Автор Тема: Птичето на рамото  (Прочетена 13218 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Птичето на рамото
« Отговор #15 -: Февруари 27, 2022, 11:04:19 pm »
Хей, птиче ...къде си бе, да не летиш от Юпитер ?  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Птичето на рамото
« Отговор #16 -: Февруари 27, 2022, 11:39:35 pm »
Хей, птиче ...къде си бе, да не летиш от Юпитер ?  ;D
Долетя бялата лястовица,морна от дългия полет, се отпусна на жицата.Заваля дъжд като маргарит ,тъмният облак се разкъса,слънцето се показа срамежливо ,а после завладя небето.Лстовичата душа се окрили,па понадигна морни криле,за да отлети до чакащото я рамо..Но уви ,електрически ток разтърси капките по перата и изпепели бялата лстовица.  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Птичето на рамото
« Отговор #17 -: Февруари 28, 2022, 09:36:19 am »
Е, точно, когато Юпитер се "самозастреля",  да се търси птиче от неговата стряха е свръхоптимистично- ха, ха.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Птичето на рамото
« Отговор #18 -: Февруари 28, 2022, 10:10:07 am »
Е, точно, когато Юпитер се "самозастреля",  да се търси птиче от неговата стряха е свръхоптимистично- ха, ха.
Ще дойде мировия съвпад Нептун/Юпииитер в Риби и може бялата лястовичка да възкръсне,амин ;D Всъщност не е смешно. :-X

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Птичето на рамото
« Отговор #19 -: Февруари 28, 2022, 11:09:46 am »
Мир- Венера, женска планета.
Просперитет, плодородие, Цар- Юпитер, мъжка планета.
Техният цикъл може да търси тази посока, заради тяхната умерена природа.

Цикъл Юпитер/Нептун няма връзка с мир, не е в техните компетенции като обмен. Свързан е със системата вярвания, философия, духовни учения, които са прогресивни и се материализират в големи, мащабни финансови проекти. Назад във времето в исторически план може да се провери.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Птичето на рамото
« Отговор #20 -: Февруари 28, 2022, 03:49:38 pm »
Вие май също имате нужда от птиче.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Птичето на рамото
« Отговор #21 -: Март 04, 2022, 06:04:56 am »
какви птици по-точно? ;)
добре де,значи някой/всеки със съвпад Венера/Юпитер и/или друг плавен аспект е облагодетелстван?
По натал имам тригон Венера=Юпитер,нямам грижи(за сега)в някои области от живота ми,въпреки,че нито Венера е добре ,в дневна карта над хоризонта,вечерница,невидима,а Юпитер в лош дом,упр.8ми,под хоризонта  ,значи са зле отвсякъде.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Птичето на рамото
« Отговор #22 -: Март 04, 2022, 07:29:43 am »
Значи теорията не е препоръчително да се приема безусловно. Доказва го опита ти. Правила може и да има, но винаги има и изключения, вероятно заради различният контекст.
Птичето е шанс, късмет за нещо. Всеки, който има аспект на Юпитер с лична планета - "участва" в синодичен цикъл с Юпитер - полусекстил, секстил, тригон. Дори и с напрегнат аспект - полуквадрат, квадратура, опозиция, квадрат и половина. Може да му кацне птичето на рамото. Може и да не го осъзнава, но е роден със сребърна лъжичка, орисан от добра фея - има инстинкт за птичетата и в заплетена, трудна ситуация, му се дава възможност, има сетива за тях - за благоприятна развръзка. 

Или антис на Юпитер с лична планета.
« Последна редакция: Март 04, 2022, 08:12:57 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Птичето на рамото
« Отговор #23 -: Март 04, 2022, 06:59:03 pm »
Значи теорията не е препоръчително да се приема безусловно. Доказва го опита ти. Правила може и да има, но винаги има и изключения, вероятно заради различният контекст.
Птичето е шанс, късмет за нещо. Всеки, който има аспект на Юпитер с лична планета - "участва" в синодичен цикъл с Юпитер - полусекстил, секстил, тригон. Дори и с напрегнат аспект - полуквадрат, квадратура, опозиция, квадрат и половина. Може да му кацне птичето на рамото. Може и да не го осъзнава, но е роден със сребърна лъжичка, орисан от добра фея - има инстинкт за птичетата и в заплетена, трудна ситуация, му се дава възможност, има сетива за тях - за благоприятна развръзка. 

Или антис на Юпитер с лична планета.
Стар,много полезно,благодаря!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Птичето на рамото
« Отговор #24 -: Март 04, 2022, 07:26:33 pm »
Засега не мога да кажа, че Юпитер ми носи някакъв особено голям късмет, въпреки, че Слънцето ми е в Риби - къде носи, къде отнема. Надявам се, когато мине през Слънцето, тогава да донесе нещо хубаво. Като цяло, Юпитер ми е най-слабата планета в картата, тъй че чудеса не очаквам.
Ето, след Новолунието в съвпад с Юпитер в секстил с моя Венера, аз в момента съм с 39 С.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Птичето на рамото
« Отговор #25 -: Март 04, 2022, 07:50:22 pm »
Значи теорията не е препоръчително да се приема безусловно. Доказва го опита ти. Правила може и да има, но винаги има и изключения, вероятно заради различният контекст.
Птичето е шанс, късмет за нещо. Всеки, който има аспект на Юпитер с лична планета - "участва" в синодичен цикъл с Юпитер - полусекстил, секстил, тригон. Дори и с напрегнат аспект - полуквадрат, квадратура, опозиция, квадрат и половина. Може да му кацне птичето на рамото. Може и да не го осъзнава, но е роден със сребърна лъжичка, орисан от добра фея - има инстинкт за птичетата и в заплетена, трудна ситуация, му се дава възможност, има сетива за тях - за благоприятна развръзка. 

Или антис на Юпитер с лична планета.
Стар,много полезно,благодаря!

Cool
What you know about rolling down in the deep?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Птичето на рамото
« Отговор #26 -: Март 04, 2022, 10:53:29 pm »
Аз съм от късметлиите като цяло в живота, случват се нещата без особен зор. Малко любовната тема ми е проблемна, ама това да е кусура.
Онзи ден излязох късно от вкъщи с риск да закъснея за работа, след  стотина метра чувам клаксон- бащата на един от бившите ми ученици предложи ме закара и даже подраних.
Дърпах се да ходя на онова обучение, то се оказа със супер ненатоварена програма, хубав хотел и разходка до любим град. Може да са дребни неща, но оценявам, когато минусите стават плюс без особени усилия от моя страна .
Доколкото знам , имам добре поставен Юпитер, аспектиращ Слънце, Марс, Венера.
Виж, транзитите му нищо ме ми носят, даже действат с обратна посока.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Птичето на рамото
« Отговор #27 -: Март 05, 2022, 12:30:11 am »
Аз гледам на късмета вече по-всеобхватно.

Късмет за мен е човек да има дом. Късмет е да се роди в добро семейство и да има необходимите, и добри условия за живот. Късмет е да получи добро образование. Късмет е да работи нещо, което харесва и му носи удовлетворение. Късмет е да среща истински и добри хора. Късмет е да не му липсва нищо в анатомично-физиологичен план...

За мен това е късметът. Всичко останало е суета и гонене на вятъра...

И погледнато така, на фона на милионите бедни дечица в Африка, Сомалия и пр. - повечето сме късметлии.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Птичето на рамото
« Отговор #28 -: Март 07, 2022, 10:10:58 am »
късмет е да живеем в мир със себе си и светът
късмет е да си здрав,нищо да не те боли за да се радваш на късмета си
късмет е да имаш до себе си хора,които те обичат и са истински приятели,с които да споделиш късмета си :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Птичето на рамото
« Отговор #29 -: Март 07, 2022, 10:28:16 am »
За да кацне Птичето, първо е нужно рамо.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“