Автор Тема: Елекции - практикум  (Прочетена 56656 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Елекции - практикум
« Отговор #330 -: Януари 30, 2021, 10:44:50 pm »
art7ess, важното е да е (под)силен управителята на АСЦ на елективната карта и същия да е във връзка с наталния, както и с планета, която управлява темата ти.
Слънцето е есенциално силно но в 8 ми и  в анатерен градус, може да отнеме част от силата му  ? Виж дали има отношение с наталния упр. на АСЦ.
Слънцето прави ли лек аспект с у7 от наталната ти карта ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Елекции - практикум
« Отговор #331 -: Март 19, 2021, 12:16:25 am »
art,сполучлива комуникация с квадрати Луна/Меркурий не виждам как ще стане.
Ти си родена с ретро Меркурий,защо отлагаш във времето да чакаш директен?Намаляваща Луна е най-важното условие .
Давам обратна връзка. Видяхме се извънредно на 12.02. Луната в Риби (в опозиция с моята) ни беше изцедила, бяхме изтощени и не сме си говорили много (добре, че до някаква степен се разбираме невербално; а и аз предварително си бях прочела всичко и си бяхме писали по темата). Квадратът Марс-Меркурий(rx) беше приятно смекчен/замазан от съвпада Венера-Юпитер, та се изяви единствено като "смешни" заяжданки от негова страна, а тр.Слънце върху негова Венера беше много сладък бонус. Написахме едно писмо (на което още няма отговор; затова не исках ретро Меркурий), даде ми направление за негов приятел АГ (който преглед мина чудесно! ако някой търси гинеколог в София, намерих повече от адекватен) и така. Чакам раздвижване във връзка с писмото и евентуално образно изследване преди края на април.

//прикачвам карта

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Елекции - практикум
« Отговор #332 -: Април 28, 2021, 12:19:58 pm »
Здравейте ! Ако на някой му се занимава, дали може да погледне картата, става въпрос за насрочена операция( киста на яйчника,  сраствания в тръбите...) на дата 10.05.2021. Въобще като цяло дали е походящ ден ?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Елекции - практикум
« Отговор #333 -: Април 28, 2021, 01:40:23 pm »
Здравейте ! Ако на някой му се занимава, дали може да погледне картата, става въпрос за насрочена операция( киста на яйчника,  сраствания в тръбите...) на дата 10.05.2021. Въобще като цяло дали е походящ ден ?
ти си асц в скорпион, транзитен Марс е в рак, 8 нат. дом. В деня и часа, Луната у8 е добре поставена, в екзалтация и плавен аспект към наталната Луна. Меркурий е важен също, като у8 нат. дом. Силен по знак и съвпад възел. Мисля, че все още не е в ретро сянка. Луната е в напрегнати сх.  аспекти, това предполага манипулация с трайни последствия. Опозицията с уран, според мен ще си доста напрегната, изнервена.,или ще се наложи нещо в последния момент, като упойка, екип, и подобни. Марс и Меркурий са директни, което е най-важното условие при операция.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Елекции - практикум
« Отговор #334 -: Април 28, 2021, 03:12:41 pm »
Здравейте ! Ако на някой му се занимава, дали може да погледне картата, става въпрос за насрочена операция( киста на яйчника,  сраствания в тръбите...) на дата 10.05.2021. Въобще като цяло дали е походящ ден ?
ти си асц в скорпион, транзитен Марс е в рак, 8 нат. дом. В деня и часа, Луната у8 е добре поставена, в екзалтация и плавен аспект към наталната Луна. Меркурий е важен също, като у8 нат. дом. Силен по знак и съвпад възел. Мисля, че все още не е в ретро сянка. Луната е в напрегнати сх.  аспекти, това предполага манипулация с трайни последствия. Опозицията с уран, според мен ще си доста напрегната, изнервена.,или ще се наложи нещо в последния момент, като упойка, екип, и подобни. Марс и Меркурий са директни, което е най-важното условие при операция.



Сафо,много ти благодаря! Нямах много възможни дати да избера ,съобразявах се и с новолунието,затова избрах този ден!Дано да мине всичко успешно и да се възстанови жената по-бързо!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #335 -: Април 29, 2021, 05:55:26 am »
Здравейте ! Ако на някой му се занимава, дали може да погледне картата, става въпрос за насрочена операция( киста на яйчника,  сраствания в тръбите...) на дата 10.05.2021. Въобще като цяло дали е походящ ден ?
не мисля 29-ти лунен ден за подходящ , Луната от 6д ще квадрати Сатурн и Юпитер в 8д. и рождения ти Марс, който е У1

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Елекции - практикум
« Отговор #336 -: Септември 02, 2021, 12:06:53 pm »
Пак съм аз, пак с докторски часове.

//Имам рядко заболяване, малко хора се занимават с него (ако изобщо) у нас. Броят се на половин ръка. Чаках дълго време, за да си обявят часовете. Едните са чак октомври, по ретро Меркурий, мисля да се въздържа. Другите са ми неудобни, защото се застъпват с дните ми на интензивно обучение, което още не ми е ясно с какъв флоу ще тръгне. Та единствената ми възможност е да отида в първите дни от обучението, когато още няма да сме набрали толкова скорост.

#нов лекар #първи преглед #склонност към експерименти/отворено съзнание

Това са двете карти, нито една от тях не ми харесва, по очевидни причини.
И все пак, коя ви се вижда по-ок? Да се водя ли изобщо или да се въздържа?

цел на посещението - да почерпя от техния опит и знания за различните случаи на това заболяване (онази информация, която не мога да си прочета по журналите), да обговоря огромния списък от инвалидизиращи странични ефекти, които се проявиха от приетото за норма лечение при мен (да ми повярват, че се проявяват, защото лекарите досега не ми вярват), изготвяне на стратегия за последващи действия -> консултации, оценки, насоки от различни други специалисти за намаляването или премахването на по-страшните странични ефекти, които възпрепятстват живота, за да мога да държа тумора под контрол, а да не пораства.
« Последна редакция: Септември 02, 2021, 12:11:10 pm от art7ess »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Елекции - практикум
« Отговор #337 -: Септември 02, 2021, 03:49:05 pm »
Арт, ако избереш първата карта, ще те разгледам по Марс, защото отиваш някъде, при някой, нали така? Марс в 0*съм забелязала, че винаги прави нещо ново, което никога преди не е вършил.
Ако избереш втората карта, ще си представена  от знак телец, Венера в скорпион квадрат Сатурн. Избери 1вата.Нещо ново. Може да научиш нещо ново. И продължавам да си държа на ретро Меркурий, при теб е добре да действаш по него, нали си с рожден такъв.
« Последна редакция: Септември 02, 2021, 03:58:54 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Елекции - практикум
« Отговор #338 -: Септември 02, 2021, 06:22:05 pm »
Марс не е с добър статус до началото на ноември.
Ако има отношение по натал към 7 ми дом, добре е да се изчака, след като не е спешно по неговите аналогии или да се подсили управителят на к7 . Меркурий на 14-15.09. е най-далеч от Слънце като вечерна звезда, ако ще се получава "вярна" диагноза е добре, той да се подсили в елективната карта. АСЦ да не е в знак, свързан със спецификата на заболяването. Венера, докато е с добър статус, да се използва влиянието й към АСЦ, у 1 и към сигнификатора на заболяването. Юпитер в периода няма сила.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Елекции - практикум
« Отговор #339 -: Септември 03, 2021, 09:11:44 am »
Благодаря, Сафо!
Благодаря, Рени!
))

Сафо, с Меркурий действително е така, но не и при другите хора и започване на неща, а тези конкретно ми трябват за дългосрочни (може би доживотни) отношения. Ако не се "харесаме", няма с кого да ги сменя. Затова ме спира ретроградието.
//Запазих си час, не искам да отлагам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #340 -: Септември 08, 2021, 04:18:59 pm »
с Меркурий действително е така, но не и при другите хора и започване на неща, а тези конкретно ми трябват за дългосрочни (може би доживотни) отношения. Ако не се "харесаме", няма с кого да ги сменя. Затова ме спира ретроградието.
//Запазих си час, не искам да отлагам.
По мое виждане първата карта е по-добра, макар че и по двете Венера и Марс са във взаимна рецепция по управление, така че ще се дългосрочно обвързани с отсрещната страна.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Елекции - практикум
« Отговор #341 -: Декември 18, 2021, 12:50:43 pm »
Не съм дала обратна връзка по този казус - избрах втория час. Мина приятно, лежерно. Нямаше много смисъл от посещението, но изговорихме, каквото исках да се изговори. Лекарят се държа много човечно (слънчев Водолей), говорихме като равни, с уважение един към друг. Сподели ми опита в тяхната клиника, каза своето мнение, че медикаментите в случая са излишни, защото няма никакви доказателства, че повлияват положително по какъвто и да било начин, но да, имат случаи на умопомрачителни странични ефекти и разрушени животи. Беше дотолкова откровен, че сподели, че мнението на шефката му в клиниката би било обратното, че тя предпочита да държи пациентите на медикамента, защото "по-добре да правим нещо, отколкото да не правим нищо", което е и нагласата на моя проследяващ лекар. Тръгнах си успокоена, макар и без нова информация. Просто медицината е стигнала дотам, нямат лечение, следи се и каквото стане - такова.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Елекции - практикум
« Отговор #342 -: Декември 18, 2021, 01:03:49 pm »
И пак съм аз.
Време е да приключа с курса, за който ви пея от няколко месеца:Д
Изкарах го сама (акрукс, беше права! явно мога, просто не си вярвам), без ничия помощ, справих се добре, имам изцяло положителна обратна връзка (педантичната ми луница в Дева си каза думата). Но се сринах физически от преумора (без хранене и сън 3 месеца - не препоръчвам), тялото ми отказа и се наложи да отложа защитата на проекта си. Т.е. ще се води поправка, но не ми дреме, имах нужда да си почина малко и да реанимирам до някаква нормалност.

Датата, която ми предлагат е скапана. Много скапана. Прилагам карта. Евентуално мога да сменя часа (да мине Луната в Телец).
Останалите, които ще са на поправка, са тези, които са се скатавали и само са маркирали дейност. Като гледам картата, подозирам, че тази поправка е само проформа и не планират да дават сертификати на явилите се на нея. Аз проекта съм си го приключила, ще го изпипам още повече в оставащото време и ще им го пратя да си го преглеждат, но за мен тази дата не е дата за успех.

Споделете вашите мнения, да си правя ли устата за по-ранна дата (предната седмица, след празниците), с идеята, че искам да завърша? Иначе изобщо не мисля, че има смисъл да се появявам там, аз съм си научила, каквото съм научила, и проектът ми е свидетелство.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Елекции - практикум
« Отговор #343 -: Декември 18, 2021, 01:52:22 pm »
Ако си в СофтУни ще ти дадат сертификат,ако си вземеш изпита,какво като е поправка.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Елекции - практикум
« Отговор #344 -: Декември 18, 2021, 05:22:06 pm »
Ако си в СофтУни ще ти дадат сертификат,ако си вземеш изпита,какво като е поправка.
Мерси, Бека! //Не е в СофтУни и не е изпит, но ще се види, да.
Денят е лайнян, обаче, при всички положения, не можем да си кривим душата:Д