Автор Тема: Имитатор или последовател  (Прочетена 3434 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12557
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Имитатор или последовател
« -: Декември 04, 2013, 01:48:14 pm »
Земята винаги следва Огънят ,а Водата -Въздухът,кой тогава е "имитаторът " и кой "последователят" ?!? )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #1 -: Декември 04, 2013, 01:51:28 pm »
В какъв смисъл задаваш въпроса? Не ми стана много ясна формулировката.

Или моят Меркурий днес е в режим off...  :(
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12557
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #2 -: Декември 04, 2013, 01:57:49 pm »
А моят винаги пише и говори  толкова ясно ,че даже и аз не го разбирам ;)

"Как да различим имитатор от последовател ? "-Това е въпросът.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #3 -: Декември 04, 2013, 02:02:15 pm »
Да имитираш дадена идея (учение) или да си неин последовател? В първия случай само се създава видимост за приобщеност, а във втория преди да го изразиш и заявиш на всеослушание си го приел вътрешно и осъзнал. Поне така го разбирам аз, де.

Има изключително добри имитатори, успяват да заблудят голяма аудитория, това също е умение и талант.

Мисля, че на първо място би следвало да се обърне внимание на Меркурий и фазите му - някъде имаше такава статия, доколкото се сещам. Меркурий както пренася информация и послания между "долния" и "горния" свят, така може да бъде и добър имитатор, умее да възпроизвежда.

Въпросът е как да разграничим истинското от фалшивото - например вярата, която се прокламира, и житейската философия, която следва човек? Например някъде мога да заявя, че харесвам Херметизма, да пиша и да говоря за него, но при това ще спазвам ли неговите принципи в живота? Срещала съм доста такива случаи - говори се за принципи и философия, които не се спазват.

« Последна редакция: Декември 04, 2013, 02:11:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12557
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #4 -: Декември 04, 2013, 02:18:43 pm »
Да ,точно в тази посока ми е въпроса ,затова тръгнах и от стихиите .
Да ,Меркурий-има резон,но кога ,къде и как ,в Дева може да и двете ,в Близнаци ,за мен по-скоро следва,във Водолей обаче  ::)
За фазите му ,не съм запозната.
А в Риби,Стрелец,Лъв ?!?
А там където има акцент на Вода и Земя ,Нептун ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #5 -: Декември 04, 2013, 02:29:58 pm »
Меркурий във всеки знак и стихия може да бъде както имитатор, така и последовател, може да бъде творец, може да бъде и плагиат, да създава и разпространява информация или да я складира и трупа само за себе си (“интелектуален егоизъм“).
Дотук като че ли оставам с впечатление, че Меркурий преди Слънцето има по-изразена потребност да разгласява, да споделя, да “бие тъпан“. А един западен Меркурий, докато не избистри идеята, няма да я пусне да види бял свят, все ще има какво да “доизпипва“, понякога буквално от ръцете му трябва да я изкопчиш.

А за фазите му спрямо Слънцето мисля, че е писано в блога на Starinthenightsky.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #6 -: Декември 04, 2013, 02:45:34 pm »
за актьорите - Виктор Калев ми е фаворит
..в образите на  Петър Стоянов; Симеон Сакскобургготски; Лили Иванова; Володя Стоянов; Барак Обама; Деса Поетеса;  Милко Калайджиев; Софи Маринова;  Дядо Шишарко; д-р Ливайн ;D

И аз го харесвам, голям образ.  ;D
Някъде може ли да се открият рождените му данни, без час?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12557
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #7 -: Декември 04, 2013, 02:49:54 pm »
Много полезен този блог на Star -идеален за моя мързелив Меркурий.Чест и почитания.
Ще прочета за фазите там ,но от лични наблюдения невинаги Меркурий преди Слънце е "лопка" ,нито пък същия западен ,по -сдържан в приказките.
Аз съм с източен Меркурий ,когато имам какво да кажа го казвам ,споделям -да бързо ,импулсивно,без да се замислям,но в повечето случаи само се усмихвам,нямам потребност да "буча". ;)

Може би има значение и как, с кой се свързва и защо.Но все пак не е ли въпрос на избор какъв ще бъдеш-Слънце ,а Меркурий ще разпространи избора,или пък ни какво ни харесва -Венера ,каква е динамиката в картата ни-стихия/и )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12557
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #8 -: Декември 04, 2013, 03:18:47 pm »
Чудесно,достатъчно Вода /Земя и Нептун в натала за имитатор.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12557
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #9 -: Декември 04, 2013, 03:43:17 pm »
Втората карта  не е на имитатор,а на фантазьор-интелектуалец. ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #10 -: Декември 04, 2013, 09:04:55 pm »
Аз не я разбирам тази тема
Артистичен човек може да е каквото си иска
Фанатикът е сляп последовател
Не виждам допирната точка?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12557
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #11 -: Декември 04, 2013, 09:46:27 pm »
Аз не я разбирам тази тема
Артистичен човек може да е каквото си иска
Фанатикът е сляп последовател
Не виждам допирната точка?

И това е отговор. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #12 -: Декември 31, 2013, 08:28:24 am »
Много полезен този блог на Star -идеален за моя мързелив Меркурий.Чест и почитания.
Ще прочета за фазите там ,но от лични наблюдения невинаги Меркурий преди Слънце е "лопка" ,нито пък същия западен ,по -сдържан в приказките.
Аз съм с източен Меркурий ,когато имам какво да кажа го казвам ,споделям -да бързо ,импулсивно,без да се замислям,но в повечето случаи само се усмихвам,нямам потребност да "буча". ;)

Може би има значение и как, с кой се свързва и защо.Но все пак не е ли въпрос на избор какъв ще бъдеш-Слънце ,а Меркурий ще разпространи избора,или пък ни какво ни харесва -Венера ,каква е динамиката в картата ни-стихия/и )))
Съгласна!
С източен меркурий съм, има си и нонангон към слънцето. Най-високо поставен /в 10 д и с опозиция марс.../и би трябвало да е латерна, а не е. Така че, никое твърдение не е точно абсолютно. Нали човек се развива. Начуих се дори, когато съм сигурна че някой не е прав, а той настоява да си млъквам с усмивка наум. ;)
Свързват го дори с Хермес, би могъл да осъществява единство между различни идеи, области, без да е просто само хамелеон.

Източният меркурий е по-независим в мисленето, западният пък може конкретно, практически да се ползва от умствените си качества.
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 10:00:01 am от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12557
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #13 -: Декември 31, 2013, 11:34:05 am »
Меркурий е само "говорител" или онзи ,който е натоварен да поднесе/пренесе съответната информация,но от кого е важно ?!?

Водата е най-добрият имитатор и Луна във воден знак ,АСЦ във воден знак ,Нептун/Луна на АСЦ ,Нептун съвпад Слънце,Юпитер съвпад с водно Слънце би трябвало да дават тази индикация.

Всеки 2-ри ,следващ дом,стихия,планета в натала акцентирани са предпоставка за последовател.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Имитатор или последовател
« Отговор #14 -: Декември 31, 2013, 11:49:37 am »
А ако вече сме чели за какво става въпрос Имам един въпрос... ;)

 - Ще важи ли и едно друго правило
"от къде/коя Планета идва... и на къде отива"


Какво имаш предвид - дали идва от фаза или такава предстои?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui