Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 49029 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #30 -: Март 20, 2014, 07:45:13 pm »
не бе мила, ето я картата - преди да променя минутките - датата на смъртта на баща ми - само ИЦ е в/у прогр Слънце, но няма нулев градус. Всъщност, аз за баща ми винаги съм гледала МС - не знам защо - така го усещам.
Е те нали ИЦ и МЦ вървят заедно бе мила, затова съм писала родителската ос
а иначе на самата дата имаш тр Плутон в 4д в съвпад с Меркурий У4, СЛВ също е транзитирал в 4д и показал настъпващи промени в дома
ако го поставим по Мц баща ти, то Нептун У1 за него е в негов 8д, в който на датата са били тр Уран и тр Марс

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #31 -: Март 20, 2014, 07:49:28 pm »
ето и при смъртта на баба ми - за мен тя беше моята майка и след това събитие цялата основа под мен рухна ... е, не беше за дълго де, ама .. все пак. И 2 два месеца по-късно рожденната ми майка зае мястото на баба ми вкъщи, но не и в сърцето ми де.
на баща ти майка ли е била?
както и да е, описана е от 1д, като 10-ти от 4-ти, майката на баща ти
Слънцето У1 съвпад с Иц в картата

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #32 -: Март 20, 2014, 07:59:14 pm »
ами така пише бе ... аз съм като папагал и после опитвам да навързвам :) - Плутон давал проблема, пък секстила ме е спасил, е, и Юпито е помогнало де.

Освен да спра да се втилясвам с тези минутки :) Ама пък при прогресиите и дирекциите 1 градус си е година и допустим орбис ...
Къде го пише това нещо, че Плутон в секстил с АСЦ показва проблем при раждането за човек, както и опасност за живота му по време на раждането му?  Казах ти, че аз имам съвпад нс АСЦ с Плутон и съм се родила толкова леко и безпроблемно, че майка докато се усети, че ражда, а баща ми докато събуди през нощта единствената акушерка в селото, то наполовина съм излязла, както писах вече  2 седмици преди термина
били са на гости на приятелско семейство за риба, а майка ми се ядосваше, че съм била припряна по рождение и по тази причина цял живот ще ми пише в документите, че съм родена в някакво си село, а не в града където са живели
И ако обичаш, не ми пиши на "бе"!

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #33 -: Март 20, 2014, 08:09:47 pm »
не, за проблеми в раждането съм чела само като аспект асц с плутон.

както и да е, много съм ти благодарна за указанията относно прогресивните куспиди в 29-0 градуса. Това наистина, ама съвсем точно вече си пасва с останалите събития в живота ми. Часа се измести с 3 мин, осите се изместиха с 1 гр и мъничко и сега вече нещата си пасват.

за "бе"-то - извинявам се, ако е прозвучало неприятно - аз го използвам в милия му смисъл, ама няма как чуеш оттенъка на гласа ... за съжаление, затова ... се извинявам за несъобразителността си.

 O:-) O:-)

ще прегледам сега и дирекциите как се получават

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #34 -: Март 20, 2014, 08:20:13 pm »
не бе мила, ето я картата - преди да променя минутките - датата на смъртта на баща ми - само ИЦ е в/у прогр Слънце, но няма нулев градус. Всъщност, аз за баща ми винаги съм гледала МС - не знам защо - така го усещам.
Е те нали ИЦ и МЦ вървят заедно бе мила, затова съм писала родителската ос
а иначе на самата дата имаш тр Плутон в 4д в съвпад с Меркурий У4, СЛВ също е транзитирал в 4д и показал настъпващи промени в дома
ако го поставим по Мц баща ти, то Нептун У1 за него е в негов 8д, в който на датата са били тр Уран и тр Марс

аз не оспорвам транзитите, но от тях аз не знаех как мога точно да определя минутите на раждането, а това, което ми казахте ти и Лили за мен в момента има по-практическа стойност. Може би с времето и аз ще мога като вас, но за сега не е така :)


ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #35 -: Март 20, 2014, 11:43:45 pm »
Долу си прилагам размислите по ректификацията на моята карта. На друг ректификация така не мога да направя, защото при мен подозрителността относно проблема се породи още като се запознавах с наталната характеристика на картата. Затова използвах и нея, за да я ректифицирам. После вече използвах няколко събития и метода на транзитите. Проблем при мен и тези методи, които приложих е, че те могат да дадат някаква добра орентировъчност, но не могат да бъдат абсолютно точни. Трябва ми абсолютна точност поради факта, че наталните ми планети  стоят по куспидите на домовете и не се знае кое къде е.  :91: Девата ми се побърква направо.  :91: Пробвах ги тези математически методи, но много издъхвам просто на тях, математиката не е за мен - колкото и да се мъча, губя се в изчисленията, обърквам нещо, получавам някакви числа, които после не знам къде да ползвам.  :012: :012: :012:

