Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268967 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1140 -: Януари 31, 2016, 09:12:25 pm »
С какво свързвате ревността?
С аспекти.Конфигурация, в която участват три планети.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1141 -: Януари 31, 2016, 09:21:25 pm »
Благодаря!

Рени, моля за примери  :) Звучи,  като любовен тригълълник :)

Лили, за натал имах предвид, но и синастрия - да или пък транзит, който може да бъде повод за ревност.

Акрукс, не са еднакви ревниви всички  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1142 -: Януари 31, 2016, 09:35:48 pm »
За да се " случи" ревността са необходими трима.Всеки аспект в картата показва отношение(то) между участващите планети.
Алена, виж кои три планети при теб са в конфигурация и дали в отразените от тях принципи,дела ти ревнуваш- си ревнувана на практика.:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1143 -: Януари 31, 2016, 09:44:22 pm »
Понякога дори и трима не са нужни, достатъчен е само един враг - вътрешна неувереност, неумение да се справяш в ситуации, в които малко или повече се чувстваш пренебрегнат.

Проблем с ревността имат дебилитирани Луни, ако се съчетават с Раху, Сатурн или Марс. Или в комбинация. Именно това са случаите, когато дори не е нужен трети.

По-лекият случай е с трети - класически примери по Венера и Марс. Тази ревност само от време на време се разпалва, когато се появи подходяща "конкуренция" на хоризонта.

Себичността като болестно състояние /защо не съм Номер Едно!?/ е по-тежкият случай, по силно ранена Луна. Тук дори може да има очаквания/претенции близкият човек да пренебрегва своите потребности заради теб и да обслужва твоите.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1144 -: Януари 31, 2016, 09:58:09 pm »
Понякога дори и трима не са нужни, достатъчен е само един враг - вътрешна неувереност, неумение да се справяш в ситуации, в които малко или повече се чувстваш пренебрегнат.

Проблем с ревността имат дебилитирани Луни, ако се съчетават с Раху, Сатурн или Марс. Или в комбинация. Именно това са случаите, когато дори не е нужен трети.

По-лекият случай е с трети - класически примери по Венера и Марс. Тази ревност само от време на време се разпалва, когато се появи подходяща "конкуренция" на хоризонта.

Себичността като болестно състояние /защо не съм Номер Едно!?/ е по-тежкият случай, по силно ранена Луна. Тук дори може да има очаквания/претенции близкият човек да пренебрегва своите потребности заради теб и да обслужва твоите.

Подчертах втория абзац, защото по собствената си карта мога да потвърдя, че е точно така. Дебилитирата ми Луна в аспект със Сатурн (индийска карта) е настроена на тревожност и излишни безпокойства, които ми намалят самочувствието и оттам идват неувереността и ревността (страхът, че ще бъдеш пренебрегнат заради хипотетичен друг).

Става вече късно, но от дълго време търся рецепта да се справя с тази неувереност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1145 -: Януари 31, 2016, 10:17:38 pm »
Става вече късно, но от дълго време търся рецепта да се справя с тази неувереност.
Напиши си няколко положителни твърдения и ги чети всяка сутрин на глас, от рода на - чувствам се уверена в себе си, привлекателна и обичана жена съм и т.н.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1146 -: Януари 31, 2016, 10:20:22 pm »
Краткотрайна ревност и на мен ми се е случвало да изпитам, но съм стигала и до други крайности - "ако щеш, и пред мен го направи".  ;D

За радост никога не ме е спохождало натрапчиво желание да обсебя обекта на моите чувства/симпатия. Да искам да си ляга и да става само с мисълта за мен, да мога да контролирам мислите му или да надникна в тях.

Няма по-голямо мъчение за теб самия/самата от това непрекъснато да си представяш хипотетични ситуации с любимия обект, какво и с кого прави в твое отсъствие, когато не сте един до друг. Това си е чиста отрова.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1147 -: Януари 31, 2016, 11:10:28 pm »
Хм, замислихте ме сега и мен. По природа съм крайно неревнива - нямам собственическо чувство. Луната ми е лъвска, може би съзнателно се свързвам с хора, които ме обожествяват и виждат само мен или успяват да ми го внушат. Доверявам се лесно - не дебна, не слухтя. Във връзките си - както аз не съм изневерявала, така и не съм имала реципрочни съмнения. Не съм имала поводи да се тревожа.

Лъвската ми Луна - квадратира Венера в скорпион в 8 дом. Но вероятно мястото на СЛВ там дава тази освободеност от това чувство.

Причината да попитам е, че участвах в такава случка и се замих за индикациите в картата на ревнуващия. Има кой постоянно да му сее съмнения по Меркурий, но ми е интересно какви индикации има за яростната реакция - без конкретен трети човек - така "по принцип"

Гледам, че в неговата карта - тр.Марс прави съвпад с нат.Уран на десцендента и в опозиция на натален Меркурий. Тр.Сатурн прави точен съвпад с нат. Луна в 8 дом. Друго май не отнасям по темата.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1148 -: Януари 31, 2016, 11:24:20 pm »
Сетих се за какво говориш. По сидерал обаче Луната му е в доста себична накшатра - Джиештха, тя между другото понякога дава по-изострена ревност или завист. А и доколкото се сещам, намира се в съвпад с Марс - в 8 дом от Асцендента, в сидерален Скорпион. При това Марс е Лагнеш, доколкото се сещам, т.е. управлява изгряващия знак във ведическата карта. Това чувство постоянно го гризе и му е вътрешно присъщо, също така се предполагат по-изострени сексуални потребности. Дали ще е секс или контрол - все натам го влече. За такава комбинация се препоръчва някакъв вид йога да се практикува, особено тантра йога. Нещо свързано с трансформация на негативните инстинкти и импулси.

