Автор Тема: Цветята  (Прочетена 57882 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цветята
« Отговор #30 -: Март 11, 2015, 04:01:53 pm »
Вещичка е трън... в нечий з-к  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Цветята
« Отговор #31 -: Март 11, 2015, 04:06:04 pm »
Вещичка е трън... в нечий з-к  :012:

Аха  :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Цветята
« Отговор #32 -: Март 11, 2015, 04:12:49 pm »
Лили, обожавам лалета, едни от любимите ми цветя са  :) Харесвам всички пролетни цветя, толкова са крехки и нежни: кокичета, лалета, момини сълзи, теменужки... харесвам и градинските рози  :)
Тези отглеждани в оранжерии с цел продажба, не ми доставят удоволствие, губи им се магията.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цветята
« Отговор #33 -: Март 11, 2015, 04:17:23 pm »
Уфф, Вещичка, само ние сме бодливи...от толкоз цветя, аз съм най-смотаното, ама поне ставам за текила :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цветята
« Отговор #34 -: Март 11, 2015, 04:32:33 pm »
Всъщност червената калия май наистина е по-подходяща за Дракониада. На Дияна й пасва нещо по-сдържано и обрано. Хм, карамфил?  :017:

Остават кандидати за момина сълза, тя е все още незаета в моята класация  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Цветята
« Отговор #35 -: Март 11, 2015, 04:46:37 pm »
от толкоз цветя, аз съм най-смотаното, ама поне ставам за текила :)

Хич не е смотано  :)

Цитат
Много хора не подозират, че кактусът не е просто декоративно растение, което краси стайната ви градина. В много страни вярват, че кактусът притежава магически способности.
 В някои краища не света кактусът се смята за символ на дълголетие и здраве и за защитник на дома, пазител на спокойствието и разбирателството. Смята се, че в иглите на кактусите се крие енергия, която неутрализира негативните мисли. С кактусови игли се правят и магии с восък, дърво или върху вуду кукли.
Кактусите предпазват собствениците си от енергийни вампири, уроки, черни магии и отрицателна енергия, като обръщат заклинанията към този, който ги е отправил. Интересното обаче е, че кактусът първо примамва отрицателната енергия с бодлите си, а след това я неутрализира, като не й позволява да достигне до обитателите в дома.
В същото време много хора вярват, че кактусовите игли излъчват невидими импулси, които успокояват хората, намаляват гнева и агресията, прави ги по-толерантни и уравновесени. По тази причина американците вярват, че трябва да има поне един кактус вкъщи, а за да предпазят дома си от крадци и лоши помисли слагат по един кактус на всеки прозорец.
В даден момент обаче кактусите се „задръстват“ с негативна енергия и се налага да ги освободите от нея. Това може да стане като веднъж годишно изплакнете кактуса под течаща струя вода или като го пресадите.
 В миналото хората са си правили амулети с кактусови игли, за да предпазят дома си от черни магии. За целта слагали в стъклен буркан игли от кактус, карфици, шевни игли, пирони. След като го затворят го заравяли в градината пред дома. Другият вариант е да се сложи до входната врата, но така, че да не се вижда – иначе няма да има същия успех.
В някои страни използвали кактуса и когато ставало дума за любовни проблеми. Например, ако семейството искало да омъжи дъщеря си, временно изкарвали кактусите извън къщата, но оставяли един в спалнята й, за да запазят целомъдрието й до брака.
Ако искате да се предпазите от завистливи очи и негативни енергии, сложете един малък кактус и на бюрото в офиса.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цветята
« Отговор #36 -: Март 11, 2015, 04:53:57 pm »
Гаури я свързвам с нещо бяло и ефирно, но момина сълза ми идва твърде крехка за нея. Има един храст, цъфти със ситни бели цветенца - "снежна топка" ли го наричат? Също така я асоциирам със сакура, но тя е нежнорозова на цвят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цветята
« Отговор #37 -: Март 11, 2015, 04:56:18 pm »
Хахаха, видяхте ли сега, мерси, сатен :)

Лили, това ли е цветето? Хортензия


Just_a_Dream

  • Гост
Re: Цветята
« Отговор #38 -: Март 11, 2015, 04:56:55 pm »
Сакурата не е само розова, Лили. Може да цъфти и в бяло, жълто, че дори и в червено.  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цветята
« Отговор #39 -: Март 11, 2015, 05:02:46 pm »

Лили, това ли е цветето? Хортензия


Мисля, че е това. На руски има много странно наименование - "бульданеш".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цветята
« Отговор #40 -: Март 11, 2015, 05:19:53 pm »
Кактусът е сурово цвете е, а теб не те асоциирам с галещо и ефирно цвете.  :d030:

Няма лошо, тя и мушанката знаеш ли каква е издържлива-и в най-големите горещини цъвти, и в снега

На мен тия асоциации са ми много забавни, аз лично не мога да направя подобни връзки

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цветята
« Отговор #41 -: Март 11, 2015, 05:23:18 pm »
Лили, на енигма сложи ли й?

Всъщност кактусът и мушанката са изключително непретенциозни, кактусът го мори студът, аз имах колекцийка преди години-около 35-40 различни вида. С един замах ги уморих.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цветята
« Отговор #42 -: Март 11, 2015, 05:24:04 pm »
Харесаха ми много асоциациите и на Лили, и на Стар за мен-много точно !  :38:

Стар, проверих в гугъл, какво представляват тези парещо- страстни наименования на цветя, с които ме асоциираш, освен розата и да! -пак ми харесаха и импонират на темперамента ми. :-*
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цветята
« Отговор #43 -: Март 11, 2015, 05:25:46 pm »
Рени е божур отвсякъде
Сатен е циклама :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цветята
« Отговор #44 -: Март 11, 2015, 05:26:00 pm »
Лили, на енигма сложи ли й?


Добре че ми напомняш  :)

И за нея трябва да е нещо елегантно, ненатрапчиво, но стилно. Може би фрезия, за друго цвете не се сещам в момента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui