Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 206979 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1275 -: Ноември 15, 2019, 10:59:41 pm »
Аз я направих тип лечителка с билки като Мария Требен и сестра Хилдегард тип лечебно служене за другите и ти публикува та ме закла -отпадна типа майка Тереза  :012: Взех да мисля за Шарън Тейт ,заклана бременна от бандата на Чарлс Менсън, май друга заколена не знам  :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1276 -: Ноември 15, 2019, 11:01:22 pm »
е-е, не е честно, докато гледах картата и писах коментара, ти си дала отговор  ::)

Знам, че ти не лъжеш, спокойно. Браво :)

Утре сутрин ще кажа коя е  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1277 -: Ноември 15, 2019, 11:02:53 pm »
Ребека, погледай още малко картата  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1278 -: Ноември 15, 2019, 11:04:58 pm »
Темата нали е за професия- не за умирачка, от какво е пукнал човек е друга тема .

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1279 -: Ноември 15, 2019, 11:06:32 pm »
Е професията е темата, умирачката ей така, като бонус, но и тя е свързана с "професията"

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1280 -: Ноември 15, 2019, 11:17:53 pm »
Събирала е пеперуди и лечебна марихуана сред аборигени в Австралия и Индонезия и някой от пациентите на лечебна марихуана и е прегризал гърлото много мразя да чакам до другия ден от проточен съспенс губя интерес пуу Ама айде  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1281 -: Ноември 15, 2019, 11:35:06 pm »
Има Хирон в първи, където е и Луната, Лилит съвпад АС откъм дванайсти. Пак това си мисля- тип лечител ранен, самата тя може да е била жертва, обект на насилие ипреди смъртта си ,заради Лилит. Може би деца жертва на нещо ,някой -заболяване, насилие или друго. Не мисля ,че е бойна партизанка- президент, а тип лечител в служба на онеправдани, отхвърлени ,болни ,малолетни престъпници -от сорта .

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1282 -: Ноември 15, 2019, 11:45:11 pm »
Накратко, тя е Даян Фоси, приматолог /изучава горилите/.
Първият човек, който успява да се доближи до горилите и да ги изучи. Благодарение на нея и борбата и с бракониерите, планинските горили са спасени от изчезване. По това време са масово избивани, заради главите и ръцете им /за пепелници/, а малките са продавани на зоопаркове /в които не оцеляват/.
Тя живее 18 години с тях в планините на Руанда. Първоначално заминава в Конго, където по същото време има военни конфликти. Военните разрушават лагера и и я залавят, тя успява да избяга и да продължи работата си в Руанда. Написва книгата "Горили в мъглата". Живее в почти полеви условия. През декември 1985 година е заклана с мачете в колибата си в планината. Убийството остава неразкрито. Една от версиите е, че убийството е свързано с борбата и с бракониерите. Делото и за опазване на планинските горили продължава и до днес.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dian_Fossey

https://gorillafund.org/who-we-are/dian-fossey/dian-fossey-bio/

П.к. нямам И с ударение на телефона  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1283 -: Ноември 15, 2019, 11:47:21 pm »
Браво на Акрукс  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1284 -: Ноември 15, 2019, 11:49:42 pm »
Много интересно ,всъщност май и аз искам да съм приматолог, ама не човешки  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1285 -: Ноември 16, 2019, 12:09:10 am »
Браво на Акрукс  :)
е да, то коне и горили едно и също  :012:
 А тази професия приматолог, за първи път чувам  :o

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1286 -: Ноември 16, 2019, 09:50:56 am »
е да, то коне и горили едно и също  :012:
 А тази професия приматолог, за първи път чувам  :o

Не издребнявай. Доста точна беше, като изключим заключението за финансите :) А между другото всичко започва с коне, на 19 работи в ранчо  :)
По образование е физиотерапевт. Първоначално записва бизнес, заради натиск на втория си баща. Бързо осъзнава, че не е за нея и се премества ветеринарна медицина, но не успява да се справи с материала.
По това време едва ли има подобна професия /приматолог/. Тя е изпратена /по нейно желание и защото никой друг не е искал/ да изследва горилите по антропологични причини, а тя самата е водена от любовта си към животните. По същото време Джейн Гуудал изследва шимпанзетата, а Бируте Галдикас се заема с орангутаните.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1287 -: Ноември 16, 2019, 10:41:57 am »
Имаше филм за тази жена със Сигорни Уивър. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1288 -: Ноември 17, 2019, 11:46:38 am »
Предлагам тази карта:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1289 -: Ноември 18, 2019, 06:55:20 am »
Предлагам тази карта:
Този човек е харесвал всичко нестандартно,новатор,техничар,създател на нещо,може да е имал интерес към астрология,уреди,телефони,телеграфи.Меркурий от 5 дом секстил с диспозитора си Сатурн в 3 ти-хобито му е било свързано с комуникации ,далечни пътувания-морзовата азбука?Много силен 7 дом-популярност.Луна,Уран и Юпитер в съвпад,пионер,новатор........