Автор Тема: Номерология и енергия  (Прочетена 220509 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #210 -: Февруари 08, 2014, 08:44:00 pm »
Ако са в знаци, които се чуват, значи се чуват :)

А кои знаци чуват и кои не ,защото и това е важно ,нали ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Номерология и енергия
« Отговор #211 -: Февруари 08, 2014, 08:48:26 pm »
някои се чуват, а други се виждат :)
естествено, че е важно, планетите са най-лоши една към друга когато ни се чуват, ни се виждат

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #212 -: Февруари 08, 2014, 09:02:16 pm »
някои се чуват, а други се виждат :)
естествено, че е важно, планетите са най-лоши една към друга когато ни се чуват, ни се виждат

Искам  с  примери и факти .
Например- Венера в Лъв не "вижда"Слънце в Дева  ....Слънце/Меркурий/Уран не "чува " никой,в този порядък и защо ,кога .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Номерология и енергия
« Отговор #213 -: Февруари 08, 2014, 09:15:18 pm »
От някаква гледна точка е именно такъв. Ограничена е ролята му на посредник, малко са тези, които резонират с него. Пък какъв е смисъла да говоря или пиша, когато няма кой да ме чуе, разбере и няма почти никой на тази честота.
А за разни празни локумаджии мегдан да искаш.

Твоя го чувам, разбирам идеално :)

Докато виж този Рени ми е пълна мъгла :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #214 -: Февруари 08, 2014, 11:37:09 pm »
От някаква гледна точка е именно такъв. Ограничена е ролята му на посредник, малко са тези, които резонират с него. Пък какъв е смисъла да говоря или пиша, когато няма кой да ме чуе, разбере и няма почти никой на тази честота.
А за разни празни локумаджии мегдан да искаш.

Твоя го чувам, разбирам идеално :)

Докато виж този Рени ми е пълна мъгла :)

Астрологично как звучи същото ?1?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Номерология и енергия
« Отговор #215 -: Февруари 09, 2014, 11:51:32 am »
Моят квадрат също  е пълен. Четох инфото от star, сигурно трябва да работя повече по първия ред, двата диагонала са ми с равен брой цифри. Чудя се само какво означават третото и четвъртото число, за второто е ясно ( най-вероятно числото на живота).
Цитат
First number: 34
Second number: 7
Third number: 32
Fourth number: 5

1**   4**   7*
2*   5**   8*
3**   6*   9*

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Номерология и енергия
« Отговор #216 -: Февруари 09, 2014, 12:25:30 pm »
От някаква гледна точка е именно такъв. Ограничена е ролята му на посредник, малко са тези, които резонират с него. Пък какъв е смисъла да говоря или пиша, когато няма кой да ме чуе, разбере и няма почти никой на тази честота.
А за разни празни локумаджии мегдан да искаш.

Твоя го чувам, разбирам идеално :)

Докато виж този Рени ми е пълна мъгла :)

Астрологично как звучи същото ?1?

Ако не се лъжа твоя е в Риби, нали? Нито се виждат, нито се чуват с моя (в Овен, който е малко тъп и трябва да му се говори ясно и точно). Някак тази нептунова абстрактност не я разбирам, далечна ми е.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #217 -: Февруари 09, 2014, 02:13:32 pm »
Satin,дали в това е причината ,макар да си права ,че Овен и Риби ,Марс-Нептун нямат допирни точки ,но нека да видим все пак как е при нас :
Меркурий Овен        Меркурий квадрат Марс
Меркурий в 12 дом ,квадрат Нептун   Меркурий в Риби
Слънце съвпад Меркурий         Слънце съвпад Меркурий

Мисля ,не е в това причината ,а в аспектите Слънце/Уран по натал ,стелиум в Овен ....няма как двете да се "чуем " или "видим",защото не сме настроени към това,затова и попитах -"кой чува и кой вижда ?!? " ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Номерология и енергия
« Отговор #218 -: Февруари 11, 2014, 02:04:32 pm »
Квадратът на Питагор се разглежда много по-обстойно и трябва да се направи, поне, още един за агресивното състояние на човека, както и евентуалните заболявания. И тъй като съм човек, който не приема, само, датата на раждане, като източник на инфо, смятам,че трябва да бъде включено и името
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #219 -: Февруари 11, 2014, 02:39:20 pm »
Квадратът на Питагор се разглежда много по-обстойно и трябва да се направи, поне, още един за агресивното състояние на човека, както и евентуалните заболявания. И тъй като съм човек, който не приема, само, датата на раждане, като източник на инфо, смятам,че трябва да бъде включено и името

Ето ,това ми хареса -за агресивното състояние на човек  и той какво включва  .

Кабала,би ли ми казала защо са поставили Меркурий в центъра на квадрата и е "5" ,защото на мен не ми "харесва " да е там ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Номерология и енергия
« Отговор #220 -: Февруари 11, 2014, 02:46:48 pm »
Рени, има различни вариации на този квадрат. В случая е по-скоро, магическият квадрат Ба Гуа. Иначе, според авестийската школа, 5 е Юпитер и съм склонна да го приема. Аз работя с различни комбинации спрямо числата. Агресивното състояние се определя от преходът на числата. 8 преминава в две единици, като изчезват две двойки или една четворка, а 7 минава в 6. По този начин се разбира до колко е силна една енергетика и още нещо, не съм съгласна, че пет 1-ци дават голямо натоварване, напротив, става дочно обратното. Числа, минаващи числото 4 като бройка отиват в другата крайност- осъзнаването на това натоварване и опитът да бъде премахнато. Преекспонирането на числа няма да ти даде по-голяма сила, напротив, отслабва качеството
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Номерология и енергия
« Отговор #221 -: Февруари 11, 2014, 02:59:33 pm »
Кабала, коя система за азбуката използваш? Примерно Й на колко е равно?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #222 -: Февруари 11, 2014, 03:00:20 pm »
Рени, има различни вариации на този квадрат. В случая е по-скоро, магическият квадрат Ба Гуа. Иначе, според авестийската школа, 5 е Юпитер и съм склонна да го приема. Аз работя с различни комбинации спрямо числата. Агресивното състояние се определя от преходът на числата. 8 преминава в две единици, като изчезват две двойки или една четворка, а 7 минава в 6. По този начин се разбира до колко е силна една енергетика и още нещо, не съм съгласна, че пет 1-ци дават голямо натоварване, напротив, става дочно обратното. Числа, минаващи числото 4 като бройка отиват в другата крайност- осъзнаването на това натоварване и опитът да бъде премахнато. Преекспонирането на числа няма да ти даде по-голяма сила, напротив, отслабва качеството

Благодаря ,Кабала  :49:

Аз съм лаик тук ,но Енигма ме заинтригува с тази материя ,за което й благодаря ,но съм склонна да се съглася с теб,с акцента върху една цифра,натоварен диагонал също ,това като наблюдение от собствения ми Питагоров квадрат.
Ти се занимаваш професионално в тази област и сигурно има ,както споделяш ти различни вариации,методи и най-вече личен похват и стил на работа ,които като тълкуване отразяват личността.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Номерология и енергия
« Отговор #223 -: Февруари 11, 2014, 03:02:12 pm »
Папи, то си има една система. Й е едно. Отделен въпрос е, че курсът, който съм карала преди мнооооо години, даваше друго тълкуване, коет не съм срещала до сега, но аз го приемам като езотерично значение. В него Й е 10, к-11, ф-12 и така се изчислява
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Номерология и енергия
« Отговор #224 -: Февруари 11, 2014, 03:06:30 pm »
Да-затова попитах :)
Мерси