Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 212833 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #135 -: Декември 15, 2013, 11:45:35 am »
Последно включване по картата, дадена от Гаури, изчерпах се откъм варианти.  :banghead:

Разгледах и ведическите карти - Д10 (професия, статус) и Д5 (успех, известност). В двете варги има потвърждение за професонален успех и известност, популярност в определени среди. В Д1 има силно марсово влияние, на малко ме обърква дебилитираната му позиция в Д9 и Д10. И факторите някак не ми се струват достатъчни да го изкарам добър адвокат, макар че има силно марсово и юпитерово влияние в Д1.

Както казах, би могъл успешно да управлява и собствен бизнес. Но ако не е частен предприемач, може да е на престижна позиция някъде, в голяма фирма. Например в компания, която има дъщерни фирми или филиали в чужбина, или се занимава с внос/износ.

Като цяло предположенията ми клонят към entertainment, може да е свързано с мода, интериор или дизайн, организация на мероприятия, продажба на луксозни продукти или услуги, бутикови и престижни стоки, търговия с автомобили.

И още едно (последно) предположение - хотелиер. Ако няма собствен хотелски комплекс, би могъл да бъде на  мениджърска позиция в такъв тип заведение. Може да работи и на висока длъжност в дивелопърска компания.



 
« Последна редакция: Декември 15, 2013, 12:19:04 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #136 -: Декември 15, 2013, 01:51:07 pm »
Да допълня, че ми правят впечатление силните позиции на някои арудхи в основната карта Д1 - АЛ попада в един знак със Сатурн във Водолей, А5 също е там, А10 е в един знак с екзалтирала Луна. А това допринася за популярността на публичния му образ, да имиджа на успял и издигнат човек. Управителите на 2, 9 и 11 дом са силно поставени по знак, Раху също, при това е в Лагна, в един знак и накшатра с управителя на 5 дом. Силно и благоприятно поставеният Сатурн хвърля аспект от 9 дом към 11ти, където са разположени доста планети. Като цяло много силна карта, бих казала. Силна от гледна точка на късмета, благоприятните възможности и материалния успех.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #137 -: Декември 15, 2013, 01:59:38 pm »
Гаури, 14 часа е. :93: Не че те пришпорвам нещо, но все пак...

На мен ми прави впечатление силното влияние на Раху в картата - Лагна, Раху и Венера в накшатра на Раху. Венера управлява 5-ти и 12-ти дом. Снощи стана дума за любовници, поне за една.

Атмакарака е Слънце и то екзалтирано по знак и в 11-ти дом. Потвърждава престижността на професията. Човекът определено се ползва с авторитет. Слънцето управлява 3-тият дом. Много активен човек. Може би дебилитиран Марс в 10-ти в Дашамша се проявява като свръх стремеж към реализация, ръководна позиция?

Мисля си и друго. Дали Слънце, свързано с У10, няма да даде държавен пост? Из разни книжки съм чела, че при силна връзка на Слънцето с 10-ти дом това е възможно.
« Последна редакция: Декември 15, 2013, 02:04:36 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #138 -: Декември 15, 2013, 02:02:42 pm »
Може да е решила да ни даде още малко време за размисъл.
Но с предположенията бях дотук, за друго не се сещам...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #139 -: Декември 15, 2013, 02:08:36 pm »
Е, аз имам Агни-Марута йога в картата си - съвпад на Марс и Сатурн. Не съм от търпеливите, особено що се отнася до получаване на знания (съвпадът е в 9-ти). Искам информацията тук и сега. :93:

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #140 -: Декември 15, 2013, 02:22:16 pm »
мирабела, а гаджетата трудно ли се появяват?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #141 -: Декември 15, 2013, 02:31:37 pm »
Трудно се появяват свестни. Несериозни има, но някой честен, с добро сърце и т.н. - не. Това е 3-ти от 7-ми и затова мъжете ми са склонни да ми изневеряват. :021:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #142 -: Декември 15, 2013, 02:37:42 pm »
Трудно се появяват свестни. Несериозни има, но някой честен, с добро сърце и т.н. - не.

Същата работа и при мен - Марс и Сатурн са в рецепция и в аспект в навамша (между 7 и 9 дом).

Сигурно защото нямаме "очи" да открием свестния.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #143 -: Декември 15, 2013, 02:39:08 pm »
мне, мне
просто сатурн в съчетание с гаджетата (марс)- забавя, подлага на препядствия като : време, ситуации, сериозност, позиция, възраст появилите се  момчета и резултата е ( защото сатурн  винаги дава точния:), ако кармата е по луна, то сатурн изпълнява, но обикновено дава нещо "правилно" и си заслужава чакането:)

а 3 от 7 не е за рога, а за това, че ти  ги обичаш и е много хубаво, когато 3 и 7 са във връзка ( да кажем у на 7 в 3) партньорите на такива хора са щастливи, защото в случая ти ще си обичлива;

но по принцип 2 малефика  в 3 от 7  дават  повече от един брак или поне развод..

да, всеки обмен марс сатурн е подобен на съвпада  ( бтв. вие сте по сериозните връзки, независимо какви ви се случват)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #144 -: Декември 15, 2013, 02:42:02 pm »
защото сатурн  винаги дава точния:), ако кармата е по луна, то сатурн изпълнява, но обикновено дава нещо "правилно" и си заслужава чакането:)

Звучи обнадеждаващо.  ;D

Съвпад Марс/Луна в 9 дом в навамша, получава аспект от Сатурн в 7ми, с който Марс е в рецепция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #145 -: Декември 15, 2013, 02:43:04 pm »
а ти в каква даша си?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #146 -: Декември 15, 2013, 02:44:24 pm »
а ти в каква даша си?

Бях в Сатурн/Венера - нищо не се случи, само мъка и проблеми. Сега вече съм в Сатурн/Слънце, имам съвпад на същите в 7 дом в Д9.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #147 -: Декември 15, 2013, 02:46:44 pm »
обикновено гледам не  толкова къде са, а какво управляват:
начи 9 дом, а слъцето къде и по тези домове върви случакта:)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #148 -: Декември 15, 2013, 02:46:50 pm »
Благодаря ти, Кая!
Така пише, да. Малефици в 3-ти от даден дом дават випрет аргала върху него. Делата по дома са затруднени, но накрая се постигат резултати. Ще чакам Сатурн да си свърши работата.

Лили, трудно се намират свестни. Колкото и да са ти отворени очите на четири, доста смотльовци трябва да срещнеш и разкараш преди да се появи някой, който си заслужава вниманието. За какво да се женя за идиот и да се разведа с него още след няколко месеца? :57:
От съвпада Марс/Сатурн ли е, не знам, но имам пълна непоносимост към идиоти, кретени, тъпаци, лъжци, мухльовци, чехльовци и т.н. Органически не мога да ги търпя. Идва ми да им разбия фейса.
Напоследък съм станала много нервна и агресивна и си го изкарвам на всеки транзитен мухльо.
« Последна редакция: Декември 15, 2013, 02:52:44 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #149 -: Декември 15, 2013, 02:49:37 pm »
обикновено гледам не  толкова къде са, а какво управляват:
начи 9 дом, а слъцето къде и по тези домове върви случакта:)

В навамша е това - Слънцето е у4, Сатурн - у9 и у10, Марс - у7 и у12.
Вече не смятам да емигрирам.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui