Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268853 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1005 -: Януари 01, 2016, 07:18:10 pm »
не е хорар - натал + транзити. Юпитер е У4 и стационарната точка от ретро в директно през май е около Асц - и се опитвам да го разтълкувам.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1006 -: Януари 01, 2016, 07:36:23 pm »
Въпрос по 4 дом:

Човек живее на квартира, в дадена държава/град. В друга държава/град живее семейството му/ѝ - няма развод, но такива са обстоятелствата. Според вас, 4 дом кое местонахождение описва - там където е човекът или където е семейството му? Преди мама да почине и аз бях в такава ситуация и все се чудех ....
                     -----------------------------                                                                                                      Интересен въпрос ! Аз бих тълкувал записаният за постоянен адрес в паспортните данни за 4д,всяка временна регистрация за 4 от 4-следователно 7д ,това в родната страна .Обаче като бях в чужбина,събититийност по Уран,беше провокирана в момента в който Уран беше в 12д-и то в две последователни квартири там-проблеми с тока,следователно всякакво местожителство в чужбина би трябвало да е по 12д .Поне до момента на придобиване на гражданство,след това може и да стане по 4д-аз лично мисля си остава по 12д .
« Последна редакция: Януари 01, 2016, 07:48:53 pm от Oposit »

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1007 -: Януари 01, 2016, 07:49:34 pm »
                     -----------------------------                                                                                                      Интересен въпрос ! Аз бих тълкувал записаният за постоянен адрес в паспортните данни за 4д,всяка временна регистрация за 4 от 4-следователно 7д ,хипотетично .

интересно предложение .... логично е, но много хора правят регистрация по разни други причини, не защото живеят някъде си ... а в конкретния случай, за да е по-сложно, по паспорт е в града, където е на квартира, а семейството са си регистрирани в другата държава .... :) - светът стана .... :) - астрологията има проблем :)

човекът пита всъщност, дали ще му се получи да се прибере при тях .... трябвало сега декември да стане, но не станало. Имайки предвид ретроградността на У4 в случая, предполагам, че през май, на стационарната точка нещата ще станат.

Ще приема, че е мястото, където той живее.

Добавка, след добавката на Опозит - неговия натален Юпитер, У4 си е в 12 дом, а Асц е на 14 гр и нещо, а стационарната точка на 13 гр. - имаме и 12 дом. Оффф ....
« Последна редакция: Януари 01, 2016, 07:51:41 pm от Happy58 »

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1008 -: Януари 01, 2016, 08:00:10 pm »
За питащият 4 дом е неговият дом, за жена му, 4 от 7 сиреч 10 дом. Връзка между упр. на АСЦ и упр. на 10 дом.
Зависи как е зададен въпроса.. По-лесно е като се разглежда конкретната карта.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1009 -: Януари 01, 2016, 08:00:56 pm »
Логиката е 4д да е недвижимата собственост-там където човекът смята,че в най-голяма степен собственик на жилището .Срещал съм,че придобито второ жилище е по 4 от 4-7д,но говорим зая собственост .За квартира под наем съм срещал се гледа 3д   . За дом в чужбина 12д .Но трябва да се изследва и провери още .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1010 -: Януари 01, 2016, 08:16:07 pm »
не е хорар - натал + транзити. Юпитер е У4 и стационарната точка от ретро в директно през май е около Асц - и се опитвам да го разтълкувам.
значи е с АСЦ дева и Юпитер е У4, съУ7
4д освен родно място, дома, който населява човек, недвижимата му собственост, е свързан също с миналото, така както и 12д, тъй че може в този период да изясни ваимоотношения от преди, докато Юпитер е ретро, а като стане директен да вземе решение.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1011 -: Януари 01, 2016, 08:16:46 pm »
Еее, хора, много сложно стана :)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1012 -: Януари 01, 2016, 08:18:11 pm »
значи е с АСЦ дева и Юпитер е У4, съУ7
4д освен родно място, дома, който населява човек, недвижимата му собственост, е свързан също с миналото, така както и 12д, тъй че може в този период да изясни ваимоотношения от преди, докато Юпитер е ретро, а като стане директен да вземе решение.

а, това също е възможност ... благодаря ... ще предам, а пък те да си мислят :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1013 -: Януари 01, 2016, 10:51:26 pm »
Хепи, аз мисля, че трябва да се търси хармоничен аспект между господарите на 1 и 4 домове - транзитен Меркурий към Юпитер. В мунданен план това ще стане май месец, а по картата му ще видиш ти. Ако искаш я сложи.
4 дом смятам, защото това е домът и на семейството, което създаваме. Така че го разглеждам така: аз - асц, искам да се прибера при семейството си - 4 дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1014 -: Януари 01, 2016, 11:09:12 pm »
За мен 4 дом са моите покои - там, където се прибирам и е моята крепост, убежище ... В детството е дома на родителите, след това е моят дом ...
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1015 -: Януари 02, 2016, 09:56:30 am »
http://megavselena.bg/mechtatelyat-neptun/ ......"Нептун покровителства „фабриката на сънищата” – киноизкуство, фотография, религиозна мистика, сектантство. Под влиянието му са химията, алхимията, фармацевтиката, парфюмерията и метафизиката.С него са свързани лекарствените средства, отровните химикали, газовете, течностите, напитките, нефтените продукти, тютюна. Под властта на Нептун са и сфери като мореплаване, корабостроене, риболовство и рибна промишленост, работа в бани и плавателни басейни, в курорти и барове (особено нощни) и ресторанти, в хотели."Из „Класическа астрология в 12 тома“, С. Вронски

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1016 -: Януари 02, 2016, 11:10:43 am »
Логиката е 4д да е недвижимата собственост-там където човекът смята,че в най-голяма степен собственик на жилището .Срещал съм,че придобито второ жилище е по 4 от 4-7д,но говорим зая собственост .За квартира под наем съм срещал се гледа 3д.
Жилището под наем също е по 4д.- гаранция, миналата година когато ми прокапа радиатора на парното в кухничката, лунарът го показа по 4д.- беше о рода на лун. К8 в 4д и зловредна планета в него. Моя мъж като смени квартирата в чужбина също беше отразено в по 4д в лунара и в солара. Малката дъщеря като смени квартира в столицата също по 4д излезе.
3д е намесен дотолкова, че показва преместване, но дали ще се мести дома на човек, това е показано в 4д.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1017 -: Януари 02, 2016, 11:13:14 am »
http://megavselena.bg/mechtatelyat-neptun/ ......"Нептун покровителства „фабриката на сънищата” – киноизкуство, фотография, религиозна мистика, сектантство. Под влиянието му са химията, алхимията, фармацевтиката, парфюмерията и метафизиката.С него са свързани лекарствените средства, отровните химикали, газовете, течностите, напитките, нефтените продукти, тютюна. Под властта на Нептун са и сфери като мореплаване, корабостроене, риболовство и рибна промишленост, работа в бани и плавателни басейни, в курорти и барове (особено нощни) и ресторанти, в хотели."Из „Класическа астрология в 12 тома“, С. Вронски
Хубава статия, Стреличке, но защо е в дребосъците, а не в темата за подбрани статии?
Ето още от същата статия, което ми хареса:
Нептун е висшата октава на Венера, затова между хората с ярко изразен Нептун и тези с ярко изразена Венера има много общо, само Венера повече влияе на физически план, а Нептун – на психически. Нептун води чувствата в трепет, дарява със силно развит художествен усет, музикална гениалност, способност за съпреживяване, поетичен дар, мистична настройка. А също предизвиква неземни желания и дава надежда за тяхното изпълняване.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1018 -: Януари 02, 2016, 04:14:35 pm »
Четвърти дом където и да се намира човек, описва спецификата на конкретното местоположение.  Четвърти дом на релокираната натална карта описва условията, които предлага местожителството в чужбина. И ако този човек живее е в чужбина, а не в дома си в България, то транзитът на Юпитер би трябвало да се гледа и според релокираната натална карта.

Да разбирам, че ако реша да се преместя в Норвегия, например - правя си натала за същите дата и час, но место раждане там и гледам как е поставен 4 дом?
Над силата е само умението да я владеем!

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1019 -: Януари 03, 2016, 08:47:54 pm »
Някой може ли да препоръча астролог за годишен хороскоп? Може и любител всъщност, стига да разбира достатъчно. Основните неща и аз си ги разгледах, но искам доста по-задълбочен анализ. :08: