таро
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2014, 06:37:54 pm »
Вещер, две отшелническо-лунни ставаме.  :85: :85: И ни е много 'убаво тъй, нали?  :012: :012:

Е, че хубаво ни е  :012:. Ние нямаме проблеми с другите, те имат проблеми с нас  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Рождена карта таро
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2014, 11:58:24 am »
Калкулатора за рождена карта не работи, жалко, стори ми се интересно. Мисля, че бях срещала някъде, че моята е Колесница.  :012:

Този калкулатор на рождена карта от сайта си работи, ама няма общо със софистицираните сметки, дето ти си ги изнамерила  :) едва ли върши много работа - практически ти изкарва картата, която съответства на управителя на деканата, в който ти попада Слънцето - Слънце в първи десет градуса на Везни - Луна във Везни (двойка мечове), Слънце в последните десет градуса на Лъв Марс в Лъв - 7 нещо си, Слънце в последни десет градуса на Телец - седмица нещо си.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Рождена карта таро
« Отговор #13 -: Февруари 12, 2014, 12:30:18 pm »
Пък по калкулатора на Бурната излизат номер 14 (това Умереност ли се превежда или Въздържание) и номер 5 - това май е Папата. За 14-ката пише, че е Скорпион, а Папата е Овен. Задръстеният ми Марс е напълно реабилитиран.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Рождена карта таро
« Отговор #14 -: Февруари 12, 2014, 12:47:57 pm »
Може, не споря :-*. Ей от тук го видях, а моите си карти са вкъщи...
De omnibus dubitandum est