Автор Тема: Номерология на ника/името  (Прочетена 12199 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Номерология на ника/името
« -: Декември 15, 2013, 03:21:08 pm »
Днес ми хрумна една идея ( съвпадът на транзитното слънце с натален уран два дни не ми дава мира  :D ). Та, замислих се как се възприeмаме във форума, в нета - най -вече имаме усещане за съответния човек от написаното от него, но също така никът и аватарът играят роля за възприятието ни. Харесвала съм идеята за номерология на името, в реала числото на моето е 5 ( число на Меркурий) i ме описва добре като личност. Ника всеки си го избира по някаква причина, дали по-добре му звучи , дали е част от истинското име или е символ на нещо към което имаме интерес , или нещо което обичаме. По тази причина се замислих, че може да си направим една темичка за номерология на ника , да видим дали има резон спрямо полученото число и начинът по който съфорумците възприемат даден човек. Числото на моят е 3, числото на юпитер. Имам силен юпитер в натала. Може да изчислите в сайта на Муси Дчева ( но там е пригодено само за кирилица). За никове на латиница има разни калкулатори в нета. Намерих и един интересен сайт за ведическа номерология. http://www.sanatansociety.org/vedic_astrology_and_numerology/calculate_your_name_numbers.htm#.Uq26i9JDvjA
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #1 -: Декември 15, 2013, 03:24:54 pm »
Моят ник тук е 2ка - Луна, в другия форум съм Кету.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #2 -: Декември 15, 2013, 03:25:22 pm »
Тук давам и линк към сайта на Муси, инфо за ключ и характер :

http://www.temura.net/%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87-%D0%B8-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D1%80/
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #3 -: Декември 15, 2013, 03:28:52 pm »
Лили, според мен ти отива 2 като число. Снимката на аватара ти ми навява или влияние на луна, или на нептун. Може би има разлика в изразяването ти тук и там. Но все пак не е нещо като 9 ( където разликата щеше да е огромна). По никът ти тук

Цитат
Ключ 2 са уравновесени, интуитивни и чувствителни. Раждат се с умението да се интересуват от околните и да ги разбират. За да развият дарбите си им трябва изключителна подкрепа от средата, в която растат. Силно привързани са към корените си и не се чувстват добре далеч от родното място. Стремят се към успех, но не са демонстративно-амбициозни. Често не им достига самочувствие и остават в сянката на другите докато не дойде подходящият за тях момент за изява. Ключ 2 са конформисти – сработват се добре с всякакъв тип хора и бързо се приспособяват към нова среда. Могат да бъдат вярна опора на по-силни личности като например такива с Ключ 1 или Ключ 8.

Източник: http://www.temura.net/%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87-%D0%B8-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D1%80/   
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #4 -: Декември 15, 2013, 03:30:18 pm »
9-Марс
Според мен ми отива :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #5 -: Декември 15, 2013, 03:37:29 pm »
Папи, тъкмо се мислех, че твоето трябва да е някак "мъжко",  :012: , това ти пасва. Теб май най те възприемам по луната в стрелец. Доколкото се сещам ,имаш и въздушен марс, повече мъжки планети. А в натала ти марс силен ли е ? Един вид се мъча да разбера дали подсъзнателно не си ги избираме като числа на планети, които са ни силни и изявени  в натала ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #6 -: Декември 15, 2013, 03:57:06 pm »
Ами има предимства някакви, чак много силен не е, но някак успява да се прояви, вероятно заради  аспектите с юпитер и плутон, че и слънце
А какво й е специфичното на луна в стрелец дето не го виждаш?

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #7 -: Декември 15, 2013, 04:05:12 pm »
Не, аз имах предвид, че точно луната в стрелец ти усещам  :012: При Мирабела ,например , ( която също е слуна в стрелец) не я усещам сякаш толкова осезателно.  :012: Имам близки с луна в стрелец и ги знам как реагират, но при теб се усеща и въздушния марс ( не беше ли в близнаци)?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #8 -: Декември 15, 2013, 04:10:26 pm »
Да, Флора, извинявай-не прочетох внимателно
Луна в стрелец, марс в близнаци-знакова опозиция
Може би затова не мога да се науча да премълчавам и да си трая, все си мисля, че без акцента на козирожките планети щях да съм загубена-едно плямпало, дето все се ежи :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #9 -: Декември 15, 2013, 04:18:54 pm »
Какво имаш в козирог ?  :) Абе, владее се твоята луна , сигурно заради козирожкото влияние, както и ти казваш. Виждала съм по-остри " стрелчешки" луни  :012:. Сещам се и за една карта на един познат- луна в близнаци, марс в стрелец, слънчев стрелец. Е, там вече си е понякога огън и жупел.  :93:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #10 -: Декември 15, 2013, 04:28:44 pm »
То и при мен е така, просто пределът е по-висок, като се ядосам-няма малки, няма големи, няма шефове, няма клечки-всичко е строено в редица :)
Разбира се, създавам си и неприятели, но понеже се придържам към правилото "без удари под кръста" рядко някой да ме мрази
Искрено и лично :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #11 -: Декември 15, 2013, 09:54:03 pm »
Моя ник е по Марс - 9-ка, добре ме описва като поведение  :86:.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #12 -: Декември 15, 2013, 10:07:21 pm »
Моя е 5, не съм много убедена дали ме описва :)
Реалното е 1.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #13 -: Декември 15, 2013, 11:03:24 pm »
Раху-4 ,каквото и да означава,но сменяйки една буква в името си ,както е всъщност ,резултата не се променя  ::)
Под ника "passion..." съм 3 и по-добре ме описва . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Номерология на ника/името
« Отговор #14 -: Декември 15, 2013, 11:13:43 pm »
Заместваш Раху с Уран, Кету с Нептун.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui