Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268792 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1080 -: Януари 21, 2016, 05:21:03 pm »
Яде ме един казус,така-чисто философски.
Сатурн в Овен,в първи дом,У10 в квадрат с Марс,в Козирог,в 10Д,У1.
Нямам време да гледам термите и фейсовете в момента,но Сатурн е в неизгодна позиция и влияе на Марса.Няма други планети в двата знака.Марс от друга страна е връх но тао,а Сатурн е подкрепен с тригони от другите планети.Искам да оставим аспектите към октаналити точки и ако някой е виждал в хорар,натал...или е чул нещо подобно,да сподели
като има време.
Сатурн е в падение в овен, а Марс е екзалитран в козирог, по знак и по дом и в двата случая, но понеже питаш дали някой е виждал нещо подобно в хорар- да, попадала съм на карта, където основните сигнификатори на въпрпоса бяха в квадрат и във взаимна рецепция по управление, както е в този случай, а накрая развръзката беше положителна, както и предполагах, защото взаимната рецепция от този вид има силата на съвпад, а понякога е и по-силна.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1081 -: Януари 21, 2016, 07:26:15 pm »
Сатурн е в падение в овен, а Марс е екзалитран в козирог, по знак и по дом и в двата случая, но понеже питаш дали някой е виждал нещо подобно в хорар- да, попадала съм на карта, където основните сигнификатори на въпрпоса бяха в квадрат и във взаимна рецепция по управление, както е в този случай, а накрая развръзката беше положителна, както и предполагах, защото взаимната рецепция от този вид има силата на съвпад, а понякога е и по-силна.
Много ти благодаря.  :08: Щом е равнозначно на съвпад ще имаме резултат равен на тронов Сатурн и екзалтиран Марс в идеалният случай или тронов Марс,въздигащ Сатурн в падение в лошия,който ми е познат и е много резултатен.
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1082 -: Януари 21, 2016, 10:50:31 pm »
Другото,което умът не ми го побира е как така Юпитер страда в 5Д,след като си е в огнен дом,в тригон към своя,собствен 9ти.Да не говорим колко е плодовит там за деца,хазарт и творчески изяви.В 10Д също не му било уютно,а там всяка планета е на пиедестал и уважение...
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1083 -: Януари 21, 2016, 11:30:22 pm »
Другото,което умът не ми го побира е как така Юпитер страда в 5Д,след като си е в огнен дом,в тригон към своя,собствен 9ти.Да не говорим колко е плодовит там за деца,хазарт и творчески изяви.В 10Д също не му било уютно,а там всяка планета е на пиедестал и уважение...
10д е на козирога, в който Юпитер е в падение, но за в 5д защо да страда? Юпитер е заточен в близнаци и дева, би трябвало в 3-ти и 6-ти дом да не му е добре.  :017:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1084 -: Януари 22, 2016, 07:36:23 am »
10д е на козирога, в който Юпитер е в падение, но за в 5д защо да страда? Юпитер е заточен в близнаци и дева, би трябвало в 3-ти и 6-ти дом да не му е добре.  :017:
На няколко места срещнах,че Юпитер страда в 5Д и ми е много нелогично. :)
Що се отнася до 10Д той е гарант за материална изява дори на най-(про)падналата планета и не виждам защо Юпитер да е в лоша позиция там,след като ще бъдат видими и оповестени вижданията му във възможно най-широка аудитория(дори осъществени). :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1085 -: Януари 22, 2016, 08:26:35 am »
не беше ли юпитер дето е кастрирал баща си сатурн..та сигурно за това не се погаждат двамата :)
в 5ти дом и аз не виждам логика да страда. огнен дом, юпитер също е сигнификатор на децата.. ::)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1086 -: Януари 22, 2016, 08:40:17 am »
не беше ли юпитер дето е кастрирал баща си сатурн..та сигурно за това не се погаждат двамата :)
в 5ти дом и аз не виждам логика да страда. огнен дом, юпитер също е сигнификатор на децата.. ::)

Сатурн кастрира уран, като от гениталиите му, хвърлени в морето се ражда Венера :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1087 -: Януари 22, 2016, 08:52:52 am »
На няколко места срещнах,че Юпитер страда в 5Д и ми е много нелогично. :)
Що се отнася до 10Д той е гарант за материална изява дори на най-(про)падналата планета и не виждам защо Юпитер да е в лоша позиция там,след като ще бъдат видими и оповестени вижданията му във възможно най-широка аудитория(дори осъществени). :)

За Юпитер 10 дом е ограничение - той е свободен, разширяващ, оптимистичен. В Козирог/10 дом е точно обратното. Това, когато се използват архетипите. Но ако говорим за Юпитер в 10 дом - имаш право - дава добри възможности за кариера, добро обществено положение и т.н.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1088 -: Януари 22, 2016, 08:56:48 am »
Дияна беше писала, че Юпитер в 10ти дом е много добро положение, защото е високо в картата, трябва да потърся точно аргумента й какъв беше
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1089 -: Януари 22, 2016, 10:55:46 am »
А от капките кръв фуриите :d030: :012:

Точно :08:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1090 -: Януари 22, 2016, 09:14:46 pm »
Юпитер в 10-ти дом  иска да го виждат успешен, като нещо голямо, по-велико и наистина хората гледат на нативите с такъв като на успели, като на такива, които носят благополучие, късмет и професията им има нещо  общо с бъдещети на другите хора.
Мъжките планети и Меркурий стоят добре в 1-ви и 10-ти домове.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1091 -: Януари 22, 2016, 09:29:00 pm »
На няколко места срещнах,че Юпитер страда в 5Д и ми е много нелогично. :)
Що се отнася до 10Д той е гарант за материална изява дори на най-(про)падналата планета и не виждам защо Юпитер да е в лоша позиция там,след като ще бъдат видими и оповестени вижданията му във възможно най-широка аудитория(дори осъществени). :)
Да видим какво пише в учебниците:
Цитат
От памтивека наричан “Звездата на Кралете” или Голямото Щастие обещава най-голям успех, сполука и късмет във всички дела на дома на хороскопа, в който попада. Ако Юпитер е единствената планета оказала се в един или друг дом, или в този дом се намират само благоприятни и неутрални планети, можем да гарантираме абсолютен успех във всички дела на дадения дом. Във всеки хороскоп Юпитер показва онова щастие, което искаме повече от всичко и, което е много важно, получаваме просто така, без никакви усилия, въз основа само на едно желание. Разбира се, това става само в случай, че в същия дом на хороскопа няма неблагоприятни планети.
И следва карта на прочул се учител с Юпитер на МС, в собствен дом и знак, сам самичък, без зловредни планети в дома  ;D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1092 -: Януари 23, 2016, 11:38:49 am »
Имам два въпроса:

1. Има хора, които са нестабилни на земята - все ще падне, ще се спъне, с ръцете ще изпусне. Иначе сръчен, майстори, рсува, като кара колело не пада. Чудех се какво в натала води до тази нестабилност на земята и с ръцете при хващане, носене ... Очаквах да няма земя, но напротив има - почти по равно земя и въздъх и малко огън и вода. Къде да ровичкам?

2. Някой вълнува ли се от Нептуновя цикъл със Слънцето? Като външна и недолюбвана планета - може би никой  ::) Обаче при мен управлява асцендента, заедно с Юпитер, предстои ми нептунова квадратура, с участието на Сатурн и реших да огледам. Извадих си снощи миналогодишния и предстоящия цикъл - къде попадат. Може би е хубаво да поровя и за цикъла - Сатурн-Нептун - предвид предстоящата им мунданна квадратура, а също и цикъла Нептун-Юпитер - тъй като заедно управляват Риби.

Някакви насоки - препоръки.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1093 -: Януари 23, 2016, 04:12:24 pm »
Имам два въпроса:

1. Има хора, които са нестабилни на земята - все ще падне, ще се спъне, с ръцете ще изпусне. Иначе сръчен, майстори, рсува, като кара колело не пада. Чудех се какво в натала води до тази нестабилност на земята и с ръцете при хващане, носене ... Очаквах да няма земя, но напротив има - почти по равно земя и въздъх и малко огън и вода. Къде да ровичкам?

2. Някой вълнува ли се от Нептуновя цикъл със Слънцето? Като външна и недолюбвана планета - може би никой  ::) Обаче при мен управлява асцендента, заедно с Юпитер, предстои ми нептунова квадратура, с участието на Сатурн и реших да огледам. Извадих си снощи миналогодишния и предстоящия цикъл - къде попадат. Може би е хубаво да поровя и за цикъла - Сатурн-Нептун - предвид предстоящата им мунданна квадратура, а също и цикъла Нептун-Юпитер - тъй като заедно управляват Риби.

Някакви насоки - препоръки.
За първия въпрос няма как да ти се отговори без конкретната карта- може някоя постоянна звезда, преразполагаща подобно нещо, да съвпада с АСЦ, Меркурий или друго.
За втория въпрос- мунданната квадратура на Сатурн и Нептун не е предстояща, а се случи в края на ноември, миналата година. Квадратура с моето Слънце направи когато беше в козирог и няма как това да е част от цикъл, след като в рамките на човешки живот Нептун не преминава през всички знаци.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1094 -: Януари 23, 2016, 04:28:57 pm »
И аз като Акрукс, към Меркурий се насочих, но и у1 или АСЦ  да са  в аспект с Нептун. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“