Автор Тема: За десните и левите аспекти  (Прочетена 22860 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #105 -: Юли 23, 2015, 03:14:12 pm »
ми аналогично де, нощна секта, нощна карта, намаляваща луна, марс
дневна карта, сатурн, растяща луна

ако картата е нощна, луна, венера и марс са управляващи, а дали са в секта и доколко, хейз и т.н. - зависи от различни условия, но да, първото е да са в обратната половина на слънцето
« Последна редакция: Юли 23, 2015, 07:45:41 pm от Papy »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #106 -: Юли 23, 2015, 05:39:45 pm »
Не знам откъде идва. Робърт Хенд също цитира Матернус. Ето какво пише Хенд в книжката си за сектите:
Цитат
The Moon is always at its root a nocturnal planet. However,
according to Julius Firmicus Maternus, it is favorable applying to diurnal
planets when it is waxing and unfavorable when applying to nocturnal
planets. Similarly the waning Moon is favorable when applying to
nocturnal planets and unfavorable when applying to diurnal planets. There
is no one place in his writing where he states this principle, but one finds
examples of it all over his work.
It is as if he assumes that the reader is
familiar with the idea.

И допълва:
Цитат
I have found this distinction between the
applications of the waxing and waning Moon to be useful in my work.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #107 -: Юли 23, 2015, 06:22:02 pm »
Ай' наздраве! За Хенд! :singing:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #108 -: Юли 23, 2015, 06:23:19 pm »
Ай' наздраве! За Хенд! :singing:

не не, за Фирмикус :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #109 -: Юли 23, 2015, 06:24:47 pm »
аз пък съм нощна,не снощна,пия си в момента сама студена биричка :49:  и имам асп.марс секстил към съвпада венера-луна=prosperity and good fortune

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #110 -: Юли 23, 2015, 06:45:22 pm »
Каква ще е квадратурата на 03.08. между Венера/Юпитер в Лъв и Сатурн в Скорпион и как същата ще ни влияе ?

и ретро Венера,и трите  анаретни- сатурн ще чисти натрупани грешки от харда на   юпитер-венера ,последно десет падни -стани,строй се преброй се да ви видя какви ги натворихте бенефиците, макар че дедо си я обича венера в знака й е в ексзалте,но обича,не значи прощава,любов ,връзки,брак, финанси,бизнес партньорства, дълготрайни перспективи,чужбина,пътуване,почивки,късмет, изобилие - всичко ще мине пълна данъчна проверка,тия двамата кат се сберат го удрят на живот и крупните покупки-харчове,балона се надува, ще им се променят плановете, разочарование, нереализирани очаквания е като се тегли чертичката - горчива чаша за юпитерово-венерини -лъвски чада....приливната вълна ще се замени с отлив

Happy58

  • Гост
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #111 -: Юли 23, 2015, 07:14:44 pm »
аз пък съм нощна,не снощна,пия си в момента сама студена биричка :49:  и имам асп.марс секстил към съвпада венера-луна=prosperity and good fortune

За натал ли говориш?

 :singing: :singing:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #112 -: Юли 23, 2015, 07:21:04 pm »
 :72:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #113 -: Юли 23, 2015, 07:55:27 pm »
аз пък съм нощна... и имам асп.марс секстил към съвпада венера-луна=prosperity and good fortune

по-важно е, че имаш десен тригон на марс/юпитер, както и че изпълняваш идеално цитата от фирмикус- нощна карта, намаляваща луна, аспект с женски марс, макар и леко източен и никой да не е в секта

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #114 -: Юли 23, 2015, 09:37:45 pm »
и ретро Венера,и трите  анаретни- сатурн ще чисти натрупани грешки от харда на   юпитер-венера ,последно десет падни -стани,строй се преброй се да ви видя какви ги натворихте бенефиците, макар че дедо си я обича венера в знака й е в ексзалте,но обича,не значи прощава,любов ,връзки,брак, финанси,бизнес партньорства, дълготрайни перспективи,чужбина,пътуване,почивки,късмет, изобилие - всичко ще мине пълна данъчна проверка,тия двамата кат се сберат го удрят на живот и крупните покупки-харчове,балона се надува, ще им се променят плановете, разочарование, нереализирани очаквания е като се тегли чертичката - горчива чаша за юпитерово-венерини -лъвски чада....приливната вълна ще се замени с отлив

Стреличка, вярно че Сатурн е фен на Венера, но тук Сатурн е  в знака на нейното падение, а Венера в знак, в който Сатурн е в заточение, права си че няма да им (ни) излезнат сметките, но пък тук Юпитер според мен ще изиграе една благоприятна роля, Слънце е в Лъв, а Марс в Рак, така че...квадратурата, според мен е лява и няма така силно да ни засегне на лично ниво ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #115 -: Юли 23, 2015, 11:15:00 pm »
Стреличка, вярно че Сатурн е фен на Венера, но тук Сатурн е  в знака на нейното падение, а Венера в знак, в който Сатурн е в заточение, права си че няма да им (ни) излезнат сметките, но пък тук Юпитер според мен ще изиграе една благоприятна роля, Слънце е в Лъв, а Марс в Рак, така че...квадратурата, според мен е лява и няма така силно да ни засегне на лично ниво ?!?  :)

обаче и марс/сатурн са в ляв тригон, което е по-опасната комбинация от гл.т. на неочакваности

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #116 -: Юли 23, 2015, 11:27:20 pm »
Papy, а дали това, че Сатурн е в знак на Марс няма малко да разведри обстановката ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #117 -: Юли 24, 2015, 08:43:18 am »
Papy, а дали това, че Сатурн е в знак на Марс няма малко да разведри обстановката ?

Сатурн си е в негова терма, и двамата в женски знаци, не мисля, че ще е ведро, дано да не потъне някое увеселително корабче

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: За десните и левите аспекти
« Отговор #118 -: Юли 25, 2015, 09:34:38 am »
по-важно е, че имаш десен тригон на марс/юпитер, както и че изпълняваш идеално цитата от фирмикус- нощна карта, намаляваща луна, аспект с женски марс, макар и леко източен и никой да не е в секта

и като си помисля,че това са У8 и У4 - лесно и бързо ще е .... :72: