Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 112177 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #540 -: Ноември 09, 2019, 07:00:29 am »
Благодаря, Стреличка, за обстойния анализ.
Много истина има в написаното от теб, след една лежерна година, пълна с любов и по- лека работа, изведнъж ми се “ стъжни”.
С тая моя Луна явно пустите грижи ще ме съпътстват до живот. Така ми се ще да се грижа и мисля само за себе си, но не - работа, вкъщи, все на някой за нещо се чувствам длъжна.
Отрязах двама близки хора, които не ценят времето и труда ми- ей това ме докарва до лудост. Още го мисля.
С партньора ми все още не можем да постигнем консенсус къде да живеем, той е днес тук, утре там и го устройва тая несигурност, мен ме побърква.
Изживях някакъв абсолютно кошмарен стресиращ месец, и насън мира нямах- скъсвах се да сънувам лоши сънища и се случиха някои неприятни неща.Приемах всички и всичко “ на въпреки “ и всичкия тоя гняв и безпомощност, които излъчвах, ми се връщаха удвоени. Усещах се абсолютно безполезна и без сила да контролирам и себе си, и събитията около мен.
Сега малко се успокоиха нещата, емоционално почнах да се владея.

спокойствие във бурята,можеш го луната ти е докосната от плутон,всичко преминава,безпомощността ще се превърне в смирение и едва тогава ще започнеш да наблюдаваш без да те докосват негативните емоции,във всяка кофти ситуация виж-дай  хубавото ,което предстой  :08:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на възлите
« Отговор #541 -: Ноември 13, 2020, 03:11:13 pm »
Някаква идея за тр. СЛВ през IC?

След по-малко от градус ще направи опоз. с нат. Сатурн/У11 и съвпад с нат. Хирон.

Има известни промени, ремонти в дома.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #542 -: Ноември 13, 2020, 03:29:11 pm »
Някаква идея за тр. СЛВ през IC?
минавал е там преди 19г, какво се случи?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на възлите
« Отговор #543 -: Ноември 13, 2020, 03:37:41 pm »
С нищо определено не мога да го свържа...

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Транзити на възлите
« Отговор #544 -: Ноември 13, 2020, 03:54:35 pm »
Някаква идея за тр. СЛВ през IC?

След по-малко от градус ще направи опоз. с нат. Сатурн/У11 и съвпад с нат. Хирон.

Има известни промени, ремонти в дома.
при СЛВ в 4 дом съвпад нат Сатурн смених дом. Купихме къща. А при точния съвпад с ИЦ се нанесохме в нея.
« Последна редакция: Ноември 13, 2020, 03:56:17 pm от Kleo »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #545 -: Ноември 13, 2020, 04:14:29 pm »
С нищо определено не мога да го свържа...
при мен е преминал през 2012г, по това време бях частна учителка на първолак с увреден слух, който не можеше да посещава занималня заради шума; ходих по това време на екскурзия с група йоги в чужбина, не бях излизала зад граница от 82г.-   IC в Стрелец


Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на възлите
« Отговор #546 -: Ноември 13, 2020, 10:28:09 pm »
При мен сега в точен съвпад с ИЦ раждане на дете, при предишен транзит окончателно отлитане от дома и при ингрес в 3 дом гмуркане в университетски вълни и така до днес, може би скоро за последно или пък не!?
При майка ми с натална опозиция Сатурн-Луна 4-10, но юлв, през 4 е носил раждане на децата й, след време на внуците й, още по-назад проблемно и мъчително пребиваване в школото откъм 3 дом. Символична загуба на дом, завръщане в роден дом...
Така че при нас си е класиката, пълнене и празнене на гнездото и образователни дейности, защото след иц си навлиза в учебен дом.
« Последна редакция: Ноември 13, 2020, 10:36:57 pm от Люба »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на възлите
« Отговор #547 -: Ноември 13, 2020, 10:46:56 pm »
О, Люба, супер! Честито бебче  :-*

Благодаря на всички за споделянето!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на възлите
« Отговор #548 -: Ноември 14, 2020, 10:09:06 am »
Някаква идея за тр. СЛВ през IC?

След по-малко от градус ще направи опоз. с нат. Сатурн/У11 и съвпад с нат. Хирон.

Има известни промени, ремонти в дома.
При мен скоро мина,2017г.и да,имаше промени в дома,документални и материални,като например вдигнахме довар с единия съсед.Но и болнично лечение за мен,к4 в лъв и когато Слънцето направи квадрат от телец 12 дом скоротечно ме приеха в инфекциозна б-ца със съмнение за ешерихия коли,която не се появи никъде в изследванията.Разбира се,трябва и в солара да има указания за нещо си и в натала.Аз имам черна луна на к4,а Юпитер у7,у8,у11 домове е квадрат с куспидата,3*орбис.Разбира се 4/10домове работят заедно,в тази година майка сключи брак(отново)с баща ми,а аз преживях катарзис.......дирекция Сатурн съвпад Луна в 1ви,Сатурн по транзити спря стационарен опозе нат.Луна,така че никога не е едно и също и еднакво .
Сега ,когато затъмненията ще са по оста близнаци/стрелец ,или през 1/7 домове при мен да имам ли очаквания за промени в партн.отношения,или да заложа на промени при племенници?При всички случаи,ще съм емоционално ангажирана с Луна в 1ви няма как да съм настрана от това,което предстои.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на възлите
« Отговор #549 -: Септември 22, 2023, 01:33:25 pm »
Като "медитирам"  ;D над тази моя прогресивна луна в първи дом дето не даде събития на асцендента се сетих да погледна мидпойнта на прогресивна с наталната луна. На 24 овен/везни точно където минава транзитната нодална ос в момента. По същия начин е било и предишния път, когато тр. нодална ос е била в тези градуси и пр. луна в първи дом, само че тогава е било нодален възврат, а сега имам обрат на възлите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на възлите
« Отговор #550 -: Септември 22, 2023, 04:05:13 pm »
Тери,Луната идва от 5ти при теб(по спомен),представям си те в Пратера,или Дисни с детето ти ,драматично пищящи на някоя въртелешка.Може би при дъщеря ти нещо по 9ти-обучение,курсове,сцена,спорт.Ти с йога,пилатес,или нещо подобно.Твой 1ви е 10 ти на родител.По 1ви са племениците.2ри(придобивки/загуби на роднини по 12.
Теб те нямаше дълго време във форума(не пишеше),виж сега как се появи на бял свят?!
Пътувания и спорт,любов.Промяна на прическа,грим,вежди,цикъл(менупауза)
Купи си очила,нещо по-лъскавко -лъвско.(слънчеви).
« Последна редакция: Септември 22, 2023, 04:27:52 pm от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на възлите
« Отговор #551 -: Септември 22, 2023, 07:55:16 pm »
Промяна в прическата имам, и преди съм била с дълга коса, но сега съм точно като лъв в главата, с грива.

Не писах много време щото видях, че се заробвам с астрологията, само гледам, гледам, знаци, градуси и всичко в мен си стои същото.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #552 -: Септември 23, 2023, 10:50:09 am »
Като "медитирам"  ;D над тази моя прогресивна луна в първи дом дето не даде събития на асцендента

Ако имаш планета на Асц, кой ще я вижда, ти или другите ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на възлите
« Отговор #553 -: Декември 08, 2023, 09:47:10 pm »
Тр. СЛВ на К2 в тригон с У12/Водолей и У11/Сатурн - парите, които изкарах от една допълнителна работа + стипендията ми за успех, за които полагах денонощен труд, реших (по-скоро получих вътрешен импулс) вместо да ходя по разни безсмислени празненства да даря на деца, които се нуждаят от спешно лечение.

Тр. Сатурн ми е в 12 дом.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #554 -: Декември 13, 2023, 07:10:18 am »
Браво Романтика,доброволна благотворителност :)