Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83191 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #375 -: Април 06, 2017, 08:19:17 pm »
Ти поне си доживяла да го видиш с очите си, закона на причината и следствието. А аз надали ще разбера, дори и да го има. При мен обаче не става въпрос за кръвни връзки.

И аз имам нагла първа братовчедка, която заграби всичко, а сме четирима внуци. Но тя е един много материален прагматичен Водолей с втородомен стелиум, Сатурн в квадрат с Луната. И е щастлива в невежеството си. За това не мога да й се сърдя.
« Последна редакция: Април 06, 2017, 08:21:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #376 -: Април 06, 2017, 09:38:17 pm »
По ретро Венера само хубави новини - разбрах, че ония кифляк  :012: братовчедка ми, ще я съдят за незаконно придобиване на имот. Същата наскоро се опита да измами и баща ми с едни земи, но не мина номера. Е, явно си е намерила майстора. Възмездие винаги има.

 :clap:

Това , че ще я съдят не означава ,че ще я осъдят.
В България сме.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #377 -: Април 06, 2017, 09:43:06 pm »
Това , че ще я съдят не означава ,че ще я осъдят.
В България сме.

Каквото стана и с моето дело.  :57:

Не ме осъдиха, но ми взеха всичко. По тарикатския начин. Тук мазна усмивчица, там подкуп, гарнирано с лъжливи аргументи и сатурнова безпринципност. В България полезните връзки и парите правят всичко, законът е само формалност. За едни вАжи, за други не вАжи – според дълбочината на джоба.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #378 -: Април 06, 2017, 09:56:19 pm »
Ти поне си доживяла да го видиш с очите си, закона на причината и следствието. А аз надали ще разбера, дори и да го има. При мен обаче не става въпрос за кръвни връзки.

И аз имам нагла първа братовчедка, която заграби всичко, а сме четирима внуци. Но тя е един много материален прагматичен Водолей с втородомен стелиум, Сатурн в квадрат с Луната. И е щастлива в невежеството си. За това не мога да й се сърдя.

не го вярвам това.  да ме прощаваш.

твърдите аспекти на сатурн към луната са особена заслуга според мен от предишни инкарнации.
нали и двете се свързват с кармата. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #379 -: Април 06, 2017, 10:16:13 pm »
Там има и компенсиращи влияния – съвпад на Венера и Юпитер в Риби, във втори дом. Компенсиращ тригон към Сатурн в 7 дом, който е в трудна конфигурация с Луната и Марс. И някак с лекота привлича благоприятни възможности, макар че е имала трудно детство, изпълнено с лишения. Но не бих казала, че с нещо е допринесла и се е борила, за да сграбчи своя шанс. По Венера/Юпитер просто й е дошло в ръцете, трябвало е само да се възползва от ситуацията. Не е от хората, които съграждат нещо, а по–скоро от оня тип, дето хващат като грабливи птици нещо съградено от друг и отнасят /Луна в Хаста – има го при по–ниска изява/. Сблъсквала съм се и тук с такъв тип жени, имат общи сигнатури. Още две грабливи птици – лично, по семейна линия – пак въздушна доминанта, домицил на Сатурн и екзалтация на Сатурн.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #380 -: Април 07, 2017, 06:43:23 pm »
Там има и компенсиращи влияния – съвпад на Венера и Юпитер в Риби, във втори дом. Компенсиращ тригон към Сатурн в 7 дом, който е в трудна конфигурация с Луната и Марс. И някак с лекота привлича благоприятни възможности, макар че е имала трудно детство, изпълнено с лишения. Но не бих казала, че с нещо е допринесла и се е борила, за да сграбчи своя шанс. По Венера/Юпитер просто й е дошло в ръцете, трябвало е само да се възползва от ситуацията. Не е от хората, които съграждат нещо, а по–скоро от оня тип, дето хващат като грабливи птици нещо съградено от друг и отнасят /Луна в Хаста – има го при по–ниска изява/. Сблъсквала съм се и тук с такъв тип жени, имат общи сигнатури. Още две грабливи птици – лично, по семейна линия – пак въздушна доминанта, домицил на Сатурн и екзалтация на Сатурн.

Интересно ,  :72:

Сатурн сякаш колкото по-силно е изразен /изявен/в картата толкова по натрапчив е.
Имам наблюдения за Сатурн във везни :72: , огромен скъперник , пресметлив и хитър.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #381 -: Декември 29, 2017, 11:11:16 pm »
Уволнение по ретро Венера + ретро Юпитер - може ли да даде повторно връщане на работа, естествено след дело и т.н.?
Жената е с голям въздушен трин и стелиум във везни (Слънце, Меркурий, Уран, Венера).

ОБРАТНА ВРЪЗКА:

Жената спечели делото, което беше много неочаквано. Ответната страна беше с много по-силни позиции, т.е. връзки, но справедливостта възтържествува най-накрая.
« Последна редакция: Декември 29, 2017, 11:14:34 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #382 -: Декември 29, 2017, 11:31:21 pm »
справедливостта възтържествува най-накрая.

Вече не помня какъв е бил казусът, но е приятно да се чуят такива новини, това наистина се случва изключително рядко у нас – справедливостта са възтържествува.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #383 -: Януари 21, 2018, 01:13:41 pm »
Венера е диспозитор на знака, в който са нейните Слънце, Меркурий, Венера, Уран, а Юпитер е в знака на Венера, от значение е в радикса къде попадат всички те и кои домове управляват, за да се прецени какво може да донесе опозицията им. Само по себе си ретроградието затлачва нещата, води до повторното им разглеждане, Венера в овен е заточена, но Юпитер върху  светилата може да помогне на жената да преодолее препятствията. Едва ли самата тя ще иска да се върне на същата работа, но може да ги осъди за обезщетения, ако са я уволнили неправомерно и без предизвестие.

Жената спечели делото, което беше много неочаквано. Ответната страна беше с много по-силни позиции, т.е. връзки, но справедливостта възтържествува най-накрая.
:clap:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #384 -: Септември 03, 2018, 08:23:36 pm »
От вчера Венера на 25* Везни е в ретро сянка. Имате ли наблюдения, дали градуса, в който влиза в ретро сянка започва да действа
 при вас ако имате активирани точки ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #385 -: Септември 03, 2018, 11:13:24 pm »
От вчера Венера на 25* Везни е в ретро сянка. Имате ли наблюдения, дали градуса, в който влиза в ретро сянка започва да действа
 при вас ако имате активирани точки ?
имам прогр. АС в този знак и градус , от вчера имам увеличен апетит, особено за сладичко и си похапвам здраво  :o

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #386 -: Септември 03, 2018, 11:40:30 pm »
От конкретната точна не прави аспекти при мен. Но от вчера има необяснимо влошаване на хармонични отношения. Чак влизах да гледам каква може да е причината и не намерих нищо конкретно. Може би от това ще е :)
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #387 -: Септември 03, 2018, 11:55:20 pm »
От вчера Венера на 25* Везни е в ретро сянка. Имате ли наблюдения, дали градуса, в който влиза в ретро сянка започва да действа
 при вас ако имате активирани точки ?
Тригон Слънце,вчера цял ден мързелувахме със слънцето.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #388 -: Септември 04, 2018, 12:06:27 am »
Ох .... загледах се какво предстои :( Долният съвпад (26.10.2018)ще направи голям квадрат - в опозиция на тр.Уран и в квадрат с тр.нодална ос. При мен съвпадът ще е върху нат.Уран, в секстил с нат.Слънце и в квадрат с нат.Сатурн.

По Венера ще имам събития - в предстоящия Венусар - Венера, Луната и Слънцето ще са върху наталните си позиции (квадратът Венера/Луна е най-точният аспект в картата ми), а горният съвпад ще е върху нат.Луна.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #389 -: Септември 04, 2018, 12:12:19 am »
При мен тия дни Венера съвпадна с Раху, а възлите са ми много силни.
Засилена комуникация, нови контакти, приятни дребни синхроничности... Възобнових и поизгубени стари контакти – с познати от виртуала, с някои от тях практикуваме една професия. Днес една стара позната сподели част от поръчката си с мен. Нещо, което е голяма рядкост – обикновено аз съм човекът, който споделя или препраща свои клиенти при друг колега.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui