Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83173 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #180 -: Февруари 18, 2017, 09:14:44 pm »
Да, Папи, знаков е квадратът.

Чалгата е навсякъде. Надали ще да е само по един квадрат (аспект). :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #181 -: Февруари 18, 2017, 09:28:43 pm »
Зависи по каква астрология се гледа.

Ако е по модерната, особено астропсихология, ще набедим Луна и Венера за неискреност и лъжовност. Ако е по античната – малефиците.

Между другото, имаше подобен пример на един от семинарите на РК. Разказа ни как идва една жена при него, разглежда ѝ хороскопа и тя му споделя, че се чувства неудовлетворена, не се харесва. И го обяснява с квадрата Луна/Венера. А той ѝ казва "Имаш Сатурн в Асцендента, извън хайз – това е причината за твоята неудовлетвореност". Така че зависи под какъв ъгъл се гледат нещата, за всяко нещо могат да бъдат набедени различни астро фактори.

И при мен Сатурн в кулминация извън хайз създава голямо недоволство и спънки. И позицията на тройния съвпад в 6 дом от изгряващия знак. Не си харесвам средата и възможностите за реализация, които тя предопределя, кръга на общуване. А като лично усещане се харесвам – и като външна опаковка, и вътрешни качества. Даже се харесвам доста повече в сравнение с това, което ме заобикаля. Ако за кратко се озова в по-благодатна среда, буквално разцъфтявам. В стагнираща и ограничена среда повяхвам, не живея себе си, сякаш не съм аз. Вероятно е някакъв кармичен урок – да се научиш да приемаш, да бъдеш смирен, да се снишиш.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #182 -: Февруари 18, 2017, 10:19:18 pm »
По мои наблюдения на родените с ретро Венера все някой от обкръжението, било то родител, приятели или цял колектив /Венера отговаря и за социализацията/, се опитва да им внуши, че нещо не им е тамън, че са бъгнати, че не "струват" колкото другите. Впоследствие това рефлектира и върху начина, по който нативът се свързва с хората, с обкръжаващата го среда.

Има хора, които сякаш привличат повече негативни оценки и коментари, а за положителните им качества "публиката" мълчи и остава сляпа. Никой човек не е само добър и не е само лош. Но според мен Венера в голяма степен оцветява лещите, през които другите ни гледат. Ако не се вместваш в рамката на "адекватната социализация", не споделяш демонстративно ценностите, пристрастията, маниера и възгледите на преобладаващото мнозинство, автоматично се превръщаш в "черната овца". Дори ако превъзхождаш в пъти с някои личностни качества. Те ще останат невидими, но ще ти се навира под носа всеки твой малък недостатък. От хора, които имат не по-малко, а може би дори повече недостатъци. Това също е начин за самоутвърждаване, често се случва на гърба на късметлиите с ретро Венера.

Познавам две жени с ретро Венера и наблюдавам това, което Лили споменава.

Едната - ретро Венера в първия градус на Дева в 8 дом, Венера е У5,10; Слънцето е в същия знак. Постоянно има чувство на неудовлетвореност от външността си, макар че за възрастта си изглежда доста добре. Полага системни и постоянни грижи. Достатъчен е и един негативен коментар от някой недоброжелател, който да я срине (основно злобни колежки в работата). Няма ясна преценка, все едно е сляпа, за да види жената в себе си. Основно е съсредоточена в малките недостатъци. Дрехите и аксесоарите се избират изключително прецизно, но в последните 2-3г. започна да експериментира с цветове, прическа, маникюр (благодарение на мен :012:). Най-после разбра, че човек е добре да се променя и че никога не е късно да сложи цветна блуза, ярък лак и от тъмно-кафяв цвят на косата да премине в русата гама.

Другата жена. Почина преди няколко дни (дадох ОВ в здравните хорари и качих нейна карта). Венера е в знака на овен в съвпад със Слънцето. Жената бе много харизматична с хубави черти. Полагаше големи грижи за външността си, дори беше вманиачена - диети, тоалети, козметики и т.н. И отново вътрешните демони, не я оставиха на мира. Огромни външни грижи и вътрешна празнота. Опитваше се да преработи нещата, като работи в театъра. Тук правя връзка Венера->яйчници, а те се свързват с творчество. Явно не e било достатъчно, за да се преодолее проблема, защото и в актьорството външността е на показ, макар и в друг образ...
Партньорът тук е изключително проблемен тип - властен, арогантен, циничен, изневеряващ, с няколко съюза и голяма разлика във възрастта. Астрологично - стелиумен скорпион и той с ретро Венера в последният градус + Слънце, ретро Меркурий, Сатурн, Луна. Честно казано не мога да си обясня с какво толкова ги привлича тези жени?!

Ако е необходимо да коментирам само по двете жени, то мога да заявя, че жените с ретро Венера са наистина хубави жени, но някъде по пътя са забравили за жената в себе си. И може би ще е добре да се погрижат и засадят своите собствени градини, вместо да чакат някой да им донесе цветя :)
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 04:07:21 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #183 -: Февруари 18, 2017, 10:36:32 pm »
Една от най-трудните ми връзки беше с мъж, който има ретро Венера в лъчите на Слънцето, като моята. Няма угодия. Ако не е горчиво, ще е кисело... ако не е кисело, ще е прекалено сладко.  ;D

Не знам дали е по-трудна в мъжка или женска карта. И на него връзки не са му липсвали, обаче не беше тип мачо, да се мъкне след всяка фуста и съвсем да не подбира. По-ниска избирателност съм виждала при силно поставена Венера, но пак зависи как и къде... При ретро Венера играта загрубява, ако навлезе в дълбоките води – там има трудно откъсване, често драматичен край и болка, която трае години. Спрягат ги и за по-отмъстителни/коварни в любовта, особено ако е западна, т.е. изявява се с женските си характеристики. И още повече, ако е невидима, там прошка трудно ще има. Споменатата по-горе приятелка с такава Венера живее в брак с мъж, комуто така и не успя да прости. Минават години и просто го търпи – заради децата, удобството и привидната материална сигурност. И същевременно изпитва неприязън, обида и непоносимост към човека, с който дели един покрив и едно легло. Питала съм дали не може да забрави и прости, все пак са съпрузи, имат малки деца, не може да живеят вечно в атмосфера на враждебност и с това да "захранват" децата. Не, не можела да преглътне обидата. Това си е вид мазохизъм, съчетан с меркантилност. Но при нея има квадрат от Марс и Сатурн в 7 дом, Венера няма хармонични аспекти. Знаков секстил между Венера и Луна.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #184 -: Февруари 18, 2017, 10:50:01 pm »
Аз продължавам да спамя (утре ще изтрия). Интересно, че не се сещам да познавам човек с ретроградна Венера. С изгорена или в лъчите на Слънцето - да, но ретро... Моята е тръгнала директно 5-6 дни преди да се родя. Венерата ми е много малефично "ударена", особено от Сатурн. Прощавам, но трудно забравям. Просто болката оставя много дълбоки рани у мен. Наскоро открих, че съм свръхчувствителна (highly sensitive person).

Та, така - благодаря ви за споделеното за ретроградните Венери, защото нямам такива в моята "база данни".
« Последна редакция: Февруари 18, 2017, 10:51:40 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #185 -: Февруари 18, 2017, 10:57:38 pm »
И аз малко да поспамя.  ;D

Имах и шеф с невидима ретро Венера на един или два градуса от Слънцето, във Водолей. Секстил с Луна в Овен. На пръв поглед с прекрасна съпруга – интелигентна, образована, работлива, усмихната, енергична, грижовна майка и домакиня. Не беше някаква фльорца. И в офиса все го забелязвах как нещо ѝ мърмори или я отрязва рязко по телефона. При все това, че работа нямаше, стоеше и се скатаваше в офиса и я лъжеше, че е зает и не може да говори. А тя все му чуруликаше, Стрелкиня с Луна във Водолей. А той сумти насреща, няма угодия. В такива моменти ми ставаше жал за нея, защото се старае, върти къщата, гледа децата и е изцяло финансово зависима от него. Когато емигрираха в България, стана домакиня, тук не може да си намери работа. Не че са за оплакване, милионери в долари.

Моята е тръгнала директно 5-6 дни преди да се родя.

Мира, твоята би трябвало да е фазова тогава. В такъв случай ще е по-изявена, но не винаги с положителни характеристики, зависи от дома и аспектацията. Нощно раждане, дневна /източна/ Венера, близо до Кету, квадрат от Марс и Сатурн, в 12 дом/знак от Асцендента... Слънцето ти нали е под хоризонта? Тогава нощно го броим.

« Последна редакция: Февруари 18, 2017, 11:02:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #186 -: Февруари 18, 2017, 11:03:23 pm »
Аз не го намирам за спам, щом има реални примери, все пак това е начин да наблюдаваме. Алтернативата е да дъвчем до припадък какво пише по книгите и да се чудим защо не работи

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #187 -: Февруари 18, 2017, 11:06:13 pm »
Има реални примери, обаче понякога се оливаме със споделянките. И трудно удържаме баланса.  ;D

Но без практически примери каква е ползата да си говорим? Книжки всеки чете, особено това, което може да се закупи във всяка българска книжарница. Ако някой сподели нещо за прочетена антикварна литература, на по-недостъпни езици, много бих се радвала. Там и примери не са нужни, самото знание е ценно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #188 -: Февруари 18, 2017, 11:13:50 pm »
Моето е спам, защото нямам примери по темата. Нощно раждане съм, да (Слънце в 1-ви дом). И аз мисля, че ми е фазова Венерата (Меркурий съм сигурна, че е).

Жалко за жената на бившия ти шеф. Парите не гарантират щастие. Аз бих предпочела мил и беден мъж, отколкото богат и груб.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #189 -: Февруари 18, 2017, 11:16:49 pm »
Мисля, че до 7 дни беше, преди и след рождения ден. За смяна на посока на движение или когато става видима/невидима в небето.

При мен Меркурий е фазов – родила съм се 3 дни, след като е станал видим.

Мира, а груб и беден? Пълно е и с такива.  :012:

Сега се сетих за една голяма платонична моя любов, никога не сме имали връзка. Съвпад на Луна и ретро Венера в Дева. Венера е фазова. Навремето такъв номер ми извъртя, след това в продължение на 4 години не можех да имам сериозна връзка. А 20 години по-късно, когато вече беше женен с две деца, реши да ми покаже, че всъщност ме е харесвал и е имал някакви чувства. Малко преди да напусне държавата завинаги. Бях като гръмната. Така че родените с ретроградна Венера са по-трудно предвидими в любовта, никога не си сигурен какво става в душата му. И най-болезнено е да криеш силни чувства, няма друга такава агония.



« Последна редакция: Февруари 18, 2017, 11:35:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #190 -: Февруари 19, 2017, 02:16:23 am »
Алена, аз затова споделих, че външността ми, излъчването лъжат за онова, което се случва отвътре и съм като в капан. Снимка, фотография не  винаги могат да уловят  темперамента на човек. При мен у АСЦ е в знак на Венера, което още веднъж подчертава нейната важност в картата ми. И по сидерал Венера е в Овен при мен. Имам  и Нептун на АСЦ, от там  тази мекота, женственост ти е направила впечатление- аз нямам мъжко, агресивно, остро излъчване, ако така си ме прочела, просто съм импулсивна, експресивна и често  по детски наивна, а това не никак женско.  ;)

Днес бяхме на един РД и мъжът до мен беше много впечатлен, че малкият, докато седеше в мен ме галеше по ръката. Каза, че за първи път вижда дете да го прави, коментираше, че има много нежно излъчване и като ме попита за зодията и казах :"Овен" - направо се ококори. А той е и с АС Риби и Нептун на АС-та :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #191 -: Февруари 19, 2017, 02:16:08 pm »
Днес бяхме на един РД и мъжът до мен беше много впечатлен, че малкият, докато седеше в мен ме галеше по ръката. Каза, че за първи път вижда дете да го прави, коментираше, че има много нежно излъчване и като ме попита за зодията и казах :"Овен" - направо се ококори. А той е и с АС Риби и Нептун на АС-та :)

Алена, изгряващ Нептун прави хората силно възприемчиви и  впечатлителни към всякакво влияние, но не чувствителни на всяка цена както всички очакват при такава позиция. Просто можем да улавяме и това, което не се вижда в заобикалящата ни среда, не непременно съзнателно. Много добре отразяваме принципа на хамелеона. И  благодаря за споделеното. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #192 -: Февруари 19, 2017, 02:34:06 pm »
Рени, от снимките които съм ти виждала, не бих казала че имаш нежно и деликатно излъчване. Хеле пък като се пуснеш по едно голямо деколте. А  гардеробът е в унисон и съответствие с това, което ти харесва, с твоята вътрешна есенция.  Огненото ти върви едни гърди напред пред водното.
В стилът на писане има някаква неуловимост, плъзгавост, но и дистанцираност.

Стар, нали и аз започнах със снимките- често същите лъжат. :) Не казах, че имам очакваното   типично нежно, деликатно излъчване на жена, а че не съм груба, мъжка , има заобленост във формите ми, при все Марс в 1-ви дом и стелиум в Овен. "Деколтето" е от не добре поставена Венера, но и под него няма Марс.  Често, когато тежка планета попада на  АСЦ, същата някак "затъмнява" знака на същия, както и знакът на упр. на АСЦ и на пръв поглед се усеща знакът на планетата-Нептун е в Скорпион- ей,това си видяла. Нормално е, повечето хора това виждат, просто му викат Овен. Няма как, 'светлото" винаги е по-забележимо  и първо пред " кокошката или яйцето ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #193 -: Февруари 20, 2017, 09:34:07 am »
Моята пропаднала Венера е в 12-ти дом, Дева. Преди 11 години се обърна ретроградна по прогресия. Като гледам ще си стои така още 30-на години. Не мога да кажа, че нещо в мен се е променило по отношения на Венерените теми и домове, които ми управлява в картата. Може би само се изостри усещането, че е достатъчно аз да си се харесвам, т.е. няма я необходимостта да ме харесва мъж, за да се чувствам добре в кожата си. Проблемът е, че девическата Венера винаги е твърде самокритична. Много по-съпричастна и разбираща съм към недостатъците на хората около мен, не им правя забележки, дори нещо да забелязвам, което да не ми хареса- премълчавам го. Обаче що се отнася до мен, се взирам до най-дребните детайли и непрекъснато се намирам кусури. Може би това означава ретроградието й- взиране в себе си, действието е обърнато навътре.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #194 -: Февруари 20, 2017, 09:53:37 am »
Събития при обръщането не си ли имала?
Frankly, my dear, I don't give a damn.