Автор Тема: Луна  (Прочетена 21239 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Луна
« Отговор #120 -: Януари 15, 2015, 02:10:00 pm »
Гаури, защо не ти харесва намаляващата Луна за подстригване? Нали уж така се заздравявала косата?

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Луна
« Отговор #121 -: Януари 15, 2015, 05:43:39 pm »
Продължителноста на растежната фаза на косата е строго индивидуална за всеки човек. Косата ти просто може да е достигнала оптималната си дължина, която тя генетично няма как  да надскочи.  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #122 -: Април 24, 2015, 09:25:11 am »

В противен случай отсрещния може да оставя впечатление за дистанцираност, безчувственост, незаинтересованост, отчужденост. Или там каквото предполага есенцията на наталния Сатурн.


Наистина троновите Луни често такова впечатление могат да оставят, т.е. минава на другия полюс - Козирог/Сатурн.

С годините станах избирателно емпатична, преди бях безразборно емпатична. Вече аз решавам дали да проявя съпричастност и дали отсрещният наистина я заслужава. Цедката е станала много по-фина - това е вид предпазна мярка срещу злоупотреби, бариера за натрапници и нахалници.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Луна
« Отговор #123 -: Април 24, 2015, 10:01:59 am »
Замислям се :017:,дали троновата позиция не е като съвпада с ЮЛВ-нещо отработено,добре овладяно,заради това и безинтересно,автоматично,обратно-опозицията,като СЛВ,посока коректив,която хармонизира прекаленост,компенсация ,по принцип всичко се стреми към покой,хармония ,динамично равновесие някакво .Логическото продължение на тази логика е -а не са ли планети в заточение и падение като в съвпад със СЛВ-по тях се ъувства липса,учат се уроци  .
« Последна редакция: Април 24, 2015, 10:33:32 am от Oposit »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #124 -: Април 24, 2015, 11:27:03 am »
При новолунна Козирожка, отдавна навлязла в зрялата възраст, ежедневно наблюдавам егоцентрично-детински емоционални реакции. Те може би с годините се вдетиняват и отиват на другия полюс - от Сатурн към Луна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #125 -: Април 24, 2015, 03:30:44 pm »
Луната винаги отразява .  В Рак това се случва зашеметяващо добре, защото началото винаги е у другия/-ите, как  ще реагираш адекватно на ситуациите, ако не можеш да усетиш другия/-ите, за да ти върнат обратно информацията за теб самия, ти си зависим от тях ?!? Затова Луна в Рак трябва да е силна. Понеже същата винаги отразява Аз-а, когато Слънчевият знак е с достойнства -Лъв, Водолей,Овен, Везни, както и Стрелец, същата тази Луна, пак е  силна , но със знак (-), защото егото мачка истинските потребности, нужди и съответно какво се отразява  навън, връзката се губи ?!?
В Телец емоциите могат да се "споразумеят" с Аз-а, защото удоволствието да отразяваш нещо силно като его, задоволява "талантливата" природа на знака. Тук човек е наясно защо реагира съпричастно или не, докато другите около него не винаги са настроени емпатично към тази Луна.

Карти със Слънце, АСЦ, МЦ ,Юпитер в Рак,планети в 4/10-ти, въобще акцент Рак-Козирог /Луна, е логично всичко да тълкуват през призмата на същите, както и други подобни на този темперамент да отразяват същата логика, стил. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Луна
« Отговор #126 -: Април 24, 2015, 03:33:46 pm »
Сестра ми е с луна в Рак , съвпад с Юпитер , 10 ти дом , много женствена , много силни майченски способности , обича да се грижи и е много внимателна. Като цяло е много строга заради Стелиума и в Козирог , но Луната в Рак и се отразява много добре

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #127 -: Април 24, 2015, 03:47:38 pm »
Когато и двете светила са есенциално силни, гледаме дали картата е дневна или нощна и така се определя доминиращото светило.

Връзка със знака на наталното си Слънце успях да направя едва след като изкарах сатурново завръщане /в радикса има тригон Слънце-Сатурн/. Дотогава усещах предимно Луната и нейното влияние, сега повече се идентифицирам със Слънцето и Венера /тя е в лъчите на Слънцето/.

Между другото, откакто направих връзка със слънчевия знак, констатирам все по-малко опити някой да се самоутвърждава за моя сметка. Не че няма и такива, но отпорът вече е много по-директен. С течение на времето се научих да не правя компромиси в ситуации, в които съм позволявала да ми се погазват позициите, само за да угодя на другите /избягвайки директна конфронтация/ и така да запазя емоционалния си комфорт. Лично за себе си - предвид обстоятелствата, в които съм поставена и с които се налага да се съобразявам - го отчитам като доста съществен напредък. А пък и в това пишман общество е трудно да си Луна, за предпочитане е да си Слънце/Сатурн/Плутон, стига да улучиш правилната "пропорция".  ;)



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Луна
« Отговор #128 -: Април 24, 2015, 04:05:37 pm »
Лили с Луна в Рак ли си , като сестра ми?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #129 -: Април 24, 2015, 04:11:04 pm »
Да. Но Луната на сестра ти, доколкото разбирам, е много по-благоприятно поставена. Пълнолунна е, така ли? Значи е нощно раждане. Силна тронова Луна в 10 дом в съвпад с екзалтирал Юпитер - какво по-хубаво от това?  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Луна
« Отговор #130 -: Април 24, 2015, 06:13:23 pm »
наистина е добре при нея, да тя е нощно раждане, имай предвид , че всичкото това й е тригонирано и от Плутон :) Радвам й се