Автор Тема: Птичето на рамото  (Прочетена 13140 пъти)

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Птичето на рамото
« Отговор #30 -: Март 07, 2022, 11:46:15 am »
Венера и Юпитер са ми на 2 градуса разлика в Близнаци. Това не го броя точно за съвпад. В знак и дом, в който нямат особени достойнства са - 11. За да се получат планирани от мен неща, които съм поискала - работа, екскурзия, придобивка, винаги е трябвало много да се трудя.
 Интересен факт, който забелязах - имам познат, колега от университета, много голям късметлия винаги е бил. Не ми се изреждат случки, но са много във всеки аспект от живота. Дечицата му се родиха онзи ден, на съвпада Юпитер-Слънце.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Птичето на рамото
« Отговор #31 -: Март 07, 2022, 03:09:35 pm »
Лисана, Юпитер в 11 дом има достойнство, това е неговия дом на радост, в дневна карта е добре, но това че е в знак на заточение, няма максимално да проявява своята същност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Птичето на рамото
« Отговор #32 -: Март 08, 2022, 11:41:23 am »
В натала имам съвпад на Юпитер У8 с Венера У1, У6 и Слънце У5 в 4-ти дом в лъв, отделно Юпитер е в опозиция към Луната ми. Цял живот е имало хармония у дома. :) Предвид това, че първите 2 планети са изгорени, те не ми носят нужното удовлетворение, за да кажа, че съм човек с късмет, в любовта примерно съм ненадминат Марко Тотев. Преди години спечелих 100 000лв. от лотарията на Божков, ;D но може би и секстилите, които Плутон прави към Венерата и Юпитера ми са си казали тежката дума, както и стелиумът в мунданен 5-ти, свързан с лотарии някакви. Меркурий У2 също е в лъв в съвпад с Венерата ми.
« Последна редакция: Март 08, 2022, 02:55:51 pm от guapa79 »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Птичето на рамото
« Отговор #33 -: Март 09, 2022, 01:45:21 pm »
Въпрос на късмет е всичко, това което не зависи от нашите намерения, воля и действия. Условно и обвързано е в развитието си и от други хора и обстоятелства, среда, които да са в унисон с тях. Ведическата астрология използва и дума на санскрит, която носи това послание. Нарича асцендентът – лагна. Коренът на думата „лаг“ означава да се придържаш или да бъдеш обвързан с някаква среда, хора и обстоятелства. Затова "условията", в които ни е дадено да развием семенцето, са определящи за тях.

Късмет е благоприятната развръзка. Късмет е да срещаш добри хора, любов, съмишленици, сродни души, хора които са в синхрон с теб. Добри хора са всички, чието присъствие създава условия за благоприятна развръзка. Чувстваш се добре с такива хора. Не е достатъчно да обичаш да правиш нещо. Не е достатъчно да направиш всичко, което зависи от теб. Въпрос на късмет е засятото да дава плодове, резултат. Вложеното да ти се отплаща. Без значение е какъв си като човек, какво обичаш и можеш да правиш, ако попадаш в точния момент на неточните хора.

Птичето на рамото включва много такива шансове, които не зависят от нас и създават един по-голям.

За суетата. Именно суетата на попадналия на точното, място, време и хора, го кара да смята, че е сред печелившите, защото е хай по по най, заслужил, постлал си е. Не го отдава изобщо на изтеглен късмет от житейската лотария. Суетата е в основата на това, някой да мъдрува на празна ясла отстрани. Да не вижда по-далеч от собствения си опит и разбирания. Заради суетата се лепят повърхностни етикети и се слагат егоцентрични оценки.

Когато няма синхрон - няма и късмет. Има пречки, блокажи, разминавания, лоши хора, недоброжелатели, които ти подлагат крак.
Тогава дори и на ежедневно ниво се случва средата да е на терсене, като да си купуваш онлайн дреха с капси и след като я изпереш и облечеш се оказва, че нещо те дере и това нещо е миниатюрна остра екстра-бонус, прикрепена към една от капсите, която съвсем не е безобидна. Купуваш си буркан с консерва и се оказва бомбирал и развален. Купуваш си онлайн ароматни свещи, за релаксация и приятен аромат, а като ги пуснеш се оказва, че нещо мирише гадно ...явно изтекъл срок на годност. 

Реално късметът, шансът го предполага моментът, но е въпрос на късмет това, което не зависи от нас, да ни "гледа" благосклонно.
« Последна редакция: Март 09, 2022, 02:48:32 pm от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Птичето на рамото
« Отговор #34 -: Март 09, 2022, 02:27:19 pm »
Съгласна съм с всяка една дума,разбрах го след горчив опит .Уви, безхаберието към трудностите на другите и гордостта на късметлиите е нещо, което вече най-целенасочено наблюдавам.Сития на гладния не вярва-сам си е виновен..За суетата. Именно суетата на попадналия на точното, място, време и хора, го кара да смята, че е сред печелившите, защото е хай по по най, заслужил, постлал си е. Не го отдава изобщо на изтеглен късмет от житейската лотария. Суетата е в основата на това, някой да мъдрува на празна ясла отстрани. Да не вижда по-далеч от собствения си опит и разбирания. Заради суетата се лепят повърхности етикети и се слагат егоцентрични оценки.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Птичето на рамото
« Отговор #35 -: Март 09, 2022, 02:29:47 pm »
Късмет е да не ти падне тухлата на главата, да оздравееш защото е така, да оживееш въпреки това, да стигнеш брега  без да можеш да плуваш - връзка Асц, 11 дом и Юпитер/Светила
Възможностите на всеки се полагат, всички имаме Юпитер
На едни повече и по няколко пъти- фазов Юпитер
Хазарт, риск, Марс, Юпитер във връзка с 5-ти дом- това не е положителната му проява.
Печалба от хазарт, връзка 2, 5, 8 домове, Юпитер, Марс.
Фортуна  също участва в птичето и рамото " „Един път в живота Фортуна почуква на вратата на всеки, но в това време човекът може да е в близката кръчма и да не чуе.“

На мен периодично ми кацат птички, но аз не съм подготвена за тях, така че и от човека зависи и то много.



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Птичето на рамото
« Отговор #36 -: Март 09, 2022, 03:35:55 pm »
Въпрос на късмет е всичко, това което не зависи от нашите намерения, воля и действия. (...)
Стар, толкова хубаво да пишеш ти...<3

//по темата: съгласна съм с всичко написано в този пост. картата ми я имате, подходяща е за пример по темата;

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Птичето на рамото
« Отговор #37 -: Март 10, 2022, 05:48:15 am »
При мен птичето на рамото каца основно, за да се изк.ка на него. За мен остава възможността да съм алхимик, да направя от л..ното органична тор, за да ми е благодатен посева.
Шансове, възможности има, но с оглед на контекста, оставят кофти привкус. Шанс да правя това, което ми се отдава и обичам не съм имала. Шанс да бера плодовете на инвестираното време и енергия - нямам.
Астрологията нямаше никакъв шанс да я забележа, ако имах късмет и действията ми ме водеха от точка А до точка Б, а не се чувствах препятствана. В случай, че на препятствието се гледа като като на възможност. Не напирам да правя астрологични консултации. Няма търсене и интерес за задълбочени и съдържателни астрологични анализи. Тогава, когато споделям опита си като изследовател в областта на астрологията, има такива, които лаят по резултатът от инвестираното време и труд. Що за шанс е да облъчват, това в което си вложил ресурс, професионален подход и отношение, с негативизъм ? Не ми е мечтата на живота да правя мунданни анализи. Вероятно като анализатор съм много добра. Суета, хихихи. Какъв шанс ми е астрологията, не е ясно.  ;)
« Последна редакция: Март 15, 2022, 09:36:22 am от starinthenightsky »

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Птичето на рамото
« Отговор #38 -: Март 10, 2022, 01:25:44 pm »
При мен птичето на рамото каца основно, за да се изк.ка на него. За мен остава възможността да съм алхимик, да направя от л..ното органична тор, за да ми е благодатен посева.
Шансове, възможности има, но с оглед на контекста, оставят кофти привкус. Шанс да правя това, което ми се отдава и обичам не съм имала. Шанс да бера плодовете на инвестираното време и енергия - нямам.
Астрологията нямаше никакъв шанс да я забележа, ако имах късмет и действията ми ме водеха от точка А до точка Б, а не се чувствах препятствана. Не напирам да правя астрологични консултации. Няма търсене и интерес за задълбочени и съдържателни астрологични анализи. Тогава, когато споделям опита си като изследовател в областта на астрологията, има такива, които лаят по резултатът от инвестираното време и труд. Що за шанс е да облъчват, това в което си вложил ресурс, професионален подход и отношение, с негативизъм ? Не ми е мечтата на живота да правя мунданни анализи. Вероятно като анализатор съм много добра. Суета, хихихи. Какъв шанс ми е астрологията, не е ясно.  ;)

Като цяло си много добра, ако трябва да избирам астролог бих отишъл при теб.
What you know about rolling down in the deep?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Птичето на рамото
« Отговор #39 -: Март 10, 2022, 01:50:18 pm »
Ура ! Най-после синхронност. Слава на обстоятелствата, на калинките и птичките.  ;)  :-*
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Птичето на рамото
« Отговор #40 -: Март 10, 2022, 02:38:07 pm »
Синхроничност винаги е имало, но тя не е достатъчна за птиче. Конкретен човек е важен понякога може да е  определящ, но понякога може да е само птича песен на деня.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Птичето на рамото
« Отговор #41 -: Март 10, 2022, 04:31:27 pm »
Чакам Венера да се гмурне в риби,и Юпитера ми да я ощастливи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Птичето на рамото
« Отговор #42 -: Март 10, 2022, 07:49:45 pm »
Аз не чакам, ей така като Бърнард, съм си и птичето, и рамото. ;)

" Хората винаги прехвърлят вината на обстоятелствата, в които са попаднали.
Аз не вярвам в обстоятелствата. Хората, които владеят света, са онези които гледат само напред и нагоре, търсят обстоятелствата, които са им изгодни и ако не ги намерят - просто ги създават."
Бърнард Шоу
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Птичето на рамото
« Отговор #43 -: Март 10, 2022, 08:20:47 pm »
Ех,Рени.....ми то нали е до натал.
"Роди ме мамо с късмет,па ме хвърли на смет."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Птичето на рамото
« Отговор #44 -: Март 10, 2022, 08:39:18 pm »
Да, Сафо. И до следване на натала.  ;)

Моята леля е родена близо до бунището, като каза смет, но е с късмет. Родена е с голям кардинален кръст в ъгловите домове. Въпреки, че рано остана вдовица и към момента е човек, който създва обстоятелствата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“