И още нещо, което съм чела при индийските астролози.

Осми дом също се свързва с брачния живот и неговата продължителност. За хора с Марс в 8 дом съм чела, че има вероятност конфликтите в семейството да са свързани с парите и с начина на тяхното управление. На практика забелязах, че тези, които имат силен Марс в 8 дом /екзалтирал или в собствен знак/, могат да се стремят да контролират партньора посредством пари или да контролират разходите му по някакъв начин. И ако партньорът е независим и не им ходи по свирката в това отношение, все има поводи за спорове и конфликти. А не дай си боже да печели повече от тях или да взема самостоятелни решения за семейния бюджет.

А това, че му е вътрешно заложено все да чопли и да се самоизяжда, се потвърждава от връзката на Луната с 4 дом /като негов управител/, а Марс едновременно се явява и Лагнеш, и управител на 8 дом. Луната хем е в знак на падение /слаба/, хем в неблагоприятна домова позиция. Но в един знак в Марс прави и т.нар. Чандра-Мангала йога - ориентираност към финансовия успех, стига да не прекалява с материализма и желанието да притежава, да контролира ситуацията. Тия теми при него са свързани.


« Последна редакция: Януари 31, 2016, 11:47:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1149 -: Февруари 01, 2016, 08:16:49 am »


И още нещо, което съм чела при индийските астролози.

Осми дом също се свързва с брачния живот и неговата продължителност. За хора с Марс в 8 дом съм чела, че има вероятност конфликтите в семейството да са свързани с парите и с начина на тяхното управление. На практика забелязах, че тези, които имат силен Марс в 8 дом /екзалтирал или в собствен знак/, могат да се стремят да контролират партньора посредством пари или да контролират разходите му по някакъв начин. И ако партньорът е независим и не им ходи по свирката в това отношение, все има поводи за спорове и конфликти. А не дай си боже да печели повече от тях или да взема самостоятелни решения за семейния бюджет.



Мисля, че при мен марс е в 8ми дом по индийската, там нали ползват дом-знак, и горенаписаното е вярно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1150 -: Февруари 01, 2016, 09:45:59 am »
Лили, толкова точно и конкретно си го написала, че направо оставам без думи. Ами остава да имам търпение, докато Марс напусне Скорпион и неговия 8 дом :) Неговият натален Марс ми е на Асцендента и всеки транзитен аспект на Марс ме удря директно :(

Сега да видим като направи точен съвпад с моята Венера какво ще последва :) Точно тогава има доста аспекти между Марс, Венера, Плутон, Меркурий, Слънцето и Уран и са точно преди новолунието, та очаквам да не мине без събития, но ще пиша в транзитната по-нататък :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1151 -: Февруари 01, 2016, 12:07:56 pm »
Мисля, че при мен марс е в 8ми дом по индийската, там нали ползват дом-знак, и горенаписаното е вярно.

При изгорен екзалтирал Марс в 8 дом съм го наблюдавала в по-груба и нелицеприятна форма /има и Чандра-Мангал йога - опозиция с Луната/ - тотален контрол посредством пари. И си мисли, че всичко може да се купи. Ама и каква съпруга му се беше паднала, с Марс в 12 дом в мутабелен знак - там пък нищо не се задържа, всичко се прахосва - и пари, и енергия.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1152 -: Февруари 03, 2016, 11:22:45 am »
Другари, за зъбите освен сатурн, нещо друго? Дом, акцент?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1153 -: Февруари 03, 2016, 11:44:42 am »
За устата и гърлото отговаря втори дом, за зъбите не знам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1154 -: Февруари 03, 2016, 11:56:05 am »
Al-Biruni

Цитат
Saturn: Hair, nails, skin, feathers, wool, bones, marrow and horn. Spleen. Right ear. Hearing. Buttocks, podex, bowels, penis, back, height, knees. Old age.
Jupiter: Arteries, sperm and bone marrow. Heart in partnership with the Sun. Left ear. Hearing and touch. Thighs and intestines, womb and throat. Middle age.
Mars: Veins and the hinder regions. Liver together with Venus. Right nostril. Smell and touch. pubes, gall-bladder, kidney. Youth.
The Sun: Brains, nerves, and the hypochondria, fat and everything of this kind. Stomach. Right eye. Sight. Head and chest, sides, teeth, mouth. Full manhood.
Venus: Flesh, fat and spinal marrow. Kidneys. Left nostril. Smell and inhaling organs. Womb, genitals, hands and fingers. Youth and adolescence.
Mercury: Arteries. Gall-bladder. Tongue together with Venus. Taste. Organs of speech. Childhood.
The Moon:  Phlegm, skin and everything related thereto. Lungs. Left eye. Vision and taste. Neck, breasts, lungs, stomach, spleen. Infancy to old age according to its various quarters.


Кулпепер:
Цитат
Brain and Nerves by Mercury [and Uranus]
Respiratory by Mercury
Heart by the Sun
Arteries by Mars
Veins by Saturn
Kidneys by Venus
Liver by Jupiter
Digestive system by Venus
Muscles by Mars
Reproduction by Venus and Mars
Endocrine system by Neptune and Uranus
Testes by Pluto
Ovaries by the Moon
Skin by Saturn
Teeth Nails and Hair by Mars
Bones and Skeleton by Saturn

Цитат
Aquarius : The lower leg (calves and ankles), the teeth and the circulation of the blood.


De omnibus dubitandum est