Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269204 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1170 -: Февруари 04, 2016, 09:02:08 am »
и какво правят хората с планети в 8 дом???? Това изказване има ли си логика, някаква обосновка?
Ако не си развият планетите в Скорпион и в 8Д на висока проработка,за да се изявят с пълна и висша скорпионска мощ,остават латентни "засадени в земята",докато наберат сили да "пораснат в растения".Извинявам се за сравнението-в момента не мога да се изразя по-нормално.
При Скорпион да се задейства е много дълъг еволюционен процес
« Последна редакция: Февруари 04, 2016, 09:05:30 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1171 -: Февруари 04, 2016, 10:12:21 am »
Аз имам в 8 дом и в Скорпион - Уран, Венера, СЛВ и Фортуна, никак не ги усещам блокирани  ::) За Венера може би - заради квадрата с Луната - има ръчкане постоянно.

Тезата за блокирането - за първи път я срещам, може би не съм я обмислила добре :) Но и транзитно Плутон и Марс през 8 натален дом - при мен са в стихията си .... направо с увеличена мощ ....  :) Все едно някой им инжектира допинг постоянно  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1172 -: Февруари 04, 2016, 12:48:28 pm »
Да,но 8Д парализирал всяка планета в него и за това влиянието от там на всички трябва да е слабо за добро или за зло.
Това откъде го чу?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1173 -: Февруари 04, 2016, 01:53:54 pm »
проблемация с мъдрец

каква  ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1174 -: Февруари 04, 2016, 02:08:13 pm »
събитието са зъбите, плащането е следствие.
и това събитие не дойде ли от тр Сатурн през 5д, когато реши да си разкрасиш усмивката? Няма как само по Марс да са зъбите, задължително и Сатурн  е намесен

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1175 -: Февруари 04, 2016, 02:12:03 pm »
Papy, виж  иУран какво прави в периода. Долната челюст е по Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1176 -: Февруари 04, 2016, 04:22:23 pm »
и това събитие не дойде ли от тр Сатурн през 5д, когато реши да си разкрасиш усмивката? Няма как само по Марс да са зъбите, задължително и Сатурн  е намесен

Другари, за зъбите освен сатурн, нещо друго? Дом, акцент?

Папи попита за нещо друго освен Сатурн.
И за сведение - въобще не ставаше въпрос за усмивка, а за нормален физиологичен процес - дъвчене.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1177 -: Февруари 04, 2016, 05:25:04 pm »
Папи попита за нещо друго освен Сатурн.
И за сведение - въобще не ставаше въпрос за усмивка, а за нормален физиологичен процес - дъвчене.
Да, попитала е и аз също съм отговорила че освен Сатурн и Марс, а на теб написах, че не е само от Марс- кое пак не разбра, че ме цитираш отново и отново?
Моля те, не ми отговаряй, че си имам моите болежки и не ми е до безсмислени спорове- нещото, което никак не обичам да правя, особено когато насреща си имам човек, с когото от една дума не може да се разбере/м.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1178 -: Февруари 05, 2016, 07:40:28 am »
Драки, в 8 дом планетите си действат с голяма сила. Но действието може да е скрито за останалите. Индивид сам преценява кое да покаже на публиката. Ако не виждаш нечий 8 дом, не са те пуснали в него.

Това, за което ти говориш, то е различно.
Скорпионските и осмодомни планети на ниско ниво са лоши. Тяхната енергия е все така силна, но отива в неправилни занимания, мисли, има негативна проявя. Изисква време за осъзнаване, че с тази сила може да твориш красота, нещо градивно, смислено, да си от помощ. А не да разрушаваш и да се саморазрушаваш.
Аз имам в 8 дом и в Скорпион - Уран, Венера, СЛВ и Фортуна, никак не ги усещам блокирани  ::) За Венера може би - заради квадрата с Луната - има ръчкане постоянно.

Тезата за блокирането - за първи път я срещам, може би не съм я обмислила добре :) Но и транзитно Плутон и Марс през 8 натален дом - при мен са в стихията си .... направо с увеличена мощ ....  :) Все едно някой им инжектира допинг постоянно  :012:
Нали знаете,че тази тема за Плутон,8Д,У8 и Скорпион ми е много любима.Напоследък май попадам на Скорпионски планети,които ме оставят с убеждение,че акцентираните осмодомници...които могат да действат по собствена воля са "от друга планета".Масата (условно казано)Скорпиони се задействат само чрез силен външен дразнител,иначе са пасивни и летаргични за околния свят,докато психически темата на планетите е болна тема,в която циклят нонстоп. Например определено отнасям моите Марс и Юпитер(У10 и У6) към 8Д.Във Водолей според някои Марс е в падение,според други перегрин(Юпитер също).Ако Марс в дома си е мощен,а не парализиран би трябвало по моя воля да се справя с целите,които съм набелязала,но аз не ги постигам и съм на ниво да си върша перфектно рутинните задължения.Затова се замислих,че Марс там не пакости кой знае колко,но и не помага.А според моите наблюдения падналите и заточените планети не остават (слаби и) неизявени,за да е от тях в моя случай.
Момичета,ще ми е много приятно,ако споделите как по своя воля управлявате планетите си в 8Д и Скорпион,съответно и домовете,над които господстват.  :)
П.П: После ще местя коментарите в другата тема ;)
И да добавя -не трябва да забравяме за правилото,че Господарите на домове управляват  собствения си дом,но се подчинени на нуждите на дома,в който са и работят в негова полза (в разисквания случай 8Д) т.е благоденствието в дома на управление зависи от качеството на служене в дома,в който са.
« Последна редакция: Февруари 05, 2016, 08:11:41 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1179 -: Февруари 05, 2016, 09:14:11 am »
Да, попитала е и аз също съм отговорила че освен Сатурн и Марс, а на теб написах, че не е само от Марс- кое пак не разбра, че ме цитираш отново и отново?
Моля те, не ми отговаряй, че си имам моите болежки и не ми е до безсмислени спорове- нещото, което никак не обичам да правя, особено когато насреща си имам човек, с когото от една дума не може да се разбере/м.

Виж си мненията, преди да обвиняваш кой какво - давам ти и сламка долу - няма и намек "че не е само от Марс"
А като не искаш дискусии, не ги предизвиквай.

лъвския ти Марс във 2д плати солидна сума за импланта, доколкото помня  :)


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1180 -: Февруари 05, 2016, 09:16:19 am »
Аз имам слънце в 8ми дом, то е и У1. Струва ми се обаче, че само от положението в дома не може да се каже кой знае колко. Слънцето е перегрин, в точна квадратура е с луната и като управител на хороскопа, как да кажа - хем е силно, хем не е.

Имам скорпионски уран в 4ти дом, в квадрат с асцедента. Това според мен е силно изявена планета, предвид екзалтацията и това, че е в ъглов дом. Тя е пречката да търся стабилност в отношенията, донякъде и неосъзнат стремеж все да руша отношения.

Майка ми има абсолютно точен съвпад на Сатурн и марс в скорпион в 8ми дом, като Сатурн е диспозитор на слънцето. Какво носи според теб това положение конкретно?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1181 -: Февруари 05, 2016, 01:42:20 pm »
Виж си мненията, преди да обвиняваш кой какво - давам ти и сламка долу - няма и намек "че не е само от Марс"
А като не искаш дискусии, не ги предизвиквай.
Виж ги ти, после си напрегни малко сивото вещество да асимилираш написаното- коментарите ми към Рару са едно, а към теб друго- за теб уточних накратко, че освен всичко останало, понеже Марс е във 2д и в лъв, плати солидна сума за импланта. Съжалявам, че нямам време, а и желание, да разтягам локумите надълго и широко, да галя егото на всеки, за да трупам дивиденти (лайкове) от това, но вярвай ми- на мен подобни харесвания не са ми нужни!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1182 -: Февруари 05, 2016, 02:43:44 pm »
Драки, аз имам 5 планети в 8 дом, които управляват 8 дома, ако броим Сатурн за класически управител на Асц. Ако не го броим - 7 дома. И една планета в Скорпион плюс Мц там. Ако броим Сатурн за стар управител на Асц, то всички управители на ъглови домове са ми в 8 дом. В съвпад с Плутон.
Когато 8 дом упралвява мен, тогава съм по-скоро лоша. За себе си и околните. Лошите ми мисли се материализират - повреди при другите, здравословни проблеми при тях, при мен, черногледство, потъване в моя си свят, затъване.
Когато аз го управлявам, тогава създавам, творя, благославям, орисвам, чувам какво ми говорят карти, звезди, знаци, животни, природа, сънища.
Аз така си използвам 8 дом. Много е лично, за да споделям във форума. Усещам хората, понякога ги виждам какво правят, знам какво мислят, виждам техни болежки на сърце, тяло. Такива неща.
Но е много пресилено да се каже, че аз командвам 8 дом. Той ме командва - има силна енергия. Аз задавам някаква посока - добра/лоша.
Ако съм се научила да го контролирам и съзнателно да правя всичко това, щях да съм медиум. А не да имам спорадични включвания, които не винаги разум приема.

8 дом ми е дал много кризи в живота. Физически, психически, срещи с плутонови хора, събития. Но и той ми е дал психическа издръжливост, за да се справя с всичко това.
Дали успявам - ако пожелая нещо много силно, получавам го в един момент. Но понякога са ми се променили желанията или съм загубила интерес.

Мама беше със Слънце в 8 дом в опозиция с Плутон и Юпитер. Но не можа да надделее на това положение. В един момент рухна. Тя също е имала много изпитания в живота, екстремни преживявания - загуба на дете, ранна загуба на родители, преместване от родния град, живот без помощ от никой, оцеляване при срутил се блок върху нея при земетресението през 77-ма година, животоспасяващи операции и така нататък. Не са едно и две неща. В един миг започна да мисли - защо все на мен? И някак се предаде духом. Тогава всичкото това плутонско и осмодомно влияние я затисна. Промени се, стана жлъчна, черногледа, много плутонова. Тъмната сила я превзе.  :) Така и не успя да го надскочи, да пребори лошите прояви на 8 дом и опозицията с Плутон. Едва дни преди смъртта си нещо в нея се отпуши. Вече не беше на себе си, но започна да се усмихва и да раздава любов. Но прекалено късно. 8 дом и този рак/плутон я бяха разрушили. Тя се саморазруши...

Баща ми е с 8-домна Луна. За щастие в Близнаци, макар и анаретна. Но той има Слънце и Меркурий в Стрелец, в каре с Юпитер и Плутон. Винаги е бил над нещата, непресъхващ извор на оптимизъм и наивност - стрелешка история. Започнаха да му се случват неприятни събития, когато повярва, че все на него му се случват, че живот го е натиснал с проблеми. Реално цялото ни семейство е имало своите тежки мигове, особено последните години. Но силно се надявам след преминаването на Сатурн през Стрелец да стане отново оптимист.

Моето седмодомие е с 3 планети в 8 дом, една от тях Марс. За него съм писала много, по-специално за проявите. Той използва максимума от този троен съвпад. В работата си предимно. И той е имал кризи, фалити, трудни години на прехода, групировки и т.н. Ако планетите в 8 дом се включат на лош режим - по-добре бягай далече. Или стой и мълчи. Виждала съм какво е да ти се стовари такава ярост - това са лошите прояви на негов 8 дом. Постави ли си някаква цел, ще те гони до последно. Реши ли, че някой му е враг, ще го гони като хрътка. Способен е на много неща и не жали средства, за да задоволи лошотията на 8 дом. За щастие това се случва единствено, ако някой много силно и неуважително бръкне с клечка в задника му. Никога без повод. Той е от хората, които ако включат на някоя тема с лошо, трудно се изключват, да не кажа никога. Това е 8 дом... Ти кажи дали той го контролира? Или 8 дом контролира него? Сложно е, нали?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1183 -: Февруари 05, 2016, 02:51:07 pm »
Малко мнение след мнение.
Но в 8 дом нещата малко са въпрос на оцеляване. Не на контрол. Тук битките със себе си са много драматични, не се жали мръвка, душа, кръв, сълзи.  ;) Понякога на дневен ред ти е как да се справиш със себе си. И не ти дреме много къде си в пространството, какво си постигнал - според твоите виждания. Постижение е, че успяваш да си жизнена, оптимистична личност.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1184 -: Февруари 05, 2016, 03:01:59 pm »
Виж ги ти, после си напрегни малко сивото вещество да асимилираш написаното- коментарите ми към Рару са едно, а към теб друго- за теб уточних накратко, че освен всичко останало, понеже Марс е във 2д и в лъв, плати солидна сума за импланта. Съжалявам, че нямам време, а и желание, да разтягам локумите надълго и широко, да галя егото на всеки, за да трупам дивиденти (лайкове) от това, но вярвай ми- на мен подобни харесвания не са ми нужни!

Ти нещо .... като го чукаш, къде се пука ....