Писаният ми час на раждане е 12:00. Още преди известно време установих, че просто не работи. Не работи дори и от гледна точка на натална характеристика.
С него съм с една домошарска Луна в 4 дом. Хауръд Саспортас в книгата Светилата казваше, че сме изключително лесно възприемчиви  и допускаме да бъдем оформени от ценностите на обществото, културата, майката, в дома на Луната. Свързва го с най-силните копнежи, също така и наличието на големи възходи и спадове в дома на Луната. Да, обаче при мен възприемчивостта и копнежите са повече по пети дом, отколкото по четвърти. Семейната среда има своето значение, но за голям процент от хората, които познавам, тя има много по-голямо значение, отколкто има за мен.

После Венерата - със стария час твърдо стояща в 11 дом, но съм абсолютно сигурна, че е в 12. Просто така се случва на любовния фронт, че винаги има някаква форма на жертва. Винаги подхождам с една тъпа Нептунова идеалистичност. И винаги накрая ме прецакват. Едва ли е само от едно ДЦ Риби, не всеки с ДЦ Риби  е така. Нептун няма аспект с Венера - биха могли на сключат куинкос, но за толкова силно и изразено влияние като това, за което говоря, тази повече от 5 градусова орбиса едва ли е виновник - тя е твърде широка.  ;) Любимите ми, така да ги наречем, все по някакъв начин са недостъпни.

Занимавах се с транзитите, че поне това мога да направя. Разчертах си една таблица. По хоризонтала написах датите на важните събития, за които говоря, по вертикала написах градусите, в които е възможно да се намира асцендента. Във всяка клетка, след проверка на транзитите, с които работя, нанасям планетите, които са близо до куспидата и биха могли да направят аспект с нея. Нанасям и дали трябва да мръдна напред или назад часа, за да може да направят точен аспект.  Използвах и ПФ-а и Вертекса като точки.  Това, което започва да ме притеснява е, че принципно съм мръднала часа с 21  минути назад и след като нанесох всичко в табличен вид, установявам, че би трябвало да мръдна куспидите с още градус-градус и половина назад, т.е още по- назад и във времето.  :-\ :-\ :-\  Нормално ли е и възможно ли е да има толкова голяма разлика след като все пак работя с час, който намирам в болничен документ?  ::) ::) ::) Просто нещо не мога да си представя какво толкова може да се е случило в родилното, че да не ми запишат  часа 20 минути след като съм се родила … Някой има ли опит и  наблюдения в тази насока?  :017: Може ли така да стане?  :012:

« Последна редакция: Март 20, 2014, 11:49:30 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ректификация
« Отговор #36 -: Март 21, 2014, 06:11:58 am »
Тъндъре, възможно е. Горе-долу, толкова е разликата 10,15,че и 20 минути. Все пак, не забравяй,че целта е да извадят детето, да се разреве, да го измият и тогава ще погледне часовника и ще каже кога се е родило
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #37 -: Март 21, 2014, 08:20:23 am »
Тъндър, защо да не може ..... майка ти няма ли по-ясна представа? Да не би да е имало някакво мотане, някой да се е заблял - я сестра, я акушерка, я лекар - не знам кой вписва данните. Пък и каква е гаранцията, че въобще са написали верния час? Може всичко да е било ОК, никой не е обръщал по-особено внимание на вас с майка ти и просто да не са си свършили коректно работата. Абсолютно е възможно.

В това, което си описала - табличката от транзитите - отчиташ само към асцендента, така ли?
« Последна редакция: Март 21, 2014, 08:22:21 am от Happy58 »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ректификация
« Отговор #38 -: Март 21, 2014, 08:39:44 am »
Продължавам с опитите по моята карта.Затова да ви попитам един нов въпрос-тр.Нептун(У8) опозиция АЦ и тр.Уран квадрат Марс,показатели ли са за операция?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #39 -: Март 21, 2014, 11:00:32 am »
Продължавам с опитите по моята карта.Затова да ви попитам един нов въпрос-тр.Нептун(У8) опозиция АЦ и тр.Уран квадрат Марс,показатели ли са за операция?
Тр Нептун още не е достигнал опозицията с моя АСЦ, за да докладвам- чета за този аспект, че може да донесе измама в партньорства, в брака, нали в същия момент тр Нептун ще е кацнал на ДСЦ  ::)
Квадрат на тр Уран У6 с Марс У8 съм имала преди време, но не съм имала здравословен проблем или операция, свързана със здравето- сама и по собствено желание предприех тогава интервенция, свързана със зъбите- извадих си двата предни зъба, които стърчаха напред, съседните им ги изпилиха наполовина и сложих металокерамика- в същото време тр Уран е бил в сходящ съвпад с моя Сатурн У5, У6 в 5д, което показва внезапното ми решение тогава (на една голяма водка Смирноф) да си разкрася зъбите  :012: Беше незабравима Коледа и Нова година- другите мааха покрай мен пържоли, а аз подсмърчах от болка над чиния с попара и внимавах да не ми падне временното полимерно чене :D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #40 -: Март 21, 2014, 11:15:11 am »
Тъндъре, възможно е. Горе-долу, толкова е разликата 10,15,че и 20 минути. Все пак, не забравяй,че целта е да извадят детето, да се разреве, да го измият и тогава ще погледне часовника и ще каже кога се е родило
ами зависи от доста неща, например дали са верни часовниците в родилното
за голямата дъщеря, на която изчезна пулса по време на раждане и я изтеглиха набързо от мен, правиха ѝ сърдечен масаж, бяха ѝ сложили една малка кислородна маска на нослето, измяучи и я настаниха в ковьоз- не са я мили, къпали и мерили на момента
но точно срещу моето магаре имаше часовник на стената и помня колко показваше- времето съвпада с написаното в документите като час на нейното раждане, а часовникът им беше верен, защото още течаха обедните новини по програма Хоризонт

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #41 -: Март 21, 2014, 11:33:34 am »
Продължавам с опитите по моята карта.Затова да ви попитам един нов въпрос-тр.Нептун(У8) опозиция АЦ и тр.Уран квадрат Марс,показатели ли са за операция?

аз съм имала квадрат Уран (У8) с Марс на 12-13 годишна възраст - не съм имала никакви такива интервенции. Марс е във 2. дом, а Уран е минавал през 5-ти.

През Десц те минават заедно - Уран (У8)+Нептун(У10+9) - и правят куинконс към Марс и тригон към Венера - по това време смених гадже и настъпи неяснота в работата ми - едни такива откачени истории и реших да напусна, след което дълго време не можех да намеря нещо нормално - всъщност, докато Уран не е направил секстил с У7, секстил с МС, стъпва върху У1, а Юпи върху ЮЛВ/ПФ (тр Слънце е върху МС, но не знам дали се смята неговия транзит) - доста неща накуп са станали.
« Последна редакция: Март 21, 2014, 11:36:24 am от Happy58 »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ректификация
« Отговор #42 -: Март 21, 2014, 11:38:56 am »
Тъндър,записан точен час е съмнителен за закръгляне . При записването трябва да се отчита човешкия фактор/разбирай възможни грешки,неточности/. При проблемно раждане,в големи болници може и едновременни предполагам на акушерите им е последна грижа да следят часовника ,едва ли се съобразяват,че после ще се правят хороскопи пък може и все да им е тая  .Кое е точното време за записване-когато бебето излезе от ,,фарадеевия кафез,, и се подложи на външната енергия,която запеметява,когато се прекъсне пъпната връв или когато изплаче/поеме за пръв път въздух,прана/.Имам предвид ВИНАГИ има приблизителност.Все пак записания час е полезен като основа за ректификацията която дава това което търсим-чувствителните ,реактивни точки на домовата система .Дадохме достатъчно идеи за ректификация,съветвам уточняването да е от простото и главното към сложното и детайлното .Първо Асц. и МЦ като най реактивни,после другите куспиди за уточняване персоналната домова система-на няки действа Плацидус,на други Кох и т.н. .

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #43 -: Март 21, 2014, 11:49:08 am »
токущо открих още един показател, който може да помогне - нодална ос.

съвпад, точен на СЛВ с Десц - запознавам се с човек, който след това играе много важна роля в живота ми, а по време на съвпада спасява (откупва) живота ми - всичко това се развива в рамките на около 2 седмици - по време на съвпада (новия-от снощи)

по номерология съм свързана с този мъж кармично (той има на мен да ми връща) , но астрологично не знам още как мога да го видя.
« Последна редакция: Март 21, 2014, 11:51:17 am от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ректификация
« Отговор #44 -: Март 21, 2014, 11:59:27 am »
Да започнем отначало
Детето тръгва на училище-съвпад по дир/прогр с к3, аспект по прогр/дир към предполагаемия у3, съвпад прогр/дир с планета в трети, аспект към